3 Ayda 30 Kilo Zayıfladı

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

3 Ayda 30 Kilo Zayıfladı

3 Ayda 30 Kilo Zayıfladı

Antalya'da böbrek verebilmesi için zayıflaması gereken baba, 3 ayda 30 kilo verdikten sonra oğluna böbreğiyle hayat verdi.

Konya 'da yaşayan İsmail-Fehmiye Karadağ çiftinin 14 yaşındaki görme engelli oğulları Ümit Karadağ'a, 8 ay önce halsizlik şikayetiyle gittikleri Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde böbrek yetmezliği teşhisi konuldu.

Sağlıklı bir hayat sürmesi için böbrek nakli olması gereken Ümit Karadağ, Sağlık Bakanlığı'nın ulusal bekleme listesine yazıldı. Bu sırada baba Karadağ, oğlunun diyalize girmemesi için böbreğini verebileceğini bildirdi. Aile, nakil işlemleri için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü 'ne başvurdu.

Burada yapılan tetkiklerde Enstitü Müdürü Doç. Dr. Ayhan Dinçkan, baba Karadağ'a 134 kilo olması nedeniyle verici olamayacağını, böbreğini verebilmesi için zayıflaması gerektiğini bildirdi. Bu haberle üzülen Ümit Karadağ, oğluyla Konya'ya döndü. Oğluna böbreğini vermek için zayıflamaya karar veren Baba Karadağ, diyetisyen gözetiminde 3 ayda 30 kilo vererek 104 kiloya düştü.

Akdeniz Üniversitesi'nde yapılan testlerle naklin uygun bulunmasının ardından babadan alınan böbrek, oğluna nakledildi. Başarılı geçen naklin ardından sağlığına kavuşan Görme Engelliler İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Ümit Karadağ, gazetecilere, kendisini çok iyi hissettiğini söyledi.

Babasını çok sevdiğini anlatan Ümit Karadağ, kendisinin de onu hiç üzmediğini belirtti.

"20 KİLO DAHA ZAYIFLAMAK İSTİYOR"

Baba Karadağ ise bol su içerek ve yürüyüş yaparak zayıfladığını belirtti. Karadağ, oğlunun sağlığının her şeyden önemli olduğunu dile getirerek, “Yıllardır zayıflamak istiyordum. Ancak bir türlü başaramıyordum. Daha önce de diyet yaptım, ama her seferinde bozdum. Ama oğlum söz konusu olunca diyeti bozmadım ve zayıflamadım. Çok mutluyum” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AntalyaDiyet
Görüş Bildir