7 Gün Boyunca Bunları Yapın, Zekanız Parlasın!

 > -
Abone ol

İş hayatının rutinliğinden, hepimiz kendimizi zaman zaman ekmek beyinli gibi hissederiz.

Peki 7 günde Einstein gibi olmak mümkün mü? O kadar değilse de, 1 hafta gibi kısa bir sürede zekayı %40 oranında artırmanın mümkün olduğu ortaya konuldu.

Beynin herhangi bir kas gibi olduğunu ve egzersizlerle güçlenebileceğini öne süren Edinburgh Üniversitesi Biomedikal Bölümü’nden Prof. Mark Lythgoes’in 1 hafta süren programı BBC’de yayınlandı. Programa katılan 100 kişinin IQ’larında %40'a varan artış görüldü. Bu artış katılımcıların programa katılmadan önce girdikleri testle, programdan sonra uygulanan test sonuçları karşılaştırılarak elde edildi.

Sabırsızlandınız mı? Hemen mucize formüle bakalım:

Kaynak: http://www.kigem.com/7-gun-bunlari-yapin...

Başlamadan küçük bir hatırlatma...

Ortalama insan beyni 1.4 kilogram, bunun da %80’i sudan oluşuyor. Geri kalan %20’lik katı kısmın ağırlığı yaklaşık 280 gram. Yani bir insanın hayatta ne olacağına ya da ne olamayacağına karar veren 280 gramlık bir parça…

Buyrun 7 gün formülü:

1. Cumartesi

Dişinizi her zaman kullandığınız elinizle değil, diğeriyle fırçalayın. Ve gözünüzü kapatarak duş alın.

2. Pazar

Sabah saatlerinde bulmaca çözün ve hemen ardından kısa bir yürüyüşe çıkın.

3. Pazartesi

İşe ya yürüyerek, ya bisikletle ya da daha önce hiç kullanmadığınız bir araçla gidin. Akşam yemeğinde yağlı balık yiyin.

4. Salı

Sözlükten hiç bilmediğiniz 10 adet sözcük öğrenin ve bunları o günkü günlük konuşmanızda kullanmaya çalışın.

5. Çarşamba

Bir yoga, pilates ya da meditasyon dersine katılın ve burada daha önce tanımadığınız bir insanla konuşun. İpucu: Pek çok yoga / pilates salonunun "bir bakayım neymiş"çiler için ücretsiz deneme seansı var.

6. Perşembe

İşe daha önce hiç kullanmadığınız bir yoldan gidin (taksiyle değil) ve aynı akşam televizyondaki ciddi bilgi / belgesel programlarını izleyin.

7. Cuma

Bir parça kendinize meydan okuyun: Bugün alkol ve kafein tüketmemeyi deneyin. Bir de hafta sonu için uzun bir haftalık ev alışverişi listesi hazırlayın ve listeyi ezberlemeye çalışın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
thegamer

denicem

fatih-dundar2

#6 Hiç gitmediğimiz bir yoldan gidelimde götü kaybedelim ne kafa mk

umut-turan4

Kardeşim üzerinde denedim. Eskiden arkadaşları ona Einstein diyorlardi. Artık Enişte diyorlarmış. Sanırım hormonal bi yan etkisi var şimdi de Doblo tarzi ticari araç almayı düşünüyor heyallahim

altugtatli

Sizi Daha Akıllı Yapacak 7 Hobi

ozankrky

Neyy :D

Görüş Bildir