59Saniye'ye Ekşi Sözlük'ten Yatırım Geldi

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

59Saniye'ye Ekşi Sözlük'ten Yatırım Geldi

59Saniye'ye Ekşi Sözlük'ten Yatırım Geldi

Alkışlarlayaşıyorum.com’u Nokta AŞ’ye satan Fatih Aker‘in yeni projesi olan 59saniye‘ye Ekşi Sözlük‘ten yatırım geldi.

Ekşi Sözlük AŞ tarafından yapılan yatırım sonrasında Ekşi Sözlük, 59 saniye’nin eşit ortağı konumuna geldi. 59saniye’ye yapılan yatırımda şirketin 400 bin TL olarak değerlendiği bize gelen bilgiler arasında.

Yatırım sonrası hisse paylaşımlarına baktığımızda ise Ekşi Sözlük AŞ yüzde 45 , Fatih Aker yüzde 45 ve Başak Purut ise yüzde 10 ‘luk paya sahip oldu.

Yatırımdan sonra Ekşi Sözlük’ün tüm video envanteri 59saniye üzerinden yöneteceği aldığımız bilgiler arasında. Yönetilecek olan video envanteriyse Fatih Aker sorumluluğunda olacak.

59saniye’yi bilmeyenler için kısaca tanıtalım. Geçen sene Temmuz ayında açılan 59saniye, adından da anlaşılabileceği gibi kısa videoların yer aldığı bir paylaşım sitesi. Bilgisayardan veya Youtube bağlantısı ile yüklenebilen videolar, site üzerinden kısaltılabiliyor. 59saniye açılışın yaklaşık iki ay sonra 15 bin tekil ziyaretçi sayısına ve 70 bin sayfa gösterimine ulaşmıştı.

Ekşi Sözlük AŞ, 59saniye anlaşmasıyla ilk yatırımını da gerçekleştirmiş oldu. 1999 yılında kurulan Ekşi Sözlük AŞ, hatırladığımız kadarıyla kuruluşundan bu yana herhangi bir yatırım gerçekleştirmemişti.

Ekşi Sözlük AŞ’nin 59saniye’ye yatırım yapması klasik tarzın dışında yer alan video paylaşım sitelerinin yıldızının parladığının bir göstergesi. Öte yandan Ekşi Sözlük AŞ’nin ilk yatırımını gerçekleştirmesi, şirketin gelecek dönemde internet şirketlerine yatırım yapabileceğinin sinyalini de vermiş oldu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Youtube
Görüş Bildir