28 Yaşındaki Genç 'Bir İşim Bile Yok' Mesajı Paylaşıp İntihara Teşebbüs Etti

 > 
169PAYLAŞIM

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde işsiz kaldığı için bunalıma girdiği öğrenilen fırıncı ustası 28 yaşındaki Abdullah Kiriş'in silahla yaşamına son vermek istedi. Kiriş'in intihar teşebbüsünden önce sosyal medyada "Bir işim bile yok" şeklinde mesaj paylaştığı ortaya çıktı. Kiriş'in hayati tehlikesinin sürdüğü belirtiliyor.

İkna çalışması sırasında birinin Kiriş'in elindeki su şişesine vurması da tepki topladı. Kiriş, bu hamlenin hemen ardından silahı kendisine doğrultarak tetiği çekti.

Bugün saat 10.30 sıralarında ilçe merkezindeki Piri Reis Müzesi önüne gelen Kiriş, sosyal medya hesabından “Piri Reis Müzesi önündeyim. Son bir deniz havası alıyorum. Dertlerimi hep denize dökerdim. Şimdi ise, son kez döktüm içimi. Hakkınızı helal edin” mesajını paylaştı.

Ardından yanında getirdiği tabancayı göğsüne dayadı. Vatandaşların haber vermesiyle olay yerine polis ekipleri, İlçe Emniyet Müdürü Fadıl Güçlü ile İlçe Kaymakamı Hakan Kılıçkaya'da geldi. Ekipler Kiriş’i ikna etmeye çalıştı.

🎥 Vatandaşların cep telefonlarına yansıyan görüntülerde Kiriş'i ikna etmek isteyenlerden biri “Ne var lan ne” diye bağırdıktan sonra elindeki su şişesine vurdu. Kiriş, kendisine yapılan bu hamle üzerine göğsüne dayadığı tabancanın tetiğini çekti.

Bir anda yere yığılan Kiriş'e ilk müdahale olay yerinde bekleyen sağlık görevlilerince ilk müdahale yapıldı. Hastaneye kaldırılan Kiriş’in durumunun kritik olduğu, hayati tehlikeyi atlatamadığı öğrenildi.

Gelibolu Belediye Başkanı Özacar, Twitter hesabından bu paylaşımı yaptı. 👇

"Bir işim bile yok" diye mesaj paylaşmış

Abdullah Kiriş'in intihar girişimi öncesi de sosyal medya hesabından içinde bulunduğu durumu anlatan bir mesaj paylaştığı öğrenildi.

Kiriş, “Hayattan bir beklentim kalmadı. Hiçbir işim de yolunda gitmiyor zaten gece olunca yastığa kafamı koyunca kuracak bir hayalim bile kalmadı. 28 yıldır kurduğum hayallerin gerçekleşmediği gibi, bundan sonrası içinde ümidim yok. Bir işim bile yok. Sabıkalı olduğum için nereye başvursam hep pislik gözüyle bakıldı. Oysa ki suçun ne diye bile sormadılar” dedikten sonra alacaklılarına “Borçlu olduğum kişiler haklarınızı helal edin. Param yok olsa öder öyle giderdim, borçlu gitmek istemezdim” diye yazdı.

Kiriş'i ikna etmeye çalışırken saldırganca hareketlerde bulunan kişiye tepki gösterildi 👇

Kaynak: Sözcü

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir