24 Polis Adayı Sigaraya Terk Etti

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

24 Polis Adayı Sigaraya Terk Etti

24 Polis Adayı Sigaraya Terk Etti

Kırıkkale Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Yakup Şahan, okulda sigara için 277 öğrenciden 27'sinin kendi isteği ile sigarayı bıraktığını söyledi. Şahan, 135 öğrencinin de sigarayı bırakmak için başvuru yaptığını bildirdi.

Kırıkkale Polis Meslek Yüksekokulu öğrencilerine İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 'Dumansız Hayatın Zirvesindeyiz' semineri verildi. Tütün ürünleri kullanımında hedefte yer alan gençlerin eğitilmesinin önemine değinen Şahan, herkesin sigarayı bırakması ve yeni bir hayata adım atması gerektiğini söyledi. Şahan, gençlerin ülke için önemli olduğunu ve sağlıklarına zarar verecek olan tütün ürünleri, uyuşturucu ve alkol gibi maddelerden uzak durmaları gerektiğini ifade etti.

Polis Meslek Yüksekokulu'nun istatistiki bilgilerine değinen Şahan, "Yüksekokulumuzda sigara içen öğrencilere İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından medikal destek veriliyor. Okulumuzda tütün ürünlerini kullanan 277 öğrencimizden 27 öğrencimiz kendi isteği ile sigarayı bıraktı. 135 öğrencimiz ise medikal destek almak için başvuru yaptı. Bu baktığımız zaman önemli bir rakam olarak göze çarpıyor. Yeni bir hayata başlamak için, hayattan tat almak ve düzenli olarak yaşamak için sigarayı bir an önce bırakmak gerekiyor. Sigarayı bırakmak, hem sağlık açısından hem de ekonomik sistem açısından önemlidir." dedi.

SİGARA YASAĞI ÖNEMLİ ETKEN

Geçtiğimiz yıllarda yürürlüğe giren ve hala devam eden kapalı alanlarda sigara yasağının önemli bir uygulama modeli olduğunu belirten Vali Ali Kolat da, bu uygulama ile birçok tiryakinin sigarayı bıraktığını söyledi. Kırıkkale'de de sigara yasağı denetimlerinin aralıksız olarak sürdürüldüğünü belirten Vali Kolat, idari para cezalarının uygulandığını ve bu konuda taviz vermeyeceklerini bildirdi. Tütün ürünlerini için vatandaşların bir an önce sigarayı bırakması gerektiğini hatırlatan Kolat, 12 yıl önce sigarayı bıraktığını ve sigarayı bıraktığında ağzının tadının yerine geldiğini ifade etti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

PolisUyuşturucuşahan
Görüş Bildir