Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

23 Nisan'da 'Çocuk Bakanlardan' Muhalefetin Seçim Vaatlerine Eleştiri ve Nükleere Övgü...

Anasayfa > Gündem

Pelinsu Topraksoy: Değerli bakan arkadaşlarım, bakanlar kurulu 23 Nisan olağanüstü oturumunu açıyorum. Bugünkü gündemimiz 23 Nisan çocuk bayramıdır. Hepinizin bayramını tebrik ediyorum. Bütün dünya çocukları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutluyorum. Bütün çocuklar sevgi huzur ve barış içinde yaşasın istiyorum.

Davutoğlu: Soru sorun bakalım, bakanlara işler nasıl gidiyor?

Orman ve su işleri bakanı

Size bir olayı açıklayacağım. Su işleri devam ediyor. Bu çalışmada 12 metrelik piton yılan bulundu. Şunu açıklamak istiyorum. Bir baraj çalışmasında kepçe kazıyor, birden simsiyah 12 metrelik piton yılanı kaldırıyor. Yılanın kuyruğu hala toprağın içindeymiş.

Davutoğlu Barajdan yılan da çıkıyor yani mühim bir olay.

Çocuk Bakan: 'Ülkemizden elektrik sıkıntısı var. Ruslar 1954 yılında ilk nükleer santralini kurdu ama biz 2015 yılındayız daha hiçbir nükleer santralimiz yok. Bu açıdan biraz kötüyüz ülkemizde.

Davutoğlu: Biz de bu sene Akkuyu’nun temellerini attık.

SORU-CEVAP

SORU Seçimler yaklaşıyor. Başkanlık sistemiyle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Biz sınıf başkanımızı seçtik yani.

Davutoğlu: Basın mensupları sizi seviyor. Bize olmadık sorular sorarlar.

SORU Çözüm süreciyle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

CEVAP Kardeşlik.

SORU Hem size hem de maliye bakanına sorayım. Malum seçimler yaklaşıyor. Vaatler çokça tartışılıyor. Siz muhalefetin vaatlerini nasıl değerlendiriyorsunuz? Maliye bakanı, kaynak bulunabilir mi?

CEVAP Bol keseden harcamamak.

Maliye Bakanı Aslında bulunabileceğini sanmıyorum.

CHP'den Başbakan'a tepki

CHP'den Başbakan'a tepki

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Başbakan Davutoğlu'nun koltuğuna oturan çocuğun kulağına muhalefetle ilgili sorulan soruya 'bol keseden' diyerek kulağına fısıldadığını belirterek tepki gösterdi. 

Gök,  'Bugün Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın bir başbakan tarafından nasıl istismar edildiğini, siyasete alet edildiğini görmüş bulunuyoruz. Bir çocuktan medet umar hale geldi. Bir çocuğun arkasına saklandı' dedi. Başbakanlık koltuğuna oturan çocuğun kulağına Ahmet Davutoğlu'nun eğilerek 'bol keseden' dediğini söyleyen Gök, 'Yazıklar olsun Başbakan. Başbakanı şiddetle kınıyoruz. Böyle siyasete alet edilemez' diye tepki gösterdi.

Twitter'dan yorumlar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
KOVALA NEJDET

soldaki mi ilkokul öğrencisi ? başbakan hangisi la çıkartamadım -.-

Ömer Çetin

Allah belanızı versin, çocuğa, kendi çocuklarının geleceğini yok edecek enerji sistemini övdürüyorsunuz!!

bilinmeyene koşan adam

eskiden utanirdim bunlarin yaptiklarindan, artik tiksiniyorum... ne kadar asagilik bir zihniyet...