Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

300 Spartalı Gibi Bir Vücuda Nasıl Sahip Olursunuz?

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

300 Spartalı Gibi Bir Vücuda Nasıl Sahip Olursunuz?

300 Spartalı Gibi Bir Vücuda Nasıl Sahip Olursunuz?

Gerard Butler’in 300 Spartalı filmindeki gibi vücuda sahip olmanız için uygulanacak çalışma nedir?

Gerard Butler 300 filminde yağsız ve kaslı bir vücutla karşımıza çıktı. 300 filminde oyuncuların Spartalı savaşçılar gibi görünmesi için baya bir kas geliştirmeleri gerekmiş. Eğer onlarla kıyaslanabilecek bir vücudunuz olmasını istiyorsanız planlama ve kendinizi adayarak bu işi başarabilirsiniz. Eğer antrenmanlara yeni başladıysanız, burada gösterilen çalışma kaldırabileceğinizinçok üstündedir.Yavaş yavaş başlayın ve kendinize ulaşılabilecek hedefler koyun. Bir zaman sonra antrenmanları kaldıracak hale geleceksiniz. O zamana kadar çok zorlayıcı hareketler yapmayın, motivasyonunuzun azalmasına neden olacaktır.Egzersiz konusunda biraz daha fazla deneyimi olanlar okumaya devam edin.

Vücudunuzun şeklini değiştirmenizde başarı olup olmamanıza yine beslenmeniz yön verecektir. Eğer arabanıza az yakıt koyarsanız, arabanız düzgün çalışmaz. Aynı şekilde vücudunuza da az yakıt aldığınız zaman, vücudunuz iyi çalışmayacak, ne kadar egzersiz yaparsanız yapın iyi görünmeyecektir. Öncellikle her 2-3 saatte bir yemelisiniz. 4 saatten fazla aç kalmak vücudunuzu açlık moduna sokacaktır. Böyle zorlu bir çalışmada az yiyecek alarak metabolizmanızın çalışmaması çok kolaydır. Bu da bütün çalışmalarınızın boşa gitmesi, kas yapmak yerine kas yakmanıza sebep olur.

Başlamadan önce markete gidin ve birkaç gün size yetecek yiyecek alın. Protein olarak derisiz tavuk göğsü, hindi göğsü, yağsız hindi, balık ve yumurta ; kompleks karbonhidrat olarak tam tahıllı ekmek,tahıllı makarna, yulaf, patates ve esmer pirinç; sağlıklı yağlar olarak da zeytinyağı veya kanola, avokado, badem, doğal fıstık ezmesi alın. İstediğiniz kadar sebze yeyin. Böbreklerinizi çalıştırmak için çok fazla su içmeyi unutmayın. Bu beslenmenin amacı her öğünde protein alarak yağsız vücut oluşturmak, aynı zamanda yeteri kadar kompleks karbonhidrat alarak çalışmalar için enerji almak, ve arada birkaç damla yağ almanızdır.

300 filminde Gerard Butler yağsız ve çok fazla gelişmiş bir vücuda sahip değildi. Bu da ağırlık çalışmalarını çok uzun sürelerde yapmadığı onun yerine değişen bir antrenman programı izlediği gösterir, ağırlık kaldırmaktan çok jimnastiği tercih etmiş olabilir. Hafif ağırlıklarla kaslar güçlendirilir. Ama çok fazla tekrar glikojenin kırılmasına neden olur. Kardiyo ile yağların yakılması sağlanır. Hareket zinciri bittiğinde 30-60 saniye dinlenin ve tekrar ve hareket zincirini tekrarlayın. Bu hareketleri 3-5 kez sırayla tekrarlayın. Antrenmanın sonunda Pers ordusunu tek başına yenebilecekmişsiniz gibi hissedersiniz.

Barfiks-başaramayana kadar

Eğer barfiks yapamıyorsanız, kaldırma aletlerini kullanın. Barfiks genellikle elin demiri üstten kavraması ile yapılır., bu parmaklarınızın sizden uzağa bakmasını, baş parmaklarınızın ise birbirine bakmasını sağlar. Bu fikirle, kaldırma barının altında durun, barı kavrayın ve omuzlarınızı rahat bırakın. Kollarınız düz olsun ve vücudunuzu düz tutarak bara asılı kalın , öne ve geriye gitmemeye çalışın. Kollarınızı bükerek göğsünüzü barın hizasına kaldırmaya çalışın. Kendinizi aşağıya bırakmadan önce 1 saniye bekleyin. Yavaşça kollarınızı düzleştirin ve kendinizi asılı pozisyona getirin. Bu egzersizi tekrarlayın.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AntrenmanMakarnaTercihyiyecekyumurta
Görüş Bildir