"28 Şubat"ta 4 Tutuklama Daha

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

28 Şubat Soruşturmasında Yeni Gözaltılar

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü 28 Şubat Soruşturması kapsamında Ankara'da 1, İzmir'de 4 emekli general gözaltına alındı.

Haberin Tamamı İçin:

28 Şubat Operasyonunda Yeni Dalga

Bugün sabah saatlerinde yeni bir operasyon dalgası başladı. Emekli askerlerin olduğu bir gurup ifade vermek için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na getirildi. Emekli 5 general ve 1 albay Ankara Adliyesi'ne getirildi.

Haberin Tamamı İçin:

28 Şubat'ta Yeni Dalga

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturması kapsamında, emekli Tuğgeneral Metin Yaşar Yükselen, emekli Albay Cengiz Koşal ile bir emekli asker ifadeleri alınmak üzere Ankara Adliyesi'ne getirildi.

İzmir'den ise emekli Korgeneral Abdullah Cahit Sarsılmaz, emekli Tümgeneral Ayhan Cansevgisi, emekli Korgeneral Temel Batmaz Dandin...

Haberin Tamamı İçin:

6 Asker Daha 28 Şubat'tan İfade Verecek

28 Şubat Soruşturması kapsamında, 2 emekli asker ifadeleri alınmak üzere Ankara Adliyesi'ne getirildi. İzmir'den ise 4 emekli askerin Ankara'ya getirileceği öğrenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü 28 Şubat soruşturması kapsamında, emekli Tuğgeneral Metin Yaşar Yükselen, emekli Albay Cengiz Koşal ifadeleri alınmak üzere Ankara Adliyesi'ne getirildi.

İzmir'den ise emekli Korgeneral Abdullah Cahit Sarsılmaz, emekli Tümgeneral Ayhan Cansevgisi, emekli Korgeneral Temel Batmaz Dandin, emekli Tuğgeneral Refik Zeytinci'nin de Ankara'ya getirileceği öğrenildi.

Soruşturmada dün tutuklama istemiyle TMK'nın 10. maddesiyle görevli Ankara Nöbetçi 3. No'lu Hakimliği'ne sevk edilen, 5 şüpheliden emekli Orgeneral Orhan Yöney, emekli Oramiral Hayri Bülent Alpkaya, emekli Korgeneral Köksal Karabay ve emekli Koramiral Altaç Atılan tutuklanmış, emekli Tümgeneral Ersin Yılmaz adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Tutuklanmalarına karar verilen emekli Orgeneral Yöney, emekli Oramiral Alpkaya, emekli Korgeneral Karabay ve emekli Koramiral Atılan, Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne ait minibüsle eskort eşliğinde Sincan F tipi Cezaevi'ne götürülmüştü.

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Haberin Tamamı İçin:

28 Şubat'ta 8 Gözaltı Daha

28 Şubat soruşturması kapsamında ifadeye çağrılan emekli asker sayısı 8'e yükseldi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü 28 Şubat Soruşturması kapsamında, Ankara Adliyesi'ne getirilen emekli Tuğgeneral Metin Yaşar Yükselen ve emekli Albay Cengiz Koşal ile emekli Albay Ziya Öztoprak'ın ifadeleri 28 Şubat Soruşturması'nı yürüten Cumhuriyet savcıları tarafından alınıyor.

28 Şubat Soruşturması kapsamında İzmir'den ise emekli Korgeneral Abdullah Cahit Sarsılmaz, emekli Tümgeneral Ayhan Cansevgisi, emekli Korgeneral Temel Batmaz Dandin, emekli Tuğgeneral Refik Zeytinci'nin de Ankara'ya getirilmek üzere havayolu ile İzmir'den yola çıkarıldığı belirtildi.

Bu arada, Ankara'da emekli Tümgeneral Fuat Büyükcivelek'in de ifadesinin alınacağı öğrenildi. Böylece ifadeye çağrılanların sayısı 4'ü Ankara, 4'ü de İzmir'de olmak üzere 8'e yükseldi.

Soruşturma kapsamında, dün, tutuklama istemiyle TMK'nın 10. maddesiyle görevli Ankara Nöbetçi 3. No'lu Hakimliği'ne sevk edilen, 5 şüpheliden emekli Orgeneral Orhan Yöney, emekli Oramiral Hayri Bülent Alpkaya, emekli Korgeneral Köksal Karabay ve emekli Koramiral Altaç Atılan tutuklanmış, emekli Tümgeneral Ersin Yılmaz adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Tutuklanmalarına karar verilen emekli Orgeneral Yöney, emekli Oramiral Alpkaya, emekli Korgeneral Karabay ve emekli Koramiral Atılan, Sincan F tipi Cezaevi'ne konulmuştu.

sansürsüzhaber

Haberin Tamamı İçin:

7 Emekli Asker Tutuklama Talebiyle Mahkemede

Soruşturması kapsamında, Cumhuriyet Savcılığı tarafından ifadesi alınan emekli Korgeneral Abdullah Cahit Sarsılmaz serbest bırakılırken, 7 emekli asker için tutuklama istendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Soruşturması çerçevesinde ifadesi alınan emekli Korgeneral Abdullah Cahit Sarsılmaz savcılık tarafından serbest bırakıldı. Sarsılmaz'ın avukatı Mehmet Kocaoğlu, müvekkilinin kovuşturmaya yer olmadığı kararıyla serbest bırakıldığını belirterek, müvekkilinin 1996 yılı sonu ile 1997 yılı sonu arasında yurt dışında bulunduğunu da sözlerine ekledi. Soruşturma kapsamında adliyeye getirilen emekli Tuğgeneral Metin Yaşar Yükselen, emekli Albay Cengiz Koşal ve emekli Albay Ziya Öztoprak ile İzmir'de gözaltına alınan Temel Batmaz Dandin, emekli Tümgeneral Ayhan Cansevgisi ve emekli Tuğgeneral Refik Zeytinci'nin ifadeleri Soruşturması'nı yürüten Cumhuriyet savcıları tarafından alındı. Soruşturmayı yürüten savcılık, 7 emekl...

Haberin Tamamı İçin:

"28 Şubat"ta 4 Tutuklama Daha

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü Soruşturması kapsamında ifadeleri alınan 8 emekli askerden 7'si tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Sabah saatlerinden itibaren Ankara Adliyesi'ne getirilen 8 emekli asker soruşturmayı yürüten TMK'nın 10. maddesiyle görevli Cumhuriyet Savcılarına ifade verdi.

Emekli Korgeneral Abdullah Cahit Sarsılmaz savcılıktaki ifadesinin ardından hakkında verilen kovuşturmaya yer olmadığı kararıyla serbest bırakılırken, 7'si tutuklama istemiyle TMK'nın 10. maddesiyle görevli Nöbetçi Ankara 3'No'lu Hakimliğe sevk edildi.

Mahkeme 4 kişiyi tutuklarken, 3 kişiyi ise serbest bıraktı.

Tutuklama talebiyle sevk edilenler emekli askerler şunlar: "Emekli Korgeneral Temel Batmaz Dandin, Emekli Tümgeneral Fuat Büyükcivelek, Emekli Tümgeneral Ayhan Cansevgisi, Emekli Tuğgeneral Refik Zeytinci, Emekli Tuğgeneral Metin Yaşar Yükselen, Emekli Albay Cengiz Koşal, Emekli Albay Ahmet Ziya Öztoprak."

Sarsılmaz serbest

Soruşturması kapsamında, Ankara Cumhuriyet Savcılığı'nda ifadesi alınan emekli Korgeneral Abdullah Cahit Sarsılmaz serbest bırakıldı. Sarsılmaz'ın avukatı Mehmet Kocaoğlu, müvekkilinin "kovuşturmaya yer olmadığı kararıyla serbest bırakıldığını" bildirdi. Kocaoğlu, müvekkilinin 1996 sonu ile 1997 sonu arasında yurt dışında bulunduğunu da sözlerine ekledi.

4 kişi tutuklanmıştı

Soruşturma kapsamında, dün, tutuklama istemiyle TMK'nın 10. maddesiyle görevli Ankara Nöbetçi 3. No'lu Hakimliği'ne sevk edilen, 5 şüpheliden emekli Orgeneral Orhan Yöney, emekli Oramiral Hayri Bülent Alpkaya, emekli Korgeneral Köksal Karabay ve emekli Koramiral Altaç Atılan tutuklanmış, emekli Tümgeneral Ersin Yılmaz adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Tutuklanmalarına karar verilen emekli Orgeneral Yöney, emekli Oramiral Alpkaya, emekli Korgeneral Karabay ve emekli Koramiral Atılan, Sincan F tipi Cezaevi'ne konulmuştu.

Genelkurmay'dan açıklama

Öte yandan Genelkurmay Başkanlığı, Soruşturması kapsamında, Ankara Cumhuriyet Savcılığı'na yeni bir belge gönderilmediğini bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı, bazı basın yayın organlarında, devam eden soruşturması kapsamında yapılan tutuklamaların Genelkurmay Başkanlığından Ankara Cumhuriyet Savcılığına gönderilen yeni bir belge üzerine yapıldığına dair iddialar ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, Ankara Cumhuriyet Savcılığı'na yeni bir belge gönderilmediği ve söz konusu iddiaların asılsız olduğu belirtildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ankaraİzmir
Görüş Bildir