Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

2023'te 100. Yılını Tamamlayacak Olan Lozan Antlaşması İçin Yapılmış Buram Buram Cehalet Kokan Yorumlar

1.8bPAYLAŞIM

İnanılır gibi değiller gerçekten...

Biliyorsunuz ki 98 yıl önce Milli Mücadelenin hukuki onayı demek olan, Lozan Antlaşması temsilcimiz İsmet (İnönü) Paşa tarafından imzalandı.

Lozan Barış Antlaşması 2023 yılında ise 100. yılını tamamlayacak. Lozan'ın imzalanmasından memnun olmayan, bizim için kötü olduğunu düşünen insanlar da var tabii...

Lozan Antlaşması'nı Türkiye'nin elini kolunu bağlayan bir engel gibi gören bir hesap Facebook'ta bununla ilgili bir paylaşım yaptı.

Altına ise aynı kafada düşünerek buram buram cehalet kokan yorumlar geldi;

👇

👇

👇

Yorumları ağzımız açık okuyan sadece biz değildik tabii...

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
patates-sogan-lobisi

Ülkemizde de uygulanan seçme ve seçilme kurallarına göre akıl sağlığının yerinde olması gerek. Buradan Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'e sesleniyorum. Başta AKP içerisinde olmak üzere çeşitli konumlardaki bu tür vatandaşların oy kullanma yetkinliği olmadığı gün gibi aşikardır, seçim yasamızda yazılı maddelere uyularak bu kişiler tespit edilmeli öncelikle oy kullanma yetkinlikleri ellerinden alınmalı, sonrasında ailelerine zekalarındaki rahatsızlıklarından dolayı destek verilmelidir. Ayrıca çalışma koşulları ve iş durumları gözden geçirilmeli kendilerine uygun görevlerde çalıştırılmalılardır. Misal rayda giden trenlerin vagonlarını falan saysınlar.

shield-maiden1

Sorsan vatanı kurtarıyorlar ama kendi tarihleri hakkında bildikleri bir şey yok.

kopekbaligi-eti

Çanakkale Savaşı niye yapılmıştır diye sor birine ve cevabı bekle. Sonra meclisin hangisinden sonra kurulduğunu sor. Ondan sonra da eski meclis ve yeni meclis arasındaki farkı sor. 3'den geriye say; knock-out.

singing-in-the-rain

Buna inananlar cahil. Bu cahilleri kandırmak için o fotoğrafı hazırlayanlar daha cahil. Metni İngilizce ve Osmanlıca iki nüsha hazırlayamayacak kadar cahil olmanın yanında günümüz Türkçesiyle yazarken bile "hiç birşey" gibi ucube bir imla hatasına imza atmışlar. Bu kadar aptalca bir kurguya kanacak kadar cahil bırakılmış bu insanlar adına sadece üzülüyorum.

logicaldoor

Bunlar mabadlarından tarih uyduruyor ya, aynısını bunlara yapmak lazım aslında. "Lozan'ı aslında vahdettin imzaladı" deyivericeksin. Bak nasıl sahipleniyorlar...

dinidar

Sadece küfür ediyorum, diyecek başka hiç bir şeyim yok.

Görüş Bildir