2021 Yılında Bazı Ürünlere Yapılacak Olan Zamlardan Görseller Paylaşan Twitter Kullanıcısının Korkutan İddiası

3.3bPAYLAŞIM

Umarım doğru değildir!

Kaynak: https://twitter.com/oguzkhanate/status/1...

Her yeni yılı karşılarken bir de peşimizi bırakmayan zamlara "Merhaba" diyoruz. Zamcıklar olarak nitelendirilen bu fiyat değişimleri bir türlü peşimizi bırakmıyor.

Her geçen gün aldığımız ürünler arttıkça biz de o derece ekonomik anlamda geriye gidiyoruz. Size bu içeriğimizde bazı ürünlerin Ocak 2020 ve Aralık 2020 arasında yaşadığı değişimleri göstermiştik.

2020'nin Başında ve Sonunda Kaybedenin Yine Asgari Ücretli Olduğunu Gösteren Fiyat Değişimleri Vah Halimize Dedirtecek - onedio.com
2020'nin Başında ve Sonunda Kaybedenin Yine Asgari Ücretli Olduğunu Gösteren Fiyat Değişimleri Vah Halimize Dedirtecek - onedio.com

Anlayacağınız iliklerimiz 2020 yılında da bir güzel sömürüldü.

2020 yılı bu şekilde tamamlanırken bir umut belki 2021 yılında ekonomik anlamda biraz daha rahatlarız dedik fakat o da maalesef olmuyor. Daha bugün TÜİK Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda vatandaşı hiç de memnun etmeyen bir asgari ücret önersinde bulundu.

Toplantıda TÜİKTürkiye İstatistik Kurumu) bekar bir işçinin asgari geçim tutarının ağır işlerde çalışanlar için 2 bin 792 lira 10 kuruş, orta nitelikteki işlerde çalışanlar için 2 bin 507 lira 70 kuruş, hafif işlerde çalışanlar için 2 bin 339 lira 10 kuruş olarak hesaplandığını açıkladı.

Bu içerikten detaylara bakabilirsiniz;

Geçim Sıkıntısı Gün Geçtikçe Artarken TÜİK'in Açıkladığı Komik Asgari Ücret Önerisi Vatandaşı İsyan Ettirdi - onedio.com
Geçim Sıkıntısı Gün Geçtikçe Artarken TÜİK'in Açıkladığı Komik Asgari Ücret Önerisi Vatandaşı İsyan Ettirdi - onedio.com

Bu asgari ücret önerisi hepimize karalar bağlatırken bir Twitter kullanıcısının attığı zam tweet'i hepimizi yıktı geçti.

Kullanıcı, 2021 yılında marketlerdeki bazı ürünlere gelecek olan zamların olduğu görseller paylaştı.

Sadece bu ürünler değil, yüzlerce ürüne bu oranlarda zam geldiğini de ekledi.

Sosyal medya da fiyatları görmezden gelemedi;

TÜİK'in asgari ücret önerisi ve bu iddia edilen zamlarla 2021 sizce 2020'den daha mı kötü geçecek? Bakalım bizi neler bekliyor!

Bakalım bizi neler bekliyor! 

Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bulmayinlanbeniv3

1 yıl markette çalıştım, %100 garanti ederim bomboş görseller. Bu kadar konuşuldu, tartışıldı, uğruna bu kadar cümle kuruldu. Bir ürüne zam geleceği zaman 15-20 gün önceden bellidir de onun etiketi falan çıkmaz böyle. Bir ürünün üretiminde, temininde vs sıkıntı olur, o da gelecek zammı belli eder ve firmalar bunu önceden marketlere söyler ki mal çeksin marketler. Süt üretiminde genel bir sıkıntı olur ve tüm markalar, tüm süt ürünlerine zam gelecek demektir bu. %100 zam komik olmuş ve ayrıca o etiketler zam uygulanacağı zaman çıkar. (önceden çıkarmışlar hazır olsun diye? Yok olmaz öyle, muhasebe tarafında tüm işler karışır) Biri 5 tane yanlış etiket çıkarmış, o da böyle yayılmış, başka bir şey değil. 58.90 fiyatı yanlış strateji zaten onu 59.90 dan satar her yer ki zaman gelirse 91.50 gibi komik fiyat yerine 89.90'dan satabilsin. Basit olarak yanlış çıkarılmış etiketler.

sayin_ananiz15

Çinlilerde böyle aç kalıp devrim yapmıştı bizi öldürerek devrimemi sokacak?

aaabbbcccddd

olur öyle şeyler, abartmamak lazım

esra-tekin2

inşallah ironi yapıyorsundur

aaabbbcccddd

abartsak ne olacak? ne değişecek? Çok büyük bir çoğunluk mevcut durumdan memnun.

cengiz-timur

zam yapılmadan,bir kaç trolun yaptığı fotoşhop üzerinden insanlara küfür edeceğinize,bugün ibb nin ikinci kez ulaşıma taksiye dolmuşa yaptığı zamma küfür edin..dolar petrol yükseldi tabiki zam yapacaklar diyen siz asalak beyinler.onların ikiside düştüğü halde yapılan bu zam neyin zammmı onu sorgulayın ilk önce!!!

aaabbbcccddd

aynen bunlar hep fotoŞHOP, markete gittiğimizde de bu fotoşhop fiyatlar üzerinden para ödüyoruz zaten. Ulan ödünüz kopuyor desteklediğiniz adamlar eleştirilecek diye. Yazıklar olsun size be

helenistik

Arkadaşım az araştır valla yıldım sen gibilerden, zam yapılan taksi ve minibüsler ukome ye ait. hani şu belediyenin taksi projesini sürekli reddeden ukome. belediye yönetiminde çoğunluk onlarda ibb ye bağlı araçlara zam yapılmadı. Böyle boş beleş konuşup en son topuğunuza sıkmanız da ayrı komik. Bu arada 2020 mart ayında 35 tl olan 5 litre sıvıyağ 1 aydır 65 tl bilin bakalım bu zammı kim yaptı yada bu zamma ne sebep oldu.

cengizkhan

Bu durumda ne deniyordu, dur açık açık yazayım SU VEREN İTFAİYENİN HORTUMUNU SİKEYİM. Bana koymaz, anadolu ÇOMARI açlıktan geberse de sikimde olmaz. Vur reis vur daha ölmediler.

Görüş Bildir