Rio 2016'daki İlk Madalyamızı Kazandık!

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda bugün Türk sporcular, 7 farklı spor dalında mücadele verdi. Milli sporcular, judo, kürek, halter, yelken, yüzme, basketbol ve boksta sahne aldı.

Halterde erkekler 69 kiloda koparmada 163, silkmede 188 kilo kaldıran Daniyar İsmayilov, toplamda 351 kilo ile gümüş madalya kazandı.

Halterde erkekler 69 kiloda koparmada 163, silkmede 188 kilo kaldıran Daniyar İsmayilov, toplamda 351 kilo ile gümüş madalya kazandı.

2004 Atina Olimpiyatları'ndan sonra halter erkeklerde ilk kez madalya kazandık. En son Halil Mutlu ile madalya kazanmıştık.

Kadınlar 63 kiloda ise B Grubu’nda Mehtap Kurnaz; koparmada 81 kg, silkmede 100 kg, toplamda 181 kg ile yedinci oldu.

Potanın Perileri ilk galibiyetini aldı

Youth Arena'daki karşılaşmada baştan sona üstün bir oyun ortaya koyan A Milli Takım, ilk yarısını 38-23 önde tamamladığı mücadeleden 76-62 galip ayrıldı. 

Tarihinde ikinci kez olimpiyat oyunlarına katılan milliler, bu sonuçla A Grubu'ndaki üçüncü maçında ilk galibiyetini aldı ve çeyrek final şansını sürdürdü.

Ay-yıldızlı ekip, gruptaki ilk müsabakasında Fransa'ya 55-39, ikinci mücadelesinde ise Avustralya'ya 61-56 mağlup olmuştu.

Gruptaki ilk iki maçında Belarus'u 77-73, Brezilya'yı da 82-64 mağlup eden Japonya ise ilk yenilgisini yaşadı.

A Milli Takım'da 36 sayı kaydeden Lara Sanders, maçın en skorer ismi oldu. 

Grupta kaybedilen Avustralya karşılaşmasının da en skoreri olan Sanders, Japonya karşısında attığı 36 sayının yanı sıra 7 ribaunt ve 2 asistle oynadı.

Millilerde ayrıca, Nevriye Yılmaz 15, Işıl Alben 14, Olcay Çakır 4, Birsel Vardarlı Demirmen ve Şebnem Kimyacıoğlu üçer, Bahar Çağlar ise bir sayı üretti.

Periler, 4. maçında Perşembe günü 18.15'de Belarus ile karşılaşacak.

Nida Eliz Üstündağ veda etti

Nida Eliz Üstündağ, yüzme 200 metre kelebek elemelerinde 2:10.02'lik derecesi ile kendi serisini 1. bitirse de genel sıralamada 22. olarak elendi.

Milli kürekçiler yarı finalde

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki Lagoa Stadı'nda yapılan repesaj yarışlarında 7.13.49'luk derece elde eden Cem Yılmaz-Hüseyin Kandemir ikilisi, beşinci oldu.

Bu sonuçla Türkiye, genel klasmanda 12 ülke arasında 9'uncu sırada yer aldı ve milli sporcular yarın TSİ 18:20'de yapılacak C/D 2 yarı finallerinde mücadele etmeye hak kazandı.

Büşra Katipoğlu son 16'da elendi

63 kiloda tatamiye çıkan milli judocu Büşra Katipoğlu, rakibi Katerina Nikolokska'yı 2-1 shido ile yenerek son 16 turuna kaldı. 

16’lı eleme turunda Fransız Clarisse Agbegnenou ile karşılaşan Katipoğlu, ipponla yenilerek Rio 2016’ya veda etti.

Yelken yarışlarında sonuçlar

  • Yelkende finn sınıfında mücadele eden Alican Kaynar, ilk yarışını 49.56’lık süreyle ikinci sırada tamamladı. 2. yarışını 52:33 dakikada 5. sırada tamamlayan Kaynar, 2 yarış sonrası genel sıralamada ikincilik koltuğunda.

  • Yelkende lazer radialde mücadele eden Nazlı Çağla Dönertaş ikinci günün ilk, toplamda üçüncü yarışını 47:00 dakikayla 7’nci sırada tamamladı.

  • Yelken erkekler rüzgar sörfü RS:X sınıfında mücadele eden Onur Biriz, ikinci günde ilk yarışı 30:59’luk süresi ile 34’üncü sırada tamamladı.

  • Kadınlar rüzgar sörfü RS:X sınıfında mücadele eden Dilara Uralp ise ikinci günde ilk yarışı 29:25’lik süresi ile 24’üncü sırada tamamladı.

Önder Şipal son 16'da

Milli boksörümüz Önder Şipal, 75 kiloda ön eleme maçında, Zambiyalı Muziyo Benny Muzio’yu 2-1 yenerek son 16’ya kaldı.

Önder Şipal, son 16 turunda, 13 Ağustos gecesi 01:15’te Hindistan’dan Krishan Vikas ile karşılaşacak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

2016BrezilyaCem YılmazFransaHindistanJaponyaMilli TakımRio Olimpiyatkadınlaroyun
Görüş Bildir