45. Yılını 45 Milyon TL Burs Vererek Kutluyor

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

45. Yılını 45 Milyon Tl Burs Vererek Kutluyor

45. Yılını 45 Milyon Tl Burs Vererek Kutluyor

1968 yılında kurulan ve bugün 200 şubeye ulaşan Uğur Dershaneleri, 45. yılında 45 milyon TL burs veriyor. Tüm Türkiye genelinde verilecek burslardan yararlanmak için 5-6 Ocak tarihinde uygulanacak olan Uğur Tanı Sınavı’na katılmak gerekiyor.

Uğur Dershaneleri Genel Müdürü Alparslan Alemdar, "Türkiye’de birçok kurumun ulaşamadığı bir yaşa ulaşmanın onurunu yaşıyoruz. 45 yıldır yüz binlerce gencin hayallerini gerçekleştirmek için çalıştık. İstedik ki, her öğrenciyi destekleyelim. Bu nedenle 45. yılımızda 45 milyon TL değerinde burs vereceğiz. 5-6 Ocak tarihinde düzenlenecek olan Uğur Tanı Sınavı’na (UTS) katılacak tüm öğrencilerin gösterecekleri başarıya göre yüzde 100 ile yüzde 10 arasında değişen oranlarda burs imkânı sunacağız" dedi.

Engelli öğrencilere yüzde 100 burs

Verilecek burslarda, akademik başarının yanı sıra farklı kategoriler de olduğunu vurgulayan Alemdar, "Her öğrenci keşfedilmesi ve üzerinde çalışılması gereken ayrı bir dünyadır. Başarı her ne alanda olursa olsun desteklenmeyi hak eder. Sosyal sorumluluk projelerinde rol almış çocuklarımıza da, TÜBİTAK yarışmalarında veya ulusal/uluslar arası spor müsabakalarında başarı göstermiş öğrencilerimize de yüzde 100 burs vereceğiz" diye konuştu.

Alemdar, anne veya babası hayatta olmayan, ekonomik desteğe ihtiyacı olan, engelli çocuklar için de yüzde 100 burs vereceklerini belirterek, şöyle devam etti: "Elinde olmayan nedenlerle, akranlarına göre çeşitli dezavantajlar yaşayan öğrencilere eşit fırsatlar sunulduğunda neler başarabileceğini biliyoruz. Şimdi bunu herkese gösterme zamanı."

Şehit veya gazi çocuklarına, öğretmen çocuklarına, okul birincisi öğrencilere ve anne veya babası Uğur Dershaneleri’nde eğitim görmüş öğrencilere verilecek bursları da hatırlatan Alemdar, burslar ile ilgili tüm bilgilerin www.ugurdershanesi45yil.com web sitesinde bulunduğunu belirtti.

Uğur’lu Bebekler Kampanyası’na büyük ilgi

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel’in kişisel twitter hesabından, Uğur Dershaneleri’nin 45. kuruluş yılı nedeniyle duyurduğu, 5 Aralık 2012 tarihinde doğan ve adı Uğur olan tüm bebeklerin anaokulundan üniversiteye kadar eğitim masraflarının karşılanacağı Uğurlu Bebekler Kampanyası’na da büyük bir ilgi olduğunu belirten Alparslan Alemdar, "Tüm Türkiye’den bu kampanya ile ilgili binlerce telefon aldık. Başvuru evrakları gelmeye devam ediyor. 11 Ocak 2013 tarihinde son bulacak başvuru süresinden sonra, belirtilen koşulları karşılayan hak sahipleri ile iletişime geçeceğiz. Uğur’lu Bebeklerimizle tanışmak için sabırsızlanıyoruz" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

ÖğretmenŞehitTwitterweb
Görüş Bildir