6 AK Partili Vekil Dava Açıyor

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

6 AK Partili Vekil Dava Açıyor

6 AK Partili Vekil Dava Açıyor

MECLİS Genel Kurulu’nda sahte oy kullanmakla suçlanan 6 AK Parti milletvekili, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na dava açacaklar.

Genel Kurul’da geçen perşembe gecesi yoklamada adlarına pusula göndermelerine karşı ad okunduğunda salonda bulunmayan Ak Parti Milletvekilleri Deniz Zeybekçi, Ali Aşlık, Mustafa Kabakcı, Sermin Balık, Mehmet Öntürk ve Canan Candemir Çelik sert bir yazılı açıklamayla Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi. CHP liderini ağır ifadelerle eleştiren AK Partililerinin açıklaması özetle şöyle:

KENDİSİ İFTİRACIDIR

“Yoklama içtüzüğe ve yasalara uygundur, asla sahte değildir ve yapılan işlem de sahtekarlık değildir. Bu hakkını kullanan milletvekilini hangi yöntemi kullanırsa kullansın asılsız ve mesnetsiz iddialarla itham etmek, bunu da kamuya ilan etmek özellikle TBMM kutsal çatısı altında kimsenin haddine değildir. Bu iddiada bulunan bizzat kendisi milleti kandıran iftiracıdır. Dolayısıyla genel kurul salonundan çıkan milletvekilini sahtekarlıkla itham etmek ya çok büyük bir cehalet göstergesi ya da yıllarca grup başkanvekilliği yapmış, içtüzüğü çok iyi bilmesi gereken birisi için çok kötü niyetli siyasi rant sağlama girişimidir.

GENEL BAŞKAN’LA İLGİLİ NİYETLERİ BAŞKA

Siyasi tarihimizde ilk defa bir ana muhalefet partisi genel başkanı bu kadar acz içinde meclis çalışma yöntemlerinden bile çaresizliğine çare arar hale gelmiştir. Partisinin grup toplantısında dünya, ülke, bölgenin siyasi, ekonomik, kültürel gündemleri ile ilgili söyleyecek hiçbir sözü kalmayan Sayın Genel Başkan’ın bu arayış içinde olması siyasetimiz için üzücüdür. Kendisine bu notu verenler milletvekiline sahtekar denilmesini ne kadar vahim bir ahlaki ve hukuki durum yarattığının ya farkında değiller ya da Genel Başkanları ile ilgili niyetleri başkadır.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiCumhuriyet Halk PartisiKemal KılıçdaroğluTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir