Görüş Bildir

34 Sanıklı 'Utanç Davası'nda Bir Kişiye Ceza

Anasayfa > Gündem

'Utanç Davası'nda Karar Verildi

Sakarya’da 'utanç davası' olarak bilinen 14 yaşındaki Ö.C. adlı kıza 28'’i çocuk toplam 34 kişinin cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla açılan dava bugün sonuçlandı.

Mahkeme davanın tek tutuklu sanığı polis müdürü N.Ş.'yi iki suçtan toplam 28 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırırken, tutuksuz yargılanan öğrencilere verilen 5 yıl 4 ay hapis cezası ise hükmün açıklanması geri bırakılarak 5 yıl erteledi.

DHA

Kaynak: http://www.dha.com.tr/haberdetay.asp?...

Sakarya'da Çocuğa Tecavüz Davasında Karar Açıklandı

SAKARYA’da ’Utanç davası’ olarak bilinen, 14 yaşındaki Ö.C.’ye 28’i çocuk toplam 34 kişinin cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla açılan dava bugün sonuçlandı. Mahkeme davanın tek tutuklu sanığı polis müdürü N.Ş.’yi iki suçtan toplam 28 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırırken, tutuksuz yargılanan 27 sanık öğrenciye ’cinsel istismar’dan 1 ile 5 yıl arasında, ’hürriyeti tahdit’ suçundan da 5 yıl 4 ay hapis cezaları verdi. Bu cezalarda hükmün açıklanması geri bırakıldı. 1’i çocuk 5 sanık da beraat etti

Sakarya 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 34 sanıklı davada 28 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan polis müdürü N.Ş.’ye yer temin ettiği gerekçesiyle yargılanan polis müdürü E.T. beraat etti. Mahkeme, davada tutuksuz yargılanan 4 yetişkin ve 1 çocuğun da beraatine karar verdi. Mahkemede yargılanan 27 çocuk sanık ise 'Hürriyeti tahdit’ suçundan ayrı ayrı 5 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme bu cezayı hükmün geri bırakılması ile 5 yıl süreyle erteledi.

Mahkeme heyeti yine bu 27 çocuk arasında bulunan ve ’Cinsel istismar’ suçu işlediği belirtilen yaşları 14 ile 18 arasında değişen çocuklara ’cinsel istismardan’ da 1 yıl ile 5 yıl arasında değişen hapis cezaları verdi. Çocukların bu cezaları da ertelendi.

Bugünkü duruşmada, bir numaralı sanık olarak görünen ve davanın tek tutuklusu olan polis müdürü N.Ş. de hazır bulunduruldu. Daha önceki duruşmada savunması istenen, çocuğa yönelik zincirleme cinsel istismar suçundan hakkında 52 yıla kadar hapis cezası talep edilen N.Ş., suçsuz olduğunu ve daha önce verdiği ifadelere ekleyecek bir şeyinin bulunmadığını söyledi.

Ö.C.’NİN AVUKATINDAN TEPKİ

Mahkemenin kararına Ö.C.’nin avukatı Harika Kalay adliye çıkısında gazetecilere yaptığı açıklama ile tepki gösterdi. Kala, kararı şöyle değerlendirdi:

”Bu dava 34 sanıklıydı. Bu davada da utanç kararı verildi. Sadece yaşı büyük olarak emniyet müdürü ceza aldı. Bunu yeterli bulmuyoruz. 

  • milliyet.com.tr
Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/sakarya...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pasif Kullanıcı

Vee Türkiye'ye hoşgeldiniz...