Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

70 Şube Açacak 1500 Personel Alacak

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

70 Şube Açacak 1500 Personel Alacak

70 Şube Açacak 1500 Personel Alacak

İSTANBUL - Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu, bankanın 2013 planlarını ve büyüme stratejisini anlattı

2012 yılını bankanız ve sektör açısından kısaca değerlendirir misiniz?

2012 dünya ekonomisinde belirsizliklerin ve güven eksikliğinin hüküm sürdüğü, ülkemiz ekonomisinin ise sağlam ve tutarlı politikalarla kontrollü bir yavaşlama sürecinden geçtiği, ancak yine de kendi dinamikleri açısından küresel resimden daha iyi bir görüntü verdiği bir dönem oldu.

Bu süreçte, küresel ekonomik iklime karşı direnci yüksek tutmak amaçlı para politikaları paralelinde, GSYH büyümesi ve kredi genişlemesinin 2010 ve 2011'deki seviyelerine kıyasla yavaşlaması ve yıllık kredi büyümesinin yüzde 15 seviyelerine gerilemesi sektörün ve Finansbank'ın beklentileri dahilindeydi.

Bu ortamda, belirlediğimiz yol haritasını kararlılıkla uyguladık ve başarılı sonuçlar elde ettik.

Finansbank büyüdükçe, reel sektöre olan katkılarımız ve desteğimiz de bizimle birlikte büyüyor. Bu büyümenin dinamizmi ve kaliteden taviz vermeyen hizmet prensibimizle şekillenen yenilikçi ürün ve hizmetlerimizle, odaklandığımız tüm bankacılık alanlarında, büyük kurumların, bireylerin ve KOBİ'lerin farklı beklenti ve ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ettik.

2013 yılında banka olarak büyüme planlarınız ve öncelikleriniz neler olacak?

Finansbank olarak, 10 yıldır devam ettirdiğimiz perakende bankacılık stratejisini daha da ilerleterek sürdürmeyi hedefliyoruz. Şu anda sektörün kredilerinin yüzde 60'tan fazlasını bireylere kullandıran en perakende bankasıyız.

Diğer taraftan, kurumsal , ticari ve KOBI bankacılığı alanlarında da yeni çalışmalarımız olacak. Özellikle kurumsal bankacılık tarafında yeni bir organizasyonel yapılanma ile müşterilerimize yenilikçi finansal çözümler sunma konusunda ciddi bir atılım içerisindeyiz.

Kredi ve mevduat tarafında, sektör paralelinde bir büyüme öngörüyoruz. Sektörde yüzde 15-20 arası kredi büyümesi bekliyoruz. Mevduat büyümesi ise yüzde 10-15 bandında olacak. Biz de her zaman olduğu gibi bu büyüme rakamlarının bir miktar üzerinde, kontrollü bir büyüme stratejisi izleyeceğiz.

Bir diğer odağımızı da, dijital bankacılık alanında yaptığımız atılımın, yani enpara.com'un giderek çeşitlenen hizmetlerle müşterilerimize sunduğu yepyeni bankacılık anlayışını ileriye taşımak olacak. Türkiye'nin en beğenilen dijital bankacılık çözümünü sunduğumuza inanıyoruz, bugün itibariyle 30 bine yakın müşteriye hizmet veren enpara.com'un 2013 yılsonunda en az 100 bin müşteriye ulaşmasını bekliyoruz.

Kaç şube açıp ne kadar personel almayı planlıyorsunuz?

"Bizce Mümkün" sloganımızı, bankacılık anlayışımız olarak hem müşteri deneyimi, hem de bankamızın geleceği açısından net adımlara dönüştürmemizde, nitelikli insan kaynağımız ve şubelerimiz en büyük gücümüzü oluşturuyor.

2012 yıl sonuna dek, şube adedimizi yaklaşık 40 açılışla artırmayı ve bu yolla 300 kişiye daha istihdam sağlamayı planlıyoruz. 2013 yılı planlarımız ise, yaklaşık 70 yeni şubenin faaliyete geçmesini öngörüyor. Bu paralelde, Finansbank ailesine yaklaşık 1,500 yeni çalışma arkadaşımız katılacak. Böylece Türkiye'nin de büyümesine ve istihdamına katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbul
Görüş Bildir