850 Milyon Dolara Sattı, 1 Milyon Dolara Geri Aldı

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

850 Milyon Dolara Sattığı Şirketini 1 Milyon Dolara Geri Aldı

850 Milyon Dolara Sattığı Şirketini 1 Milyon Dolara Geri Aldı

Kurduğu sosyal paylaşım sitesi Bebo'yu 2008 yılında 850 milyon dolara ABD'li internet devi AOL'a satan teknoloji girişimcisi Michael Birch, siteyi 1 milyon dolara geri aldı.

Michael Birch, 2005 yılında eşi Xochi ile birlikte kurduğu ve kısa sürede oldukça yüksek kullanıcı sayısına ulaştırmayı başardığı sosyal paylaşım sitesi Bebo'yu, 2008'e gelindiğinde 850 milyon dolara internet sektörünün en önemli oyuncularından olan ABD’li şirket AOL'a satmıştı.

Ancak her ne kadar 2008 yılında aylık 40 milyon kullanıcı sayısına kadar ulaşmış olsa da Bebo'ya biçilen değer büyük bir kesim tarafında abartılı bulunmuştu. 2010 yılında yaptığı stratejik hatalar ve Facebook'un başarılı girişimleriyle aradadaki uçurum daha da büyümüş ve Bebo'nun kapatılması kararı alınmıştı.

5 yılın ardından satışa çıkan Bebo'ya teklif yapan iki rakibini de geride bırakarak satın almayı başaran kurucu Michael Birch, siteyi yeniden tasarlamak ve canlandırmak için yine kendisine ait Monkey Inferno şirketinin ellerine teslim etti.

Söz konusu haberi kamuoyuna duyuran Monkey Inferno CEO'su Shaan Puri, bu satın almanın onları çok heyecanlandırdığını ifade ederek şöyle konuştu;

" Bebo'nun yeniden kurucusunun ellerinde olduğunu duyurmaktan ötürü çok mutluyuz. İşleri yoluna koymak elbette ki kolay olmayacak ama biz meydan okumayı severiz. Bebo kullanıcılarının son 5 yılda aldığından çok daha iyi bir hizmeti hak ettiğini düşünüyoruz"

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriCEOFacebook
Görüş Bildir