Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

750 Yıllık Paris Tarihini Tek Bina Üzerinden İzlemek Mümkün mü?

 > 
229PAYLAŞIM

Fransız illustrasyon sanatçısı Vincent Mahe, mimari kimlikler üzerinden şehir okumaları yapıyor. Paris sokaklarındayken de Paris tarihini mimari üzerinden okuyabileceğimiz bir fikir belirmiş kafasında. 1265 yılında inşa edilen bir yapının, yıllara göre evrilmesi üzerinden 750 yıllık Paris tarihini anlatan müthiş bir eser koymuş ortaya.

Sanatçının işlerini takip etmek isteyenler için: Behance

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
versayli-aksansiz-asilzade

1265 - haclı seferleri 7(mısısr) olmus.san lui(kacıncı lui bilmiyorum:d fransızların azizi ilan edilmiş tek hükümdarı ve 8. haclı seferinde kendisis ve ordusus vebadan telef oluyor.7. haclı seferini yonetip rezil olmussun zaten otur oturdugun yerde. -------------1635 - fransa 13.lui ve kardinal richaleu ile artık dogrudan 30 yıl savaslarına girmiştir. ----------------1789-acıklamayım bir zahmet.----------1790-yanılmıyorsam devrimin zaferine göderme yapmıs.--------------1830-bourbonların bir daha donemeyecek sekilde bitmesi.temmuz devrimi diye gecer----------------

versayli-aksansiz-asilzade

1853-yegenim 3.napolyon(en az benim kadar incelenmeli.ww1 etkisi buyuktur.) bana cekmiş olacakki cumhurbaskanıyken(ilk kez secilen hukumdar) darbe yapıp 70 e kadar hüküm sürmesi ve son imparator olmasıyla bilinir.normalde 52 aralık tarih belki baska birşey kastedilmiştir.---------------1855- 54de kırırm baslıyor 56 da kırırm bitiyor aynı zamanda cinde ingiltere ile fransa taiping ayaklanmasısnı bastırıryor.fakat 55 te ne oluyor hatırlayamadım.dünya genelinde guclenmesi ve yaralarını sarmasıyla mı alakalı?(o kadar devrim ve rezim değişikliği oluyorki.bir ara galeri hazırlarım.nuraya sıgmaz.soyle soyleyım suanki fransa 5.fransa cumhuriyeti:D----------------1900-tamamen yeni bir yüzyıla girmeyle alakalı.3.fransız cumhuriyetine denk geliyor.-------------1943-aynen bunuda gecıyorum genel manada ozet gectiğimden buna ozet gecmeye gerek yok.

versayli-aksansiz-asilzade

1956-avrupabirliği gelişme asamsında ve kurulmak uzere,vietnamdaki savas bitmiş(ikiye bolundu) cezayir devam ediyor charles de gaulle yetkiler artmıs bir şejilde iktidar.---------------1968-de gaullenin artan etkisine karsı once ogrenci ardından bir takım haklarlar birlikte isciler buyuk bir ayaklanma cıkarıyor.de gaulle tekrarlanana secimlerden daha guclu cıksada dunya kamuoyunda bireysellik ve ozgurluk gibi kavramlar guclenmiştir.------------2015-malumunuz.--------------benden sonra cok bozdu fransa.daraldım.offff.o son moskova seferine cıkmayacaktım bee.İçimdeki NAPOLYONu dinlediniz benim yorumum galeri guzel olmus .kederlendirdi bizimkini ama yinede guzel olmus bu tur galerilere devam.

furkan-merakli

Amma velakin en güzel hali ilkiymiş

Görüş Bildir