Görüş Bildir

3 Gün 'Çalıntı' Araçla Gezen Ankara Emniyet Müdürü Hiçbir Kontrol Noktasında Durdurulmamış!

Anasayfa > Gündem

Ankara Emniyet Müdürlüğü görevine 17 Mart'ta başlayan Mahmut Karaaslan, üç gün boyunca ‘tebdil-i kıyafet' ile güvenlik denetimi yaptı, Başkent caddelerinde çalıntı plaka takılı bir araçla dolaştığı, buna rağmen hiçbir polisin çevirmesine takılmadığı iddia edildi.

Ankara'nın yeni Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan'ın, üç gün boyunca emniyetçe aranan ‘çalıntı' plakalı araçla bin 400 MOBESE kamerası tarafından 24 saat izlenen bulvar ve cadde gibi ana arterlerde dolaştığı, 41 plakalı aracın hiç bir polis ekibince çevrilmediği, Ankara'nın 513 noktasındaki MOBESE ve Plaka Tanıma Sistemi kameralarınca da tespit edilemediği iddia edildi.

Asayiş kontrollerini koordine eden polis şeflerini sert biçimde uyarmış...

Asayiş kontrollerini koordine eden polis şeflerini sert biçimde uyarmış...

Sözcü'den Kamil Elibol'un haberine göre, Mahmut Karaaslan 19, 20 ve 21 Mart günleri, çalıntı plaka taktığı araçla yaptığı ‘gizli' denetimde hiçbir kontrol noktasında durdurulmamasına sinirlendi.

Bu olaydan sonra Karaaslan'ın başta MOBESE'den sorumlu müdürler olmak üzere asayiş kontrollerini koordine eden polis şeflerini sert biçimde uyardığı belirtiliyor.

Kent Güvenliği Yönetim Sistemi’nde 'ikiz” plakalara ilişkin kayıt olmadığı belirtiliyor

Kent Güvenliği Yönetim Sistemi’nde 'ikiz” plakalara ilişkin kayıt olmadığı belirtiliyor

Türkiye çapında uygulanan ve MOBESE adı verilen Kent Güvenliği Yönetim Sistemi’nde sadece çalıntı ve adli makamlarca aranan araçlara ilişkin kayıtların tutulduğu öğrenildi. 

MOBESE’lerde sistemin ağır çalışmasına neden olduğu gerekçesiyle hacizli-yakalamalı ya da APB diye bilinen “ikiz” plakalara ilişkin bir kaydın tutulmadığı belirlendi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
139
98
48
22
14
3
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?