Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

5 Yıl Sonra Nerede Olacaksınız?

 > 
17bPAYLAŞIM

Mülakatlarda vazgeçilmez sorulardandır, 5 yıl sonra kendinizi nerede gördüğünüz. İş yerleri bunu merak eder çünkü sizin çalışma azminizi, hırsınızı, tutkunuzu, kendinizi nasıl gördüğünüzü bilmek isterler. Bugün biz size bu soruyu sormuyoruz, onun yerine cevabını veriyoruz. 

5 yıl sonra nerede olacaksınız?

1. Dürüst bir şekilde cevap verin, son zamanlarda kendinizi nasıl hissediyorsunuz?

2. Elinizde olsa şu anda hayatınızda neyi değiştirmek isterdiniz?

Kafam çok karışık, daha net olmasını isterdim
Daha fazla seyahat edebilmek isterdim
Daha fazla param olmasını isterdim
Kendime daha fazla zaman ayırabilmek isterdim
Daha geniş bir çevrem olsun isterdim
Dikkatimi toplayabilmeyi isterdim
Daha fazla aşk isterdim
Hiç düşünmedim, bir fikrim yok
Daha fazla boş vaktim olmasını isterdim

3. Geleceğe dönük tek bir şey isteme hakkınız olsaydı?

Havada giden kaykay
Uçan arabalar
Boyutlar arası kapı
Herkese iş
İnternetten koku transferi
Kedi miyavlamasını tercüme eden bir cihaz
Daha yeşil bir dünya
Daha kısa mesai saatleri
Telepati yoluyla iletişim kurabilelim

4. Dinlenmek, rahatlamak istiyorsunuz ilk tercihiniz hangisi olurdu?

TV koltuğu
Araba koltuğu
Şöminenin önü
Sevgilimin dizleri
Yatak
Hamak
Koltuk
Kanepe
...

5. Gelecekle ilgili sizi en çok endişelendiren şey nedir?

Paramın kalmaması
Ekonomik krizler
Hayallerimi gerçekleştirememek
Hayat çok hızlı geçiyor
Yaşlanıyorum
Küresel ısınma
Yalnız ölmek
Ormanlar son sürat azalıyor
İnternetin hayatımıza çok fazla girmesi

6. Diyelim ki reenkarnasyon var, önceki hayatınızda kimdiniz?

Din adamı
Şair
Şövalye
Kraliyet ailesi mensubu
Sanatçı
Sıradan biri
Çiftçi
Korsan
Gangster

7. Gelecekte tamamen ortadan kalkmasını istediğiniz şey hangisi?

Yoksulluk
Vergiler
Düşünce suçları
Kalabalık şehirler
Savaşlar
Çevre kirliliği
Sansür
Bunun gibi aptalca testler
İnternetten tanışma

8. Diyelim sanatçısınız, hangi sanatla uğraşıyorsunuz?

Sanatçı değil koleksiyonerim
Tasarımcı
Yazar
Performans sanatçısı
Ressam
Modern sanat
Şair
Balerin / Balet
Şarkıcı

9. Çocuğunuza tek bir öğüt verecek olsanız bu hangisi olurdu?

Her şeyin başı sağlık
Mutluluğu hiç ummadığın yerlerde bulabilirsin
Çevreye daima saygılı ol
Kendi ayaklarının üzerinde dur
Her zaman kendin ol
Sevgi...
İnsanların senin için ne dediğini umursama
Hayallerinin peşini bırakma
Para her şey değildir

10. Ünlü birinin hayatı filme alınıyor ve başrol sizin, kim bu ünlü?

Nejat İşler
Hülya Avşar
Al Pacino
Kirsten Dunst
Tom Cruise
Sean Penn
Juliette Binoche
Yılmaz Güney
Meryl Streep

Siz, bir eksik bir fazla aynı yerde olacaksınız!

Biraz fazla biraz eksik ama bulunduğunuz yerin yakınlarındasınız. Sizin için hayat rayına oturmuş gibi, hırslarınızdan arınmış, işinizi gücünüzü yolunuza koymuş ilerliyorsunuz. Planlarınızda büyük değişiklikler, kariyer hamleleri yok. Belki hayatınızdan memnunsunuz, belki de artık bir değişim için takatiniz kalmadı.

Siz, kendinizi doğanın kollarına atacaksınız!

Belki orman içinde sessiz sakin bir kulübe, belki dağ başında bir ev, belki yaylada ahşaptan bir mekan ama siz 5 yıl sonra kendinizi tabiat ananın kucağına bırakmış olacaksınız. İnsanlardan mı sıkıldınız, doğayı mı çok özlediniz bilinmez ama sessiz, sakin ve huzurlu bir yaşam aradığınız ve bunu bulmaya odaklandığınız kesin.

Siz, küçük bir sahil kasabasına yerleşeceksiniz!

Her emeklinin hayalini siz bundan 5 yıl sonra gerçekleştirecek, küçük bir sahil kasabasına kapağı atacaksınız. Belki emekliliğinizin tadını çıkaracaksınız, belki de evden çalışabileceğiniz bir iş bulup soluğu orada aldınız. Fark etmez, her halükarda denizin sesi, yavaş akan bir yaşam ile başbaşa olacaksınız.

Siz, nihayet özlemini çektiğiniz o müdür koltuğuna oturacaksınız!

Siz mülakatta size sorulan "bundan 5 yıl sonrasında kendinizi nerede görüyorsunuz?" sorusuna "Sizin koltuğunuzda" diyen kişisiniz ve müjdemizi isteriz, 5 yıl sonra o koltuktasınız. Hırsla, tutkuyla çalışarak, kim bilir belki de birilerinin ayağını kaydırarak o koltuğa geldiniz. Artık biraz sakinleşin ve hırslarınıza gem vurun. Sinir, stres, baskı sizi yiyip bitirmeden akıp giden hayattan keyif almaya da bakın.

Siz, kendinizin patronu olacaksınız!

Okuldan mezun olan her öğrencinin günün birinde gerçekleştirmeyi istediği kendi işini kurup, kendi patronu olma hayalini siz yakalayacaksınız. Bundan 5 yıl sonra kendi işinizi kuracak, kendi yağınızla kavrulacaksınız. Bu size bir rahatlama getirmesin çünkü daha yeni başlıyorsunuz.

Siz, evlenip çoluk çocuğa karışacaksınız!

Okulu bitirdiniz, erkekseniz askerliği yaptınız, yaşınız da geldi... Siz 5 yıl sonra evden işe işten eve gidip gelen, hafta sonları aile pikniklerine giden biri olacaksınız. Tabir-i caiz ise çarklar arasındaki yerinizi alacak, rutin ama mutlu bir hayatın kollarına atılacaksınız.

Siz, parayı bulacaksınız!

Sizdeki bu hırs, bu azim, bu tırmalama ile 5 yıl bile geç olabilir ama en geç 5 yıl sonra parayı bulmuş olacaksınız. Hep o özlemini çektiğiniz lüks yaşama kavuşacak ve paranın mutluluk getirip getirmeyeceğini test edeceksiniz. Yalnız burada bir handikap var, yıllarınızı çalışmaya vermiş olmanız size hayatın nasıl yaşanacağını unutturacak ve maalesef kazandığınız paraları nasıl yiyeceğiniz konusunda sıkıntılar yaşayacaksınız. Belki de biraz cimrileşeceksiniz.

Siz, ünlü olacaksınız!

Ama 15 dakikalığına ama daha uzun süre, şurası bir gerçek ki siz ünlü olacaksınız. İnsanlar 5 yıl sonra sizi konuşacak, 'Trend Topic' olacaksınız, TV programlarına çıkacaksınız, belki sahnelerde olacaksınız. Hayaliniz nedir bilmiyoruz ama 5 yıl sonra sizden bu hayallerinizi bir gazete röportajında dinleme fırsatı bulacağız.

Siz, hayallerinizin peşinden koşmaya devam edeceksiniz!

5, 10, 15, 20 hiç fark etmez siz hep hayallerinizin peşinden koşuyor olacaksınız. Bu koşu sizi yoran, yıpratan bir koşu değil, bilakis siz bu koşudan zevk alıyorsunuz. Hayallerinize asla tam olarak ulaşamayacağınızı biliyorsunuz belki de, bu yüzden kendinize hep büyük hayaller seçiyorsunuz ki sürekli kovalayın. Eğer bu yolculuk size keyif veriyorsa kime ne?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozan-cetinkaya3

Siz, parayı bulacaksınız! Siz, parayı bulacaksınız! Sizdeki bu hırs, bu azim, bu tırmalama ile 5 yıl bile geç olabilir ama en geç 5 yıl sonra parayı bulmuş olacaksınız. Hep o özlemini çektiğiniz lüks yaşama kavuşacak ve paranın mutluluk getirip getirmeyeceğini test edeceksiniz. Yalnız burada bir handikap var, yıllarınızı çalışmaya vermiş olmanız size hayatın nasıl yaşanacağını unutturacak ve maalesef kazandığınız paraları nasıl yiyeceğiniz konusunda sıkıntılar yaşayacaksınız. Belki de biraz cimrileşeceksiniz. İŞTE BU BE PARAYI BULDUĞUM AN UZAY ŞİRKETİ KURACAĞIM ARABA ŞİRKETİ KURACAĞIM PARAYA PARA DEMİYECEĞİM

nilay-caparoglu

SİZ ÜNLÜ OLACAKSINIZ ❤️🔥🔥🔥🔥🔥

zeyneb-turksen

ben 5 yıl sonra üniversite sınavına hayvan gibi çalışıyor olucam onediocum ne ormanı ne doğa hayatı ne diyosun .d

gokhan-luleci

Ama 15 dakikalığına ama daha uzun süre, şurası bir gerçek ki siz ünlü olacaksınız. İnsanlar 5 yıl sonra sizi konuşacak, 'Trend Topic' olacaksınız, TV programlarına çıkacaksınız, belki sahnelerde olacaksınız. Hayaliniz nedir bilmiyoruz ama 5 yıl sonra sizden bu hayallerinizi bir gazete röportajında dinleme fırsatı bulacağız.

zekiye-oruc

5 yıl sora testin sonucu çıkar da bir sahil kasabasına kapak atar tam da istediğim hayatı yaşarsam buraya tekrar uğrayacağım

Görüş Bildir