Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

37. Hafta | Tüp Bebek Merkezi

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

37. Hafta | Tüp Bebek Merkezi

37. Hafta | Tüp Bebek Merkezi

GEBELİĞİN 37. HAFTASINDA YAŞANACAK GELİŞİM VE DEĞİŞMELER

BEBEĞİN ANNE KARNINDAKİ 37. HAFTASI YAŞADIĞI GELİŞMELER

Büyüme ve gelişme doğana kadar hep devam edecektir. Ancak şu ana kadar büyük oranda büyüyüp gelişen bebek doğarsa sağlıklı olarak hayatta kalabilecek kapasitededir. Son günlerde bebeğin kilo alma miktarı daha fazladır. Bir gün içinde 25–30 gram kadar alabilecektir.

Bu haftalar için söylenecek bir durumda; bebeğin dirseklerinde ve dizlerinde yağların birikmesinin hızlandığıdır. Bilek ve boyun kısmı da zenginleşmektedir. Anne karnında bu döneme kadar bebeğin diş eti de olağanca sertleşmiş ve doğum anına hazırlanmış durumdadır.

Tüm vücut bedenle örtüştü ve deri pembeleşerek yüzler dolgunlaşmıştır. Sürekli kıpırdanma halinde olması artık dış dünyaya gelme hazırlığındandır. Bebek için sayılı hafta kalmıştır ve annesine çok muhtaçtır.

Anne karnına yapacağı hareket dalgalanma şeklinde görülecektir.

Bebeğin bu haftalarda boyu; 47 cm. kilosu ise; 3000 gr. civarındadır. Tüm bu sayısal oranlar her bebek için değişkenlik gösterecek bir durumdur.

Aşağıdaki videoda gebeliğin 37. haftasında çekilen ultrason görüntüleri bulunmakta

ANNE İÇİN GEBELİĞİN 37. HAFTASI

Bu haftalarda doğum şekline artık karar verilmiştir. Eğer sezaryen ise gün şimdiden belirlenecektir. Eğer anne daha önce çocuk doğurmuşsa ve sezaryen ile doğurmuşsa yine aynı yöntemle doğuracaktır. İlk kez doğum yapacak anneler için ise gebeliğin çoğul olma durumunda veya bebeğin doğum kanalına gelip gelmemesi, baş kısmının nerede olduğu gibi ayrıntılar önemlidir. Doktor zaten son haftalar her hafta kontrol ediyor olacaktır. Bir problem yok ise normal doğum sürecinin başlaması için belirti beklenecektir.

Aşağıdaki resimde 37 haftalık anne adayı resmini görebilirsiniz

Bu zamanda gebelik artık sonlanmak üzere olacağı için anneler tatlı bir korku yaşarlar. Ruhsal açıdan çok farklıdırlar. Geceleri çok rahat uyuyamamak ve vücut ağırlığı anneleri oldukça zorlayacaktır. Bu dönemlerde hafif sancılanmalar başlayacaktır.

Tüp Bebek

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

tatlı
Görüş Bildir