Görüş Bildir

24 Kasım MasterChef Adile Sultan Kasrı Nerede? Hababam Sınıfı Müzesi Nerede? Hababam Sınıfı Nerede Çekildi?

Anasayfa > Güncel

TV8'in sevilen yarışması MasterChef Türkiye'nin bu akşamki bölümü Adile Sultan Kasrı'nda çekildi. Herkesin gönlünde yer edinmiş unutulmaz seri Hababam Sınıfı'nın çekildiği konak aynı zamanda gelen ziyaretçilere restoran hizmeti vermekte ve Hababam Sınıfı Müzesi olarak değerlendirilmektedir. Peki MasterChef'in bugünkü bölümünde gittiği Adile Sultan Kasrı nerede? Hababam Sınıfı Müzesine nasıl gidilir? İşte detaylar...

Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Adile Naşit, Münir Özkul ve daha nice usta ismin koridorlarında dolandığı Adile Sultan Kasrı'nda bugün MasterChef rüzgarı esti. Programı izleyenler Adile Sultan Kasrı'na nasıl gidilir? Hababam Sınıfı Müzesi nerede sorularına cevap aramaya başladı. İşte detaylar...

Adile Sultan Kasrı Nerede?

Adile Sultan Kasrı Nerede?

Adile Sultan Kasrı İstanbul ilimizin Üsküdar ilçesinde bulunan Validebağ Korusu içerisinde yer alır. Günümüzde birçok organizasyona ev sahipliği yapan bu yapı Öğretmenevi olarak kullanılmaktadır.

Adile Sultan Kasrı'na Nasıl Gidilir?

Adile Sultan Kasrı'na Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma araçları kullanarak ulaşabilirsiniz. Buradan geçen hatlar; Çavuşbaşı-Üsküdar ile Şen evler-Üsküdar’dır. Validebağ Korusunda bulunan Öğretmenevi, Üsküdar’a 4 km. uzaklıktadır. Süre olarak ise Kadıköy, Altunizade ve Üsküdar Metrobüs duraklarına ise 10 dakika uzaklıktadır.

Hababam Sınıfı Müzesi Nerede?

Hababam Sınıfı Müzesi Nerede?

Hababam Sınıfı'nın yer aldığı Adile Sultan Kasrı, İstanbul ilinin Üsküdar ilçesinde, Validebağ Korusu içinde yer almaktadır. Kasır, 1853 yılında Sultan Abdülaziz tarafından kız kardeşi Adile Sultan için yapılmıştır. Restorasyondan geçen kasır günümüzde ise özel davetler ve düğünler için kullanılıyor. Kasırda sadece filmlerin çekildiği oda müze olarak kullanılıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?