21 Aralık'ta İzleyebileceğiniz En İyi 10 Kıyamet Filmi

 > -

21 Aralık'ta İzleyebileceğiniz En İyi 10 Kıyamet Filmi

21 Aralık'ta ne olur ne olmaz diye evden çıkmamayı düşünenlerden misiniz? O zaman battaniyenizin altında kıyamet temalı filmleri peşisıra izleyebilirsiniz. Sizin için dünyanın sonunu görebileceğiniz en iyi 10 sinema filmini seçtik. http://www.dakick.com

2012 IMDB: 5.8 / dakick.com: 6

Asırlar önce, Mayalar bize takvimlerini bıraktılar. Üstelik bu takvimin bir son günü vardı ve bunun anlamı açıktı. Astrologlar onu keşfettiler, numeroloji uzmanları kehanet için takvimden şifreler çıkardılar. Jeologlar dünyanın o zaman vadesinin dolacağını söylediler ve hatta hükümet bilimcileri bile dünyayı 2012'de bekleyen devasa çaplı afeti yadsıyamıyorlardı. Tarihte daha önce hiçbir kültürde, dinlerde ve bilim insanları ile devletler arasında bir tarih bu kadar önem taşımadı.

Independence Day IMDB: 6.8 / dakick.com: 6

Bilimkurgu ve macera türlerinin buluştuğu filmlerin en yüksek gişe hasılatına sahip örneklerinden Independence Day harika özel efektlere ve kuvvetli bir oyuncu kadrosuna sahip muhteşem bir yapım. Dünyayı istila etmek için saldıran uzaylılara karşı tek umut, ilk saldırı sonrası ayakta kalan dağınık Amerikan birlikleridir...

War of the Worlds IMDB: 6.5

Ray Ferrier hayatı hiç de yolunda gitmeyen, düşük bir gelirle ailesini ayakta tutmaya çalışan, New Jersey’li sıradan bir adamdır. Günün birinde uzaylılar üç ayaklı dev savaş araçlarıyla dünyayı istilaya gelirler. Ray, başta kızı olmak üzere ailesini hayatta tutmak zorundadır.

Armageddon IMDB: 6.4 / dakick.com: 7.5

Bir göktaşının yörüngesiyle Dünya kesişmektedir ve hesaplara göre bu göktaşı Dünya'ya çarpacaktır. Bu çarpmayı engellemek üzere bir sondajcı görevlendirilir ve daha sonrasında göktaşına doğru bir yolculuk başlar: Aşk için, onur için, insanoğlu için. Bruce Willis, Ben Affleck, Billy Bob Thornton, Liv Tyler gibi inanılmaz yetenekli yıldız oyunculardan oluşan bir kadroyu izlemeye hazırlanın. Armageddon'da aksiyon ve maceradan oluşan meteor fırtınası nefesinizi kesecek!

Knowing IMDB: 6.2

1959 yılında, yeni bir ilköğretim okulunun açılış töreninde, bir grup öğrenciden geleceğin neye benzeyeceğini resmetmeleri istenir. Resimleri bir zaman kapsülüne konacak ve 50 yıl boyunca kapsülde saklanacaktır. Ama gizemli bir kız kağıdını rastgele gibi görünen sıra sıra rakamlarla doldurur ve bunların görünmez insanlar tarafından kulağına fısıldandığını söyler. Yarım asır sonra, yeni bir nesil öğrenci kapsülün içeriğini inceler ve kızın şifreli mesajı genç Caleb Koestler'ın eline geçer. Fakat sarsıcı bir keşif yapıp mesajın geçen 50 yıl içinde yaşanan tüm büyük felaketlerin tarihini ve ölü sayısını şaşmaz bir doğrulukla tahmin ettiğini ortaya çıkaran kişi Caleb'ın astrofizik profesörü olan babası John Koestler olur. Baba Koestler belgenin içindeki sırlara vakıf oldukça, üç büyük felaketin daha yaşanacağını ve bunlardan sonuncusunun küresel çapta bir yıkıma yol açacağını keşfeder.

Deep Impact IMDB: 6.0

Küçük Leo Beidermann'ın teleskopuyla çektiği bir fotoğraf tüm dünyayı ayağa kaldırır. Fotoğrafta bir kuyruklu yıldızın hızla dünyaya yaklaşmakta olduğu görülmektedir. Harekete geçen bilim adamları hemen bir uzay aracının kuyruklu yıldıza gidip, yaklaşmakta olan tehlikeyi bertaraf etmesi gerektiğini söylerler. Aracı komuta edecek olan kişi emekliye ayrılmış eski astronotlardan Spurgeon Keeney olacaktır. Dünyanın sonu yaklaşmakta ve tüm insanlık çaresizce beklemektedir. Zamana karşı verilen mücadele, insanların mutlak ölüme karşı verdiği tepkiler yanında önemini yitirmektedir.

Doomsday IMDB: 6.0

30 yıl önce İskoçya’da ortaya çıkan bir virüs tüm insanların yaşamını alt üst etmiştir. Bu ölümcül virüsün yayılmaması için karantina altına alınan ülkede hâlâ hayatta olan insanlar ölüme terk edilir. Duvarın ardında yıllarca izole edilen virüs, İngiltere’de yeniden ortaya çıkar. Hükümet bu virüsü yok etmesi ve tedavi yöntemi bulması için bir ekibi duvarın ardına yollar. Duvarın arkasında ne olduğunu bilinmemektedir.

The Day After Tomorrow IMDB: 6.3

Dünya, doğanın gazabına uğramaktadır. Şiddetli kasırgalar Los Angeles’ı haritadan silmiş, Yeni Delhi karlar altına gömülmüş, Tokyo devasa dolu yağışıyla yıkılırken New York ani iklim değişikliği ile dev dalgaların tehditi altında kalmıştır. Bir iklim bilim uzmanı olan Jack Hall, dünyayı, küresel ısınmanın tetiklediği bu felaketten kurtarmak için çözüm arayışındadır.

Seeking a Friend for the End of the World IMDB: 6.7 dakick.com: 8

Dünyayı yok edecek olan asteroid dünyaya artık çok yaklaşmıştır. Bilim adamlarının yapacak bir şeyi kalmamıştır ve tüm halk çaresizce yaşanacak trajediyi beklemeye başlamıştır. Bu sırada karısı tarafından terk edilen Dodge lisede hoşlandığı kızı bulmak için yollara düşer. Fakat onu bu macerasında pek çok komik ve ilginç olay beklemektedir.

The Core IMDB: 5.3

Dünyanın çekirdek tabakasının yörüngesel dönüşü bilinmeyen bir nedenle durur. Bu durum elektromanyetik alanlarda bozulmalara, dolayısıyla doğal felaketlere yol açar. Kuşlar yön duygularını yitirir, fırtınalar oluşur ve binalar çöker. Jeofizikçi Dr. Josh Keyes ve beş kişilik uzman ekibi dünyanın merkezine özel bir gemiyle ulaşarak, nükleer bir alet yerleştirip, çekirdeği yeniden harekete geçirmekle görevlendirilirler. Artık dünyanın son umudu budur.

Bu da Bonus, 38 Filmde Dünyanın Sonu

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
okisi

anasını sikim hepsini izledim lan ov yee

kiziltepeibo

Eğer sizlerin dedği gibi kıyamet kosaydı ozaman 2000 yılına girmeden kopardı yalancı olmayın...

Başlıklar

BilimİngiltereLiv TylerMayalarSavaşSinemaUzayaşkolay
Görüş Bildir