3. Köprü İçin Hedef 3 Yıl

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

3. Köprü İhalesi İçin 11 Firma Şartname Aldı

3. Köprü İhalesi İçin 11 Firma Şartname Aldı

İstanbul Boğazı’na inşa edilecek 3. köprünün yapımını da içeren ve 20 Nisan Cuma günü yapılacak ”Kuzey Marmara (3. Boğaz Köprüsü Dahil) Otoyolu Projesi Odayeri-Paşaköy (3. Boğaz Köprüsü Dahil) Kesimi” işinin ihalesi için 3’ü yabancı 11 firma şartname aldı.
Revize edilen projede 3. köprü ile 90 kilometrelik bağlantı yollarının YİD modeli ile ihale edilmesi kararlaştırılırken, Kuzey Marmara Otoyol Projesi’nin Asya ve Avrupa bölümündeki yaklaşık 314 kilometrelik otoyolların ise kamu kaynağı ile inşa edilmesine karar verildi.
5 Nisan’d...

Haberin Tamamı İçin:

3. Köprü, 5 Teklif ve 1 Protesto

3. Köprü, 5 Teklif ve 1 Protesto

Hürriyet ve ajanslar - Türkiye’nin en büyük ikinci yap-işlet-devret projesi olan ‘Kuzey Marmara Otoyol Projesi’nin ihalesine 5 girişimden teklif geldi. 5 milyar dolarlık ihale, 3. köprüyü ve Adapazarı’nı Tekirdağ’a bağlayacak 414 kilometre uzunluğundaki yolun yapımını kapsıyor. Karayolları Genel Müdür Yardımcısı ve İhale Komisyonu Başkanı İhsan Akbıyık gelen teklifler hakkında yaptığı açıklamada: "Bugün saat 10.00 itibariyle ihaleye,
- İtalyan Salini - Gülermak Ortak Girişimi,
- İçtaş İnşaat - İtalyan Astaldi Ortak Girişim Grubu,
- China Communications Construction - Doğuş İnşaat - Yapı Merkezi - Arkon İnşaat Ortak Girişimi,
- MAPA İnşaat,
Cengiz İnşaat - Kolin İnşaat - Limak İnşaat - Makyol İnşaat - Kalyon İnşaat Ortak Girişimi olmak üzere 5 teklif gelmiştir" dedi. Hürriyet’ten Aysel Alp’in haberine göre Karayolları Genel Müdürlüğü'nde bugün ihalesi yapılacak olan İstanbul Boğazı'na inşa edilecek üçüncü köprü, kendilerine ‘3. Köprü Yerine Yaşam Platformu’ adını veren bir grup tarafından protesto edildi. İstanbul’da köprünün yapılacağı yerleşim yerlerinde oturan bir grup vatandaş sabah saatlerinde otobüsle Ankara’ya geldi. Kızılay Konur Sokak’ta toplanan vatandaşlar, ‘Yaşam İhaleye Çıkarılamaz’ pankartı açarak ihalenin yapıldığı Karayolları Genel Müdürlüğüne kadar sloganlarla yürüdü. Müdürlük önünde açıklama yapan grup üyeleri, ihalenin iptal edilmesini istedi. Açıklamanın ardından grup üyeleri olaysız şekilde dağıldı.

3. Köprü İçin Hedef 3 Yıl

3. Köprü İçin Hedef 3 Yıl

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

"Köprü 3 Yıl İçinde Biter"

"Köprü 3 Yıl İçinde Biter"

İzmit Körfezi Geçiş Projesinin rüzgar testine katılan Bakan Yıldırım: Köprü açılsın, koşa koşa geçerim.Bakan Yıldırım, dünyadaki sayılı rüzgar tüneli testi yerlerinden olan Politecnico di Milano üniversitesine gelerek, Otoyol AŞ'nin yapacağı Gebze-Orhangazi-İzmir karayolunun İzmit Körfezi Geçişi'ne kurulacak asma köprüye ilişkin teknik bilgi aldı ve köprünün şiddetli rüzgarlarda vereceği tepkiyi ölçen maket üstündeki rüzgar testini izledi.

Bakan Binali Yıldırım, rüzgar tüneli testinin ardından yaptığı değerlendirmede, "Bugün İzmit Körfezi köprüsünün rüzgar testlerini yaptık. Hep beraber gördük ki köprü 75 bölü saniye veya bir başka deyişle 230 kilometre saate kadar rüzgar hızında, ufak salınımlar dışında anormal bir davranış göstermiyor. Köprünün yapısını ve üzerindeki trafiğin emniyetini tehlikeye sokacak bir sarsılma, salınım göstermiyor" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBinali Yıldırımİstanbulİstanbul BoğazıİzmirTekirdağTürk Kızılayı
Görüş Bildir