4 Üniversitenin İsmi Değişti, Öğrenciler Kararsız

-

4 Üniversitenin İsmi Değişti

4 Üniversitenin İsmi Değişti

İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu’nda yapılan değişiklikle, “Zonguldak Karaelmas Üniversitesi”nin adı “Bülent Ecevit Üniversitesi”; “Rize Üniversitesi”nin adı “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi”; “Konya Üniversitesi”nin adı, “Necmettin Erbakan Üniversitesi” ve “Kayseri Abdullah...

Haberin Tamamı İçin:

Ben Recep Tayyip Erdoğan'a Gidiyorum!

Bianet ismi değişen üniversitelerin öğrencileri ile konuşmuş.
"Ülker A. 21 yaşında, üçüncü sınıf öğrencisi, bu değişiklikten çok rahatsız. "Ben çok rahatsızım. Dönem arkadaşlarımın çoğu bu konuya pragmatist bir şekilde yaklaşıyor. 'Ne güzel mezun olur olmaz iş fırsatları çıkacak. Üniversiteye yatırım yapılacak, iş bulmamız çok kolay olacak' diyorlar. Ben daha şimdiden üzerimde baskı hissediyorum, burası Rize zaten baskı var. Şimdi bunun artmaması, 'Sen ne diyorsun Erdoğan Üniversitesi'ndesin' sözlerini duymamamız pek mümkün değil. Aktif siyasette, hele Başbakan, Cumhurbaşkanı statüsünde olanların böyle bir talebi olmasını da şaşırtıcı buldum."
Yine üçüncü sınıf öğrencisi Müberra B. ise durumdan memnun. "Sayın Başbakan zaten Rizeli. Ülkemiz ve ilimiz açısından yaptıklarına bakınca haklı olarak bu yapılabilir diyorum. Yerelden evrensele gidiyoruz çünkü Rize yerel bir isim oysa liderin adını alması vizyonumuzu genişletiyor, üniversitemizi evrensele yaklaştırıyor."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanKayseriRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir