Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

3 Kolaya 580 TL Hesap

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

3 kolaya 580 TL hesap

3 kolaya 580 TL hesap

Serdar KULAKSIZ / AHT - ÖZEL HABER

İstanbul Taksim Meydanında kendisini tercüman olarak tanıtan bir kişi tarafından davet edildikleri diskoteğe giden iki İranlının yanına iki de yabancı uyruklu kadın oturdu. Kadınlara yapılan içecek servisinin ardından, iki İranlı ile tercümana da 3 kola servis edildi. Diskotek görevlilerinin 10 dakika sonra getirdikleri 580 TL'lik hesaba itiraz eden iki İranlının cebinden tehditle bu para alındı. İranlıların polise yaptıkları şikayetin ardından başlatılan soruşturmayı tamamlayan savcılık, diskoteğin yetkilisi M.K.(27), İranlıların ceplerini boşaltan B.A. (35) ve yabancı uyruklu kadınlar O.T. (39) ile O.P. (41) hakkında "Yağma" suçundan iddianame hazırladı. B.A.'nın "Birden fazla kişi tarafından birlikte yağma" suçundan 20 yıldan 30 yıla, yabancı uyruklu kadınlar O.T. ve O.P.'nin ise aynı suçtan 10 yıldan 15 yıla kadar hapisleri istendi.

İddiaya göre, Jalal Donyaıe (32) ve Gholamreza Shamızadeh (31), geçen 21 Mart'ta Taksim Meydanı'nda kendisini tercüman olarak tanıtan bir kişi tarafından bir diskoteğe davet edildi. Tercüman, bu daveti "Ben İranlılara burada çok yardımcı olurum. Kalacak yer ayarlarım. Eğlenceli yerlere götürürüm. Sizi bizim mekâna götüreyim. Orada eğlenirsiniz. Bu mekânda kızlar var" diyerek yaptı.

Bunun üzerine söz konusu diskoteğe gelen iki İranlının masasına yabancı uyruklu iki kadın da oturdu. O.T. ve O.P. isimli iki kadına, iki İranlının isteği dışında ne olduğu belli olmayan içecek, iki İranlı ve tercümana da kola servis edildi. Diskotek görevlilerinin 10 dakika sonra hesabı kapatmak istemeleri üzerine ise masaya 580 TL'lik hesap geldi. İki İranlı 3 kola için bu kadar hesap olmayacağını söylemeleri üzerine devreye giren B.A., "Bu hesabı ödeyeceksiniz" dedi. İranlıların hesabı ödemek istememeleri üzerine de B.A., bağırarak üstlerinde ne varsa çıkarmalarını istedi. B.A., korkarak ceplerini boşaltan Jalal Donyaıe'den 480 TL, Gholamreza Shamızadeh'den ise 100 TL alarak iki İranlıyı serbest bıraktı.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İranİstanbulkadınlar
Görüş Bildir