Görüş Bildir

2021 YKS 2. Ek Tercih Nasıl Olacak? YKS Ek Tercihler Ne Zaman Açıklanacak?

Anasayfa > Güncel

YKS 2. Ek tercihler ne zaman, 3. Tercih kılavuzu yayımlandı mı? 140 baraj puanı alan öğrenciler gözlerini tercihlerin başlayacağı tarihe çevirdi. 2. ek tercih dönemi heyecanla bekleniyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) başkanı Halis Aygün merakla beklenen YKS ek tercih sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Ek yerleştirme ile bir üniversiteye yerleşemeyen adaylar tarafından bu yıl ilk defa uygulanacak olan YKS ikinci ek yerleştirme tarihleri sorgulanıyor. Peki YKS ikinci ek tercihler ne zaman başlayacak? İşte detaylar...

YKS 2. ek tercihler için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. YKS baraj puanında değişiklik yapıldı. 140 puan barajı ile beraber 140 puan ve üzeri alan adayların YKS ek tercih yapacağı tarih merak ediliyor. Peki YKS 2.ek tercihler ne zaman, 140 puan alanlar ne zaman tercih yapacaklar 2021?

YKS 2. Ek Tercihler Ne Zaman?

YKS 2. Ek Tercihler Ne Zaman?

YKS 2. ek tercih işlemleri, ilk ek yerleştirmeden boş kalan kontenjanların belirlenmesinden sonra yapılacak. İkinci ek yerleştirme takviminin bu hafta içerisinde duyurulması bekleniyor.

YKS ikinci ek yerleştirmede; merkezi yerleştirme ve ek yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleşmeyen adaylar ile TYT puanı 140-150 aralığında olan adaylar ve AYT/YDT puanı 170-180 aralığında olan adaylar tercih yapabilecekler. Ayrıca, özel yetenek sınavı sonucu ile bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran adaylar da İkinci Ek Yerleştirmede tercih yapabilecekler.

Puanlar Sonuç Belgelerine Yansıtıldı

Puanlar Sonuç Belgelerine Yansıtıldı

2021-YKS sonuçlarına göre TYT puanı 140-150 aralığında olan adayların OBP'leri eklendi yerleştirme puanı (Y-TYT Puanı) ile AYT/YDT puanları 170-180 aralığında olan adayların OBP'leri eklendi yerleştirme puanları (Y-SAY, Y-SÖZ, Y-EA, Y-DİL puanları), ikinci ek yerleştirmede kullanılmak üzere adayların sonuç belgelerine yansıtıldı. Adaylar, sonuç belgelerine ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecekler..

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?