6 Yeni Film Vizyonda

-

6 Yeni Film Vizyonda

6 Yeni Film Vizyonda

Bu hafta 6 yeni film vizyona girdi.

İnanılmaz Örümcek Adam (The Amazing Spider-Man)

Sinemaseverle buluşacak ''İnanılmaz Örümcek Adam'' adlı filmin yönetmenliğini Marcc Webb üstleniyor. ABD yapımı 3 boyutlu, bilim kurgu, aksiyon, fantastik türündeki filmin oyuncuları arasında Emma Stone, Stan Lee, Andrew Garfield, Sally Field ve Martin Sheen yer alıyor. Filmde ailesi tarafından terk edilmiş, dayısı ile eşinin büyüttüğü, sosyal hayatta zayıf karakterli, lise çağında bir genç olan Peter Parker'ın, her ergenin yaşadığı ''Ben kimim, nereye aitim?'' psikolojisinin derin sorgulaması ele alınıyor.

Dedektif Dee ve Gizemli Alev (Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame)

Yönetmenliğini Hark Tsui'nin üstlendiği, Hong Kong yapımı aksiyon türündeki ''Dedektif Dee ve Gizemli Alev'' filmin oyuncuları arasında, Bingbing Li, Andy Lau, Carina Lau, Sos Haroyan, Jinshan Liu, Jean-michel Casanova, Lu Yao bulunuyor.

M. S. 90 yılında Luoyang’ta dev bir Budist anıtı inşa edilmektedir. Yapımın bittiği gün, Çin’in ilk kadın İmparatoru Wu tahta oturacaktır. Ancak bazı olaylar Wu’nun tahta çıkmasını tehdit etmektedir. Sekiz yıl boyunca Wu’nun adamlarından bazıları halka açık yerlerde yanmaya başlar. Son kurban anıt sorumlusudur. Katil, otoriteye meydan okumaktadır.

Bu Dans Senin (Take This Waltz)

''Bu Dans Senin'' isimli bir diğer vizyona girecek olan film, 2011 yılı Kanada yapımı. Yönetmenliğini Sarah Polley'in üstlendiği filmde, Michelle Williams, Seth Rogen, Sarah Silverman, Luke Kirby, Aaron Abrams, Danielle Miller, Vanessa Coelho, Avi Phillips rol alıyor. Dram türündeki film, Margot ve Lou isimli ve 5 yıldır evli olan, dışarıdan bakıldığında sorunsuz ilişki yürüten bir çiftin hikayesini anlatıyor. Sarah Polley'in ikinci uzun metrajlı filmi olan yapım, sevgi, bağlılık, ihanet üzerine günümüz evliliklerine bir bakış açısı sunuyor.

Kıyamet Kitabı (Doomsday Book)

Güney Kore yapımı, ''Kıyamet Kitabı'' adlı korku türündeki filmin yönetmenliğini Pil-sung Yim ve Kim Ji-woon üstleniyor. Filmdeki oyuncular arasında Kang-woo Kim, Ma Dong-seok, Jin Ji-hee, Go Joon-hee bulunuyor. 3 farklı hikayenin iç içe geçtiği filmde, elektrik mühendisi Pak Do-won tarafından bir tapınağı aydınlatması için bir robot üretmesi ve robotun tapınağın baş rahibi Hye-joo tarafından da koruma altına alınması sonrası yaşanan olaylar anlatılıyor.

Aşk Sanatı (L'art D'aime /The Art of Love)

Komedi türü ''Aşk Sanatı'' film de vizyona girecek bir diğer yapım. Yönetmenliğini Emmanuel Mouret üstlendiği filmde, Gaspard Ulliel, Julie Depardieu, Frederique Bel, François Cluzet, Elodie Navarre rol aldı. Günümüz modern ve karmaşık kadın-erkek ilişkilerinin masaya yatırıldığı filmde, filmin yönetmenliği ve senaristliğini de üstlenen oyuncu Emmanuel Mouret sinemaseverlere aşk sanatını öğretiyor.

Peki Şimdi Nereye? (Et Maintenant, On Va Ou?)

Yönetmenliğini Nadine Labaki'nin üstlendiği dram ve komedi türündeki ''Peki Şimdi Nereye'' adlı filmde, Nadine Labaki, Sasseen Kawzally, Mostafa Al Sakka, Caroline Labaki, Muhammad Aqil, Petra Saghbini, Anjo Rihane rol alıyor. Nadine Labaki, senaryosunu yazdığı, yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlenip rol aldığı son filminde dinsel çatışmaları ve savaşın anlamsızlığını kadınların kıvrak zekası üzerinden eleştiriyor.

Cannes'daki dünya prömiyerinde dakikalarca ayakta alkışlanan Labaki'nin mizah ve dolu son filmi olan ''Peki Şimdi Nereye'', memleketi Lübnan'nın ortasındaki küçük bir köyde geçiyor.

Haberin Tamamı İçin:

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orjinal adı:Et Maintenant, On Va Ou? - Where Do We Go Now?
Yönetmen: Nadine Labaki
Senaryo:Nadine Labaki,Thomas Bidegai
oyuncular:Kevin Abboud, Nadine Labaki, Yvonne Maalouf ile Julian Farhat
Tür:Dramatik komedi
Yapım:2012-Fransa

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orjinal adı:L'art D'aime (The Art of Love)
Yönetmen:Emmanuel Mourent
Senaryo:Emmanuel Mourent
oyuncular:Gaspard Ulliel,Julie Depardieu,Frédérique Bel,François Cluze
Tür:Komedi
Yapım:2011 - Fransa,

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orjinal adı:Doomsday Book
Yönetmen:Kim Ji-woon
Senaryo:Kim Ji-woon
oyuncular:Song Sae-byuk
Tür:Bilimkurgu, Korku
Yapım:2012-Kore

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orjinal adı:Take This Waltz
Yönetmen:Sarah Polley
Senaryo:Sarah Polley,
oyuncular:Michelle Williams,Seth Rogen,Sarah Silverman,Luke Kirby,Aaron Abrams
Tür:Dram
Yapım:2011 - Kanada

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orjinal adı:Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame
Yönetmen:Hark Tsui
Senaryo:Hark Tsui
oyuncular:Bingbing Li,Andy Lau,Carina Lau,Sos Haroyan,Jinshan Liu,Jean-michel Casanova
Tür:Aksiyon, Gerilim, Gizem, Suç
Yapım:2010 - Hong Kong, Çin,

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orjinal adı:The Amazing Spider-Man (3D)
Yönetmen:Marc Webb
Senaryo:Stan Lee,James Vanderbil
oyuncular:Emma Stone,Stan Lee,Andrew Garfield,Sally Field,Martin Sheen
Tür:3 Boyutlu, Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik, Gerilim, Macera, Suç,
Yapım:2012-ABD

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAşkBilimÇinEmma StoneFransaHong KongKatilKoreLübnanRobotaşket
Görüş Bildir