İşte Emniyetteki Depremin Perde Arkası

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

5 Emniyet Müdürü Görevden Alındı

5 Emniyet Müdürü Görevden Alındı

Dün sabah saatlerinde başlayan ve Türkiye'yi sarsan yolsuzluk operasyonlarının ardından bu sabah da 5 emniyet müdürü görevden alındı.

Türkiye düne ülkeyi derinden sarsan bir şokla uyandı. “Büyük Rüşvet” adıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı şafak operasyonuyla İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Salih Kaan Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, iş adamı Ali Ağaoğlu ve Ebru Gündeş'in eşi Reza Zarrab'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

5 EMNİYET MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI

Dün sabah saatlerinde başlayan ve Türkiye'yi sarsan yolsuzluk operasyonlarının ardından bu sabah bir şok daha yaşandı ve 5 emniyet müdürü görevden alındı.

  • Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı

  • Kaçakçılık Şube Müdürü Tuğrul Turhal

  • Organize Şube Müdürü Nazmi Ardıç

  • Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse

  • Asayiş Şube Müdürü Ersan Erçıktı

Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı ve Organize Müdürü Nazmi Ardıç 17 Aralık'ta yapılan operasyonu yürütüyordu.

Sondakika.com

Haberin Tamamı İçin:

İşte Emniyetteki Depremin Perde Arkası

Beş emniyet müdürünün görevden alındığı operasyonda Emniyet Genel Müdürlüğü'nün bypas edildiği, görevden alınmaların direkt İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın kanalıyla yapıldığı belirtiliyor.

Merkezinde İran asıllı Rıza Zarrab’ın olduğu, 3 bakanın oğlu, bürokratlar ve işadamlarının da adının karıştırdığı büyük yolsuzluk operasyon sonrası bugün sabah saatlerinde İstanbul Emniyeti’nde görevli 5 Şube Müdürü görevden alındı.

ŞUBESİ OLMAYAN MÜDÜR

Görevden alınan en ilginç müdür bu yıl yeni kurulan Kaçakçılık Şube Müdürü Tuğrul Turhal oldu. İstanbul Emniyeti’nde Kaçakçılık Şubesi bu yıl Mali Şube’den ayrılarak yeni kurulmuştu. Haziran ayında Mardin Kaçakçılık ve Organize Müdürü iken İstanbul’a gelerek göreve başlayan Turhal, yeni kurulan şubesine personel ayarlamakla uğraşıyordu. Daha kendi odası bile olmayan Turhal, müdür koltuğuna oturamadan görevden alınmış oldu.

CANLI BOMBAYI YAKALADI

Görevden alınan bir diğer isim ise İstanbul Asayiş Şube Müdürü Ertan Erçıktı oldu. Son operasyonla hiçbir ilgisi olmayan Erçıktı, bundan önceki görevinde Gaziosmanpaşa ilçe emniyet müdürü olarak görev aldı. Çıktı bu görevden önce de İstanbul Terör Şube’sinde emniyet müdür yardımcısı olarak çalıştı. Erçıktı’nın ismi o dönem Okmeydanı’nda eyleme giden canlı bomba eylemcisini yakalamasıyla gündeme gelmişti.

TERÖR MÜDÜRÜ DE ALINDI

Sabah operasyonuyla görevden alınan bir diğer isim İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse oldu. 7 Şubat’ta yaşanan MİT krizinden sonra Yurt Atayün’ün yerine terör müdürü olarak göreve getirilen Köse, yapılan son operasyonla hiçbir ilgisi bulunmuyor. Daha önce Mali Şube’de müdür yardımcısı olarak görev alan Köse döneminde, Bayrampaşa’da toprağa gömülü halde çok sayıda bomba bulunmuş, canlı bomba eylemi yapmak için hazırlanan iki eylemci, eylem hazırlığı sırasında yakalanmıştı.

İsmail Sağıroğlu | Radikal

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ebru GündeşErdoğan BayraktarİranİstanbulMardinMuammer GülerReza ZarrabRüşvetTerörZafer Çağlayanali ağaoğlu
Görüş Bildir