Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

90'larda Yediden Yetmişe Herkesi Dans Ettirmiş 'Macarena' Şarkısının Sözleri Ne Anlatıyor?

37PAYLAŞIM

1990'ların en ünlü şarkılarından biri olan Macarena özellikle klibindeki kendine özgü dans hareketleriyle hafızalara kazındı.

Macarena, 60 hafta boyunca en iyi şarkıların bulunduğu listelerde yer alarak rekor kırdı. Çoluk çocuk, yediden yetmişe herkes bu şarkıyla neşelenip dans ediyordu.

Los del Rio'ya ait şarkı 1995, 1996 ve 1997 yıllarının uluslararası en büyük hitiydi.

Peki Adele "Rolling In the Deep" ile gelene kadar 15 yıl boyunca rekoru elinde tutmayı başaran şarkı nelerden bahsediyordu?

Macarena, şarkının başrolündeki kızın ismi ve şarkımız eğlen, gül coş Macarena diye başlıyor başlamasına ancak sözler git gide karmaşık hale geliyor. Macarena dans ederken çevresindeki erkeklere ona eşlik etmelerini söylüyor hatta yeterince iyi olanla birlikte eve gidebileceğinden bahsediyor.

Fakat şöyle bir ayrıntı da mevcut: Macarena'nın Vittorino adında bir erkek arkadaşı var ve muhtemelen askerlik görevi için şehir dışında.

Gözü yükseklerde olan Macarena artık pek de istemediği sevgilisi için boş verin Vittorino'yu şimdi, diyerek ona katlanamadığından da söz ediyor. Tabii bir de şarkıdaki histerik kahkahalar var ki, dillere destan...

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/karstenschmehl/...

Hatta onu çoktan gözüne kestirdiği iki arkadaşıyla aldatıyor savunması ise çoktan hazır: Ne yapacaktım onu mu bekleyecektim? Arkadaşları çooook iyiydi.

Los del Rio beyefendiler de o sırada Macarena kızımıza, İspanyolca eğlen, coş demeye devam ediyorlar.

Kısacası dans hareketleriyle özdeşleşen "Macarena" şarkısı ismini, sevgilisi şehir dışındayken onu iki arkadaşıyla aldatan kızdan alıyor.

Sizler için 20 yıl geri dönmek bizim için zevkti!⏰

İşte şarkının tamamı:

👯👯👯

HEEEY MACARENA!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bgmozer

Hammada hummada hiya makarena diye boşuna sallamamışım şarkıyı söylemeye çalışırkene =) varmış bir hikmeti

baharelif

Çılgınlar gibi oynardımmm :)

Görüş Bildir