4. Yüz Naklinden İlk Fotoğraf

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

4. Yüz Nakli!

4. Yüz Nakli!

Uşak'ta beyin ölümü gerçekleşen 19 yaşındaki Tevfik Yılmaz'dan alınan yüz, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 34 yaşındaki Turan Çolak'a naklediliyor.

Türkiye'nin dördüncü yüz nakli operasyonu kapsamında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan başkanlığındaki ekip tarafından Uşak'ta saat 23.15'te başlayıp, saat 05.20'de sona eren operasyonla alınan yüz, Uşak'tan Antalya'ya getirildi.

Haberin Tamamı İçin:

4. yüz naklinin ardından çıkan dram CNNTurk.com

4. yüz naklinin ardından çıkan dram CNNTurk.com

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde, Uşak'ta beyin ölümü gerçekleşen 19 yaşındaki Tevfik Yılmaz'dan alınan yüzün nakledildiği 34 yaşındaki Turan Çolak'ın durumuyla ilgili yürekleri burkacak bir gerçek ortaya çıktı. Yılmaz'ın İzmir'in Kiraz ilçesinin Sırımlı köyünde yaşayan ...

Haberin Tamamı İçin:

4. yüz nakli: Tam yüz naklini aştı

4. yüz nakli: Tam yüz naklini aştı

Türkiye'nin dördüncü yüz nakli operasyonu gerçekleşti. Operasyonu gerçekleştiren ekibin başında bulunan Prof. Dr. Ömer Özkan ''Ameliyat olumlu geçti. Her aşaması gayet zevkliydi. Alış aşamasından bitiş aşamasına kadar güzel bir ameliyat oldu. Ameliyat tam yüz naklini aşmış bir ameliyat oldu. Kısmi nakilleri küçümsemek için söylemiyorum. Kısmi nakillerde değerlidir. Tüm yüz derisi, kasları, göz kapakları, göz yaşı kanalı, saçlı derisi ve kulak hastaya başarılı bir şekilde nakledildi'' diye konuştu.

Operasyon sonrası düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevaplayan Özkan, ameliyatın yüzü alma işleminin detayların fazla olması nedeniyle uzun sürdüğünü ve alıcının yaşının vericiden büyük olmasının alıcı için büyük bir şans olduğunu kaydetti. Özkan, ''Bu hasta için çok güzel bir olay. Umarım bu durum hastanın yüzüne de yansır. Genç bir hastanın yüzünün yaşlı bir alıcıya uyması büyük bir şans'' dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Oğlunun Yeni Yüzünü Beğendi / Anadolu Ajansı

Oğlunun Yeni Yüzünü Beğendi / Anadolu Ajansı

AA - Akdeniz Üniversitesi'nde Türkiye'nin 4'üncü yüz nakli yapılan Turan Çolak'ın annesi Necibe Çolak, yoğun bakım ünitesindeki oğlunu ziyaret etti.

Kısa bir süre de olsa oğlunu gören Necibe Çolak, ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunu çok iyi gördüğünü ve çok beğendiğini dile getirerek, ''Çok güzel, çok iyi etmişler benim çocuğuma... Çok güzel olmuş çocuğum. Yüzünü verenden de yapandan da Allah razı olsun'' dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Yeni Yüzü ile İlk Fotoğraf

Yeni Yüzü ile İlk Fotoğraf

Dördüncü yüz nakli hastası Turan Çolak'ın ameliyatın ardından ilk fotoğrafı yayınlandı. Fotoğraflarda Çolak'ın yüz nakli değil de adeta sıradan bir ameliyat olmuş gibi doğal olduğu görüldü. Ameliyatının son derece başarılı geçtiği gözl...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AntalyaBilimİzmirolay
Görüş Bildir