3 Boyutlu Ameliyat İzlediler!

-

3 Boyutlu Ameliyat İzlediler!

3 Boyutlu Ameliyat İzlediler!

30. Dünya Endoüroloji Kongresi'ne katılan 2 bin 500 ürolog, ilk kez dev ekrandan HD kalitesinde 3 boyutlu, canlı ve eşzamanlı olarak prostat ameliyatı izledi.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda devam eden eğitim odaklı kongrede, ürolojinin bir alt dalı olan endoüroloji alanındaki bilim ve teknolojinin getirdiği son yenilikler ve bulgular paylaşılıyor.

İlkleriyle tıp literatürüne girmesi hedeflenen kongrenin ikinci gününde, dev ekrandan HD kalitesinde 3 boyutlu canlı ve eş zamanlı olarak 4 farklı prostat kanseri ameliyat gerçekleştirildi.

Prostat kanseri ameliyatının 2'si ''Da Vinci'' ismi verilen robotla, diğer 2'si laparoskopik olarak farklı farklı masalarda uygulandı ve bu ameliyatlar aynı anda kongre salonundaki dev ekrana aktarıldı.

Kongreye katılan 2 bin 500 ürolog da ameliyatları 3D gözlükleriyle izledi.

Moderatörler aracılığıyla kongre salonundan ameliyathaneye interaktif bağlantı sağlandı. Salondaki katılımcılar ile ameliyatı gerçekleştiren hekimler karşılıklı kritiklerini paylaştı. ÜROLOJİDE İLKLERİN DOKTORLARI AMELİYATLARI GERÇEKLEŞTİRDİ

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Bilim
Görüş Bildir