3D Öldü, Ultra HDTV Geldi!

-

3D Öldü, Yerine Bakın Kim Geldi

3D Öldü, Yerine Bakın Kim Geldi

Son iki yıldır televizyon üreticilerinin üzerine basa basa tanıttığı 3D teknolojisi özellikle 2011 yılında patlama yaşamış ve milyonlarca tüketici ekstra para ödeyerek 3D teknolojili televizyon satın almıştı. Ancak bugün gelinen noktada 3D'nin esamesi okunmazken, televizyon üreticileri yeni heyecanı buldu bile: Ultra HDTV!

ABD'nin Las Vegas eyaletinde devam eden dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES, teknoloji dünyasının son durumuyla ilgili de fikir veriyor.

Yeni nesil televizyonların bolca tanıtıldığı fuarda ise dikkatlerden kaçmayan bir nokta var: 3D nerede? Neden hiçbir üretici henüz dünyada yaygınlık kazanmayan ama devrim olarak nitelendirilen bir teknolojiyi ağzına almıyor?

Theverge'ün haberine göre televizyon üreticileri artık 3D yerine daha yüksek çözünürlüklü ekranlar ve OLED'in getirdiği özellikleri dillendiriyor. özellikle 4K UltraHD TV'ler üreticilerin bir numaralı gözdesi... Zira üreticiler kullanıcıların televizyon alırken 3D özelliğini aramaktan ziyade daha yüksek çözünürlük aradığını ve 3D'nin halihazırda sunulan bir küçük bir özellik olduğunu düşünüyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik Devletleri
Görüş Bildir