Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

5 Basit Soruyla Seçmen Gereken Kariyeri Söylüyoruz!

-

Bu testimiz kariyer planlaması yapanlardan, kariyerine yön vermiş insanlara kadar herkesi kapsayan keyifli ve kısa bir test! Sana 5 soru soracak ve seçmen gereken kariyeri söyleyeceğiz. Haydi bakalım teste!

1. Başlayalım.

2. İkinci sorumuz.

Canan Karatay
Çoşkun Aral
Aziz Sancar
Acun Ilıcalı
Ara Güler
Can Dündar

3. Testin ortasına geldik bile!

Ev eşyasına harcarım.
Başka bir şehiri gezmeye harcarım.
Kafa dinlemeli bir haftasonu tatiline harcarım.
Yeni ilginç teknolojik aletlere harcarım.
Bi üst model bilgisayara harcarım.
Aileme hediyelere alarak harcarım.

4. Sıradaki sorumuz.

Guguk Kuşu
Akıl Oyunları
Forrest Gump
Kill Bill
Birdman
Sosyal Ağ

5. Son soru.

Matematik
Resim
Tarih
Biyoloji
Türkçe
Beden Eğitimi

Güzel sanatlara yönelmelisin!

Küçüklüğünden beri her zaman yaratıcı bir insan olduğun belli. Somut şeylere sahip olmaktan çok anılara sahip olmayı tercih ediyorsun. Kendini ifade edecek şeyi her ne olursa olsun buluyor ve bir şekilde bunu başarıyorsun. Kendini "ciddi" tanımıdan çok "renkli" tanımına yakıştırman çok da mantıksız değil.

Tıp veya biyolojiye yönelmelisin!

Doğaya ve onun kapsadığı her şeye büyük bir hayranlık beslerken tıp veya biyolojiye yönelmemen saçma olurdu! Sen çevrene yardım etmek için doğmuşsun resmen. Böyle bir kariyerde başına gelecek en kötü şey yorulmak olur, onu da kişisel tatminle yeneceğin eminiz!

Öğretmenliğe yönelmelisin!

Bilginin hayatta kazanılabilecek en büyük erdem olduğunun farkında olmak hayata bakış açın değiştirmiş olmalı. Öğrenmeyi sevmek yanında öğretmeyi sevmeyi getirmese de senin için işler öyle değil! Yeni nesillere vereceğin en küçük farkındalık bile seni hayata bağlayan güzel bir ayrıntı, o kesin!

Habercilik veya İletişime yönelmelisin!

Senin asıl ilgi alanın dünyanın ta kendisi. Neler olup bitiyor, neler yaşanıyor bunlar senin için büyük bir tutku kaynağı. Olaylara objektif gözle bakabilen bir birey olmak her zaman seni daha adaletli kılıyor. Rutin işler sana göre değil. Dünyayı keşfetmek ve yeni şeyler görmek ise tam senlik! Sadece hobi olarak değil, bir kariyer olarak da kaşifliği seçmeyi bir düşün deriz biz!

Ekonomiye yönelmelisin!

Senin içinde her zaman risk alacak, ilk adımı atacak bir girişimci ruh var. Para tabii ki her şey demek değil ama paranın açabildiği kapıları da es geçmemek gerek. Hayallerini gerçekleştirmek, parayı yönetmek senin işin! Üst kademe görevler ve stresli işler seni yıldıramaz!

Psikolojiye yönelmelisin!

İnsanları dinlemek ve empatik yapmak büyük yeteneklerinden. Arkadaş grubunda da bu böyle. Dert dinleyen, çözüm üreten ve sır saklayan dost sensin. Bunlar dışında insanın doğası ve davranışları da ilgini çekiyor çünkü onları rahatlamak seni de rahatlatıyor. Başkalarının düşünce tarzını anlamak için en doğru kariyer bizce Psikoloji!

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
burak-karadas

iş arayanların ilginchizmetler.com 'a da bakmasını tavsiye ederim :)

gunay-bilit

ya 4.soruda kimseyi istemzdim beeeeee

dila-yigit

Ekonomiye yönelmelisin!

gunay-bilit

aynen

focus-mspgil

Tıp veya biyolojiye yönelmelisin! kalbimi okudu resmen

lieebtman

Psikolojiye yönelmelisin!

Görüş Bildir