4 Köye Kuduz Karantinası

 > -

4 Köy Karantina Altına Alındı | DHA

4 Köy Karantina Altına Alındı | DHA

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'ne bağlı Aşağı İhsaniye, Yeşilköy, Sazköy ve Sarmaşık köyleri oluşan kuduz vakası nedeniyle karantinaya alındı.

Aşağı İhsaniye köyünde bir köpek, köydeki hayvanlara saldırmaya ve ısırmaya başladı. Bunun üzerine köpek, köyde yaşayanlar tarafından öldürüldü. Haber verilmesiyle köye gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü yetkilileri, Ankara Etlik Merkez Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitüsü'ne gönderdikleri numune sonuçlarına göre vurulan köpeğin kuduz olduğu tespit edildi. Ardından köy karantinaya alındı. Yapılan araştırma sonrası kuduz köpeğin ısırdığı belirlenen 15 köpek ve 1 inek itlaf edildi. Civardaki Yeşilköy, Sazköy ve Sarmaşık köyleri de karantinaya alındı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü yetkililerince köylerdeki kedi ve köpeklere kuduz aşısı yapılmaya başlandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necmi Çelik, Çaycuma İlçesi’nde bağlı 4 köyün kuduz nedeniyle karantinaya alındığını söyledi. Müdür Çelik, köylerdeki yaklaşık 100’ü aşkın hayvanı kuduza karşı aşıladıklarını da açıkladı.

Haberin Tamamı İçin:

4 Köye Kuduz Karantinası | Ntvmsnbc

4 Köye Kuduz Karantinası | Ntvmsnbc

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ankara
Görüş Bildir