Görüş Bildir

6 Kişi Daha Tahliye Edildi

Anasayfa > Gündem

Süleyman Aslan Tahliye Edildi

17 Aralık soruşturmasında tutuklu bulunan Halkbank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın da aralarında bulunduğu 6 kişinin tahliyesine karar verildi. Mahkeme, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Kaan Çağlayan ve İşadamı Rıza Sarraf'ın ise tutukluluk halinin devamın karar verdi.

17 Aralık soruşturması kapsamında tutuklanan Halkbank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın avukatı Ersan Şen'in de aralarında bulunduğu avukatlar geçtiğimiz günlerde tutukluluğa itiraz etti.

İtirazı değerlendiren 19. Sulh Ceza Mahkemesi, Halkbank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan, Abdullah Happani, Mohammadsadegh Rastgar Shısheh Garkhaneh, Ahmet Murat Öziş, Onur Kaya, Umut Bayraktar'ın tahliyesine karar verdi.

'Aslan'ın delillerin büyük oranda toplanması karşısında tahliyesine karar verildi'

Mahkeme Süleyman Aslan'ın tahliyesine ilişkin kararında, şu ifadelere yer verdi: Aslan'ın üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti mevcut delil durumu, üzerine atılı suçun vasıf değiştirme ihtimali, savunması, tutuklama sonrasında dinlenen tanık beyanları ve hakkındaki suçlarla ilgili olarak delillerin büyük oranda toplanması karşısında tahliyesine karar verildi.'

'Tutuklu kalmaları mağduriyete sebep vermemeli'

Mahkeme diğer 5 şüphelinin tahliyesine ilişkin kararında, üzerlerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, faillik durumlarının değişme ihtimali, mevcut delil durumu nazara alındığında tutuklu kalmalarının mağduriyetlerine sebebiyet vermemeleri bakımından CMK 100. ve devam maddeleri gereğince tahliyelerine karar verildi.

Aslan dışındaki 5 kişi en yakın karakola imza atacak

Öte yandan mahkeme, Abdullah Happani, Mohammadsadegh Rastgar Shısheh Garkhaneh, Ahmet Murat Öziş, Onur Kaya ve Umut Bayraktar'ın yurtdışına çıkışını yasakladı, ayrıca ikametlerine en yakın karakola pazar günü saat imza atmalarına karar verdi.

Sarraf ve bakan çocuklarının tutukluluğuna devam kararı

Mahkeme Rıza Sarraf, Barış Güler ve Salih Kaan Çağlayan'ın üzerlerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu, delillerin tam olarak toplanmamış olması ve kaçma ihtimallerin nazara alınarak tutukluluk hallerinin devamına karar verildi. Öte yandan soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Özgür Özdemir ve Hikmet Tuner'in avukatlarının tutukluluğa itraz etmediği için haklarında karar verilmediği öğrenildi.

3 kişi daha önce tahliye olmuştu

17 Aralık soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Muacet Korkmaz, Emir Eroğlu ve Rüçhan Bayar daha önce tahliye edilmişti. Dava kapsamında tutuklu şüpheli sayısı 5'e düştü.

CNN Türk

Kaynak: http://www.cnnturk.com/haber/turkiye/...

6 Kişi Daha Tahliye Edildi!

17 Aralık soruşturmasında flaş gelişme

Rüşvet ve yolsuzluk iddiaları üzerine başlatılan kapsamında tutuklanan Fatih Belediye Başkanı'nın kardeşi Sebahattin Demir'in de aralarında bulunduğu 6 kişinin tahliye edildiği bildirildi.

AYRINTILAR GELİYOR...

  • Habertürk
Kaynak: http://www.haberturk.com/gundem/haber...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?