2020'de Tanıtımlarıyla Bizi Çok Heyecanlandırıp Sonra Hayal Kırıklığına Dönüşen Yerli Diziler

265PAYLAŞIM

2020'de tanıtımlarıyla bizi heyecanlandıran, kadrosunu görünce ağzımızı açık bırakan diziler gördük. Bir kısmı aldı yürüdü, bir kısmı ise şok edici bir şekilde yayından kaldırıldı. 

Pandeminin de epey kötü eklediği televizyon sektörüne kimler girmiş ve ışık hızıyla final yapmış, kimler epey dayansa da hep aksak gitmiş, hatta kim hala yayınlansa da asla beklediğini alamamış, bir bakalım.

1. Zemheri'nin kadrosuna baktığımız anda heyecanlanmakta son derece haklıydık. Zerrin Tekindor'a mı kapılalım, Caner Cindoruk'a mı, yoksa Alperen Duymaz ve Ayça Ayşin Turan çiftine mi?

Ama ne çift olarak çok tutuldular, ne de iddialı bir senaryosu ve arkasında Ay Yapım desteği de olsa TV'de tutundurabildiler. Büyük gazla başladık ama 10 bölümde finali gördük.

2. Babil ise 2020'nin net en büyük hayal kırıklığı. Yine koca bir Ay Yapım prodüksiyonu, Uluç Bayraktar yönetimi ve yıldız geçidi gibi bir tablo. Aşırı heyecanlanmayıp da ne yapacaktık?

Her oyuncusu bir yıldız olan ve oyunculuğu kadar senaryosuyla da bize kaliteli bir iş izleten dizi, hiçbir zaman hak ettiği izlenmeyi almadı.

İlk bölümlerde AB grubunda değer görse de, TOTAL'i hiçbir zaman kazanamadı. Yurt dışına satıldığı için bir süre devam etti ama son bölümleri artık hava durumunun, gündüz kuşağı programlarının bile gerisinde kalarak ilk 20'ye dahi giremiyordu. Sonu da final oldu.

3. Hekimoğlu'nu bu listede görenler biraz şaşırabilir; korkmayın, final yapmadı. Ama House M.D gibi şahane bir işin bizce gayet iyi bir uyarlaması olarak, hak ettiği reytingi alamadı.

Başlarda fena değil gibiydi ama Masumlar Apartmanı'nın 12 puan aldığı günde 3'ü zor görüyor, ilk 10'a girmekte bile zorlanıyor, öyle düşünün. Bu kadar prodüksiyonla hala nasıl devam edebiliyorlar, inanılır gibi değil.

4. Bu yaz birçok dizi başladı ve bitti, bu çok alışıldık bir şey. Yaz dizileri başlaaaaar ve biter. Ama söz konusu Can Yaman olunca, bu kadar hızlı bir finale biz de inanamadık.

Sadece 14 bölüm sürdü ve yayınlandığı sürede de gün ve kanal da gayet elverişli iken, beklentinin çok altında izlendi.

5. İyi Günde Kötü Günde de gerçekten epey beklenti yaratan ama bu beklentinin karşılığını alamamış, verememiş dizilerden.

Oh şahane bir romantik komedi izleyeceğiz derken daha ilk bölümün reytinginden sonuç belliydi. Tüm macerası sadece 6 bölüm sürdü.

6. "Ammmmmman yarabbi, bu ne kadar kalabalık bir kadro!" demediniz mi? İlk tanıtımından bir Ufak Tefek Cinayetler tadı alıp heyecanlanmadınız mı?

Aslında bir süre daha denenebilecekken pandeminin azizliğine uğradı ve kanal pek de uğraşmak istemedi. Sadece 3 bölümde dizi çöplüğündeki yerini aldı.

7. Ah beeeeee Leyla ile Mecnun'dan sonra ilk kez düzgün bir absürt komedi göreceğiz demiştik Tutunamayanlar için:( Ne kadar çok şey beklemiş, nasıl heyecanlanmıştık.

Aslında dizinin kendisi beklentileri karşılıyordu da, iş seyirciye bir türlü geçmedi. Pandemi pandemi derken punduna geldi ve apar topar yayından kaldırıldı.

8. Ay bir izledik tanıtımı, bodyguardlı ajanlı bir şeyler diye bir sevindik ki sorma. İzleyince de bayıldık, gayet şahane işti.

Hayranları çok çabalasa da olmadı, vallahi kanal gözünün yaşına bakmadan söndürdü o balonu. Sadece 9 bölüm sürdü.

9. Erkan Petekkaya bir reyting mıknatısıdır. Aldatma hikayesi de her zaman tutar. Ne yapalım, biz de kafamızda şişirdik de şişirdik kesin tutar diye.

Pandeminin en tedirgin ettiği zamana rastlamasaydı belki bir şansı olurdu ama sadece 5 bölüm dayanan kanal pat diye yayından kaldırdı.

10. Bir yapım bu kadar mı talihsiz olur ya, ilk vakadan sadece birkaç gün önce başladı. Zaten çok seyirci toplayamamışken, onlar da sadece 1-2 bölüm sonra verilen arada kayboldu gittiler.

Sezona başladığında da seyirciyi toplamak, "Böyle bir şey vardı hatırladınız mı?" demek zor oldu. 9 bölüm dayandı ve büyük umutlarla başlayan iş final yaptı.

11. Erdal Beşikçioğlu televizyona dönüyor oley dedik, nazar değdirdik. Aslında ilk bölüm reytingi gelecek vadediyordu ama galiba seyircinin yüreği bu hikayeyi kaldıramadı.

Herhalde halk olarak zaten bizim derdimiz bize yeter dedik ve 11. bölümde kendisine yol verdik.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Tam Bir Dizi Yılı Olmuş! 2020'de Biz Evlerimizdeyken Yayın Hayatına Başlayan Diziler - onedio.com
Tam Bir Dizi Yılı Olmuş! 2020'de Biz Evlerimizdeyken Yayın Hayatına Başlayan Diziler - onedio.com
Türk Televizyonu Geri Dönüyor! Aralık Ayında En Çok Hangi Yerli Diziler İzlendi? - onedio.com
Türk Televizyonu Geri Dönüyor! Aralık Ayında En Çok Hangi Yerli Diziler İzlendi? - onedio.com
Duyduk Duymadık Demeyin! 2020'de Netflix'te En Çok İzlenen Türk Filmleri - onedio.com
Duyduk Duymadık Demeyin! 2020'de Netflix'te En Çok İzlenen Türk Filmleri - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gokhan-guney7

Exxen bi de tutunamayanlar I alsaydı ya

gzm-ynklr

11 beğenmiştim Çocukluk dizisi.

galatacimbm1905

#10 Çok da güzeldi bence. Biz hak edene hak ettiğini veremiyoruz maalesef.

galatacimbm1905

#7 Yahu ne istediniz caanım diziden. Ayrıca bir ''Yayından kaldırıldı.'' diyorlar bir de ''Oyuncular güncellenip tekrar yayın hayatına başlayacak. Osman Nail Doğan söyledi.'' diyorlar. Dizi acayip muamma.

kendineassassin

Kalifiye diziseverler çoktaaan dijitale göçtü; tv'de dizi izleyen çoğunluğun ağır dram, töre ve mafya fetişi sürdüğü sürece de bu durum değişmeyecek..

Görüş Bildir