Görüş Bildir

2021 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Başvuruları Başladı! DGS Ne Zaman, Ücreti Ne Kadar?

Anasayfa > Güncel

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından uygulanan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) başvuruları başladı.Peki, DGS ne zaman, hangi tarihte? DGS ücreti ne kadar?  İşte merak edilen tüm detaylar...

11 Temmuz'da yapılacak olan sınavın başvuruları, 21-31 Mayıs tarihleri arasında alınacak. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecekler.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağı için adayların, başvuru işlemi yapmadan veya başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekiyor.  2021-DGS’de her iki testten de en az 1 ham puan alan adayların DGS puanı hesaplanacak. En az 1 ham puanı bulunmayan adayların DGS puanı hesaplanmayacaktır.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2021-DGS Kılavuzunda yer alıyor.

Dikey Geçiş Sınavı Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayın

DGS 2021 Ne Zaman, Hangi Tarihte?

DGS 2021 Ne Zaman, Hangi Tarihte?

Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik kapsamında meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin lisans programlarına dikey geçiş yapmaları için girdikleri Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 2021 tarihi 11.07.2021 olarak açıklandı.

DGS 2021 Başvuru Ücreti Ne Kadar?

DGS 2021 Başvuru Ücreti Ne Kadar?

2021 DGS başvuru ücreti 150 lira olarak belirlendi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?