Görüş Bildir

etiket Kitap Tutkunu Olan Herkesin Telefonunda Mutlaka Bulunması Gereken 10 Uygulama

Anasayfa > Iq > Teknoloji Sanat

Ne kadar kitap tutkunu olsak da elimiz bazen istemsizce telefona gidiyor. Telefonunuzdaki gereksiz oyunlar yerine indirebileceğiniz bu uygulamalarla, telefonunuzu her elinize aldığında kitap okumayı sık sık hatırlayacaksınız. Umarız faydalı olur :)

1. Kütüphanem

1. Kütüphanem

Bu uygulamayla evinizdeki kitapları elektronik ortama kaydedebilir, aynı zamanda kitaplarınızı grup grup ayırabilirsiniz. Böylelikle kitap okuma hedefinizi daha rahat takip edebilir, kitaplığınızda uzun süredir okunmayı bekleyen kitapları daha net görebilirsiniz. Üstelik kitapları kaydetmeniz için barkodlarını taratmanız yeterli.

2. Hızlı Okuma

2. Hızlı Okuma

Aslında bu uygulamaya benzer birçok uygulama bulabilirsiniz ama bu uygulama ayrıca alıştırmalar yaparak hem kendinize, hem arkadaşlarınıza hem de başkalarına hızlı okuma konusunda meydan okuyabileceğiniz bir yan uygulama da sunuyor. 

İşe yarıyor mu derseniz, düzenli çalışma sonucunda farkı kesinlikle göreceksiniz.

3. Sahaf

3. Sahaf

2. el kitap alıp satma uygulaması. Bu uygulamayla elinizdeki kitapları satabilir, istediğiniz kitabı uygun bir fiyata alabilirsiniz. Sistem genel olarak tüm ikinci el eşya sitelerinde olduğu gibi işliyor. Satılan kitabın parası havuzda bekletiliyor. Satıcı ürünü kargoladıktan sonra kargo takip numarasını paylaşıyor. Alıcı ürünü onayladığında para satıcının hesabına aktarılıyor.

4. Yazar Takibi

4. Yazar Takibi

İsminden de anlaşıldığı üzere sevdiğiniz yazarların tüm yazılarını bu uygulama üzerinden takip edebilirsiniz.

5. E- Kütüphanem

5. E- Kütüphanem

Telefonunuza e-kitap okuyucuya dönüştüren bir uygulama. İstediğiniz kitabı satın alıp istediğiniz yerde okuyabilirsiniz. 

Bildiğiniz gibi e-kitaplar, normal kitaplara göre fazlasıyla ucuz.

6. Tarayıcı

6. Tarayıcı

Kitapta kaydetmek istediğiniz sayfaların fotoğrafını çekerek yazıya dökmenizi sağlayan bir mobil tarayıcı.

7. Night Light

7. Night Light

Bu uygulama telefonunuzun ekran ışığını kitap okumaya en uygun hale getiriyor. Iphone'larda bu özellik zaten var. Android telefonlarda da bunun için bir çok uygulama bulunuyor. En çok kullanılanı ise bu.

8. Kobo

8. Kobo

Dünya üzerinde en çok tercih edilen e-kitap okuyuculardan biri olan Kobo, bu uygulamayla telefonunuzu bir Kobo e-kitap okuyucuya dönüştürüyor. 

Tabii ki e-kitap okuyucu ekranı ile telefon ekranı asla aynı değil ama acil okumanız gereken ve o an ulaşamadığınız kitaplar için oldukça kullanışlı olacaktır.

9. Calibro

9. Calibro

Calibro'da en çok tercih edilen e-kitap okuyucuların bir diğeri ve yerli. Bu uyulama da Kobo uygulamasıyla aynı.  Kobo idefix ve D&R gibi kitap siteleriyle bağlantılıyken Calibro babil.com ile bağlantılı çalışıyor.

10. Moon+ Reader

10. Moon+ Reader

Bu uygulama yalnızca Android kullanıcıları için. Bu uygulamayla kitap satın alabileceğiniz gibi, elinizde olan e-kitapları da bu uygulamaya yükleyebiliyorsunuz. (Uygulamanın desteklediği e-kitap formatları şu şekilde: txt, html, epub, umd, fb2, chm, zip veOPDS.) Ayrıca önemli gördüğünüz noktaları işaretleyebiliyorsunuz.

Samsung Data Code
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
477
174
83
82
63
53
52
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Zeynep Kansu

Bi an wattpad çıkacak diye korktum

yeldas

ı-ıhh..yok ya editörcüm..olmuyor hiç..valla bak, alışkanlıklar zor değişiyor..basılı kitabın yerini tutmuyor bu meretler..serviste tangır tungur eve dönerken... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

kesinlikle katılıyorum o kokuyu duymadan eline almadan olmuyor ama mecbur kalırsan da okuyorsun işte özellikle hikayeler okunuyor ama roman derseniz yok olmu... Devamını Gör

Ucubik

1000 kitap da var