Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

2015'e Damga Vuran Anlar: Eylül ve Aralık Ayları Arasında Çekilmiş En Çarpıcı 40 Fotoğraf

 > 
396PAYLAŞIM

Yılın sonuna doğru yaklaşırken, Eylül ve Aralık ayları arasında meydana gelmiş en önemli olaylarını hatırlamaya ne dersiniz? Pekin'de "kırmızı alarm" verilmesine neden olan hava kirliliği, Kanada'nın yeni başbakanlık seçimi, Ukrayna'da göz altına alınan Chewbacca, Paris'e düzenlenen saldırılar, İtalya'da patlayan yanardağ ve daha fazlası... İşte Eylül ve Aralık ayları arasında kameralara takılmış en çarpıcı 40 fotoğraf...

Kaynak: http://www.theatlantic.com/photo/2015/12...

1. Çin'in başkenti Pekin'de hava kirliliği nedeniyle "kırmızı alarm" verildiği sırada, kirli hava tabakasının içinden görülen bina ve büyük ekran. 8 Aralık 2015.

2. Rusya devlet başkanı Putin ve ABD başkanı Obama, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun öğle yemeği sırasında kadeh kaldırırken. New York. 8 Eylül 2015.

3. Highline Extreme müsabakası sırasında Fransız Guillaume Rolland ip üzerinde. Moleson, İsviçre. 25 Eylül 2015.

Yarışmacılar uzunlukları 45 metre ile 495 metre arasında değişen altı farklı hat üzerinde yürüdüler.

4. Gazze'deki kum fırtınası sırasında Filistinli bir çocuk, 2014 yılında İsrail toplarının enkaz haline getirdiği evinin içinde uyurken. 8 Eylül 2015.

Sert bir kum fırtınası, Orta Doğu'yu kasıp kavurdu. İki kişinin öldüğü olaylarda, yüzlerce Lübnanlı hastaneye kaldırıldı. Komşu Suriye'deki savaş ve hava saldırıları da kum fırtınası sebebiyle kesintiye uğradı.

5. Google'ın kendi kendine giden arabasının bir prototipi, basına tanıtılıyor. Mountain View, California. 29 Eylül 2015.

6. Günler süren uykusuzluğun ardından bitkin halde olan Robert Hooper, Valley Yangını sırasında yanıp kül olan mülkünün içinde köpeği Toby'i kucaklarken. Middleton, California. 14 Eylül 2015.

Kuzey California'daki yangında bir kişi hayatını kaybetmiş ve en az 400 ev yanıp kül olmuştu.

7. Desirae Hepp, Wasteland Weekend etkinliği sırasında Mad Max filmindeki Immortan Joe karakterinin kostümüyle poz verirken. California City, California. 26 Eylül 2015.

8. Bayangolin Moğol Özerk İli'nde yer alan bir tatil yerinde, doğan güneşin önünde poz veren bir turist. Sincan Uygur Özerk Bölgesi. 3 Ekim 2015.

9. Liberal Parti lideri Justin Trudeau, federal seçimler sonrası zafer konuşmasını yapmadan önce eşi Sophie Gregoire'ı öperken. Montreal, Quebec. 19 Ekim 2015.

10. Japonya'da Etau tayfununun yol açtığı sel sonrası, kurtarma helikopterlerini bekleyen bölge sakinleri. Joso, Ibaraki. 10 Eylül 2015.

Tokyo'nun kuzeyindeki şehirlerde, günlerce süren sağanak yağmurun ardından nehirlerin taşması sonucu en az 8 kişi hayatını kaybetmişti.

11. Umpqua Üniversitesi'ne geri dönmelerine izin verilen öğretim üyeleri kucaklaşırken. Roseburg, Oregon. 5 Ekim 2015.

Üniversitede 1 Ekim'de yaşanan talihsiz olayda, silahlı zanlı Chris Harper-Mercer kendi canını almadan önce 13 kişiyi öldürmüş ve birçok kişiyi de yaralamıştı. Kampüs, fotoğrafın çekildiği gün yeniden öğretmen ve öğrencilere açıldı.

12. Bir yardım görevlisi, Sırbistan'daki bir geçiş kampında göçmenlere ekmek ve erzak dağıtırken. Magyarkanizsa. 7 Eylül 2015.

Birçok göçmen Horgas kasabası yakınlarından Macaristan'a geçiş yapmıştı.

13. Hollandalı bir gönüllü Midilli Adası'ndaki bir kumsala henüz yeni ayak basmış olan bir göçmeni sakinleştirirken. 23 Ekim 2015.

14. Suriyeli bir kadın, Sırbistan'daki Berkasovo Köyü yakınlarında Hırvatistan sınırını geçmeyi beklerken. 21 Ekim 2015.

15. İsrailli bir asker, El Halil'deki çarpışmalar sırasında başka bir İsrailli askeri bıçaklayan Filistinli adamı vuruyor. 16 Ekim 2015.

Sarı "basın" yeleği ve gazeteci olduğunu belirten bir tişört giymiş olan Filistinli adam, aylar boyu süren saldırılar sırasında İsrailli bir askeri bıçaklamış ve yaralamıştı.

16. İsrailliler, Kudüs'teki bir poligonda atış talimi yaparken.15 Ekim 2015.

Ülkenin geneline yayılan terör saldırıları sonucu İsrail Hükümeti, polis takviyesi yapılması kararını almıştı.

17. Çin'in başkenti Pekin'de bir hafta süren Milli Bayram tatili sonrası geçiş gişelerinde oluşan trafik. 6 Ekim 2015.

18. Ukrayna'da tutuklanan Chewbacca. 25 Ekim 2015.

Polis, bölgesel seçim sırasında oy kullanılan bir yerin yakınlarında dolaşan ve Star Wars karakteri Chewbacca'nın kostümünü giymiş olan bir adamı göz altına aldı. Yerel basının haberlerine göre adamın göz altına alınmasının sebebi yasadışı seçim günü kampanyası yapmasıydı.

19. Avustralya ve Yeni Zelanda arasında oynanan Rugby Dünya Kupası Finali'nden sonra, Yeni Zelandalı Sonny Bill Williams tarafından kendisine verilen madalyayı kameralara gösteren çocuk. Londra. 31 Ekim 2015.

20. Mars'ın yüzeyine ait birkaç fotoğrafın birbirine eklenmesiyle oluşturulan panorama. 25 Kasım 2015.

Fotoğraf, 3 yıldan fazla bir süredir Mars'ı keşfetmekte olan Curiosity ismindeki kâşif robot tarafından Sol 1174'te çekildi.

21. Gittikçe kalabalıklaşan Moria Kampı'nda şiddetin dozu artarken, ana kapının önünde kavga eden Afgan erkekleri. Midilli Adası, Yunanistan. 22 Ekim 2015.

Irak, Suriye, Afganistan ve başka ülkelerdeki çatışmalardan kaçan binlerce insan her gün sal ve botlarla Yunanistan'ın Midilli Adası'ndaki bu kampa geliyor.

22. Shiniuzhai Milli Geo-park'ında cam bir köprünün üzerinde yoga yapan kadınlar. Hunan, Çin. 5 Kasım 2015.

23. İngiltere'deki en yüksek ikinci dağ olan Adams Dağı'nın zirvesini gösteren tabelanın üzerindeki kırağı buza dönüşmüş. 17 Kasım 2015.

Donan sis ve şiddetli rüzgarlar, kırağının buza dönüşmesine neden olarak ağaç sınırının üzerinde bir harikalar diyarı görünümü yaratmış.

24. Güvenlik görevlileri, Air France'ın İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Xavier Broseta'yı binadan çıkarırken. 5 Ekim 2015.

Giderleri kısmak adına 2017'ye kadar 2900 kişinin işine son verileceği dedikodularından sonra bazı çalışanlar, Air France Genel Merkezi'ndeki bir toplantıyı basarak içeride bulunan iki yöneticiyi taciz etmiş ve kıyafetlerini yırtmıştı.

25. 3 aylık dişi bir dev panda yavrusu, Kuala Lumpur, Malezya'daki Dev Pandaları Koruma Merkezi'nde. 17 Kasım 2015.

26. Büyük dalga sörfçüsü Alman Sebastian Steudtner dev bir dalgayla karşı karşıya. Praia do Norte, Portekiz. 1 Kasım 2015.

2011'de Hawaiili sörfçü Garrett McNamara en büyük dalga rekorunu bu plajda kırmıştı. O günden bu yana burası dünyadaki tüm büyük dalga sörfçülerinin favorisi haline gelmiş durumda.

27. Fernando Soberiana, Seattle'daki meşhur sakız duvarına yapıştırılmış sakızları kazırken. (20 Kasım 2015)

Yerliler ve turistler, Post Alley'nin bir bölümünde yer alan duvara 20 yıldır çiğnenmiş sakızlarını yapıştırıyorlar. Duvarlar tamamen temizlenecek; ancak yetkililer sakız yapıştırma geleneğinin yine de devam edeceğini düşünüyorlar.

28. İki barajın taşması sonucu çamurla kaplanan Bento Rodrigues bölgesinden bir moloz yığını. Mariana, Brezilya. 10 Kasım 2015.

Felaket sonucu en az 6 kişi hayatını kaybetti. Zehirli çamur ise Kasım ayının sonunda Atlantik Okyanusu'na ulaştı.

29. Paris yakınlarındaki Stade de France'da Fransa ve Almanya arasında oynanan dostluk maçı sonrası birbirine sarılan seyirciler. 13 Kasım 2015.

Patlama seslerinin duyulmasının ardından yüzlerce seyirci sahaya inmişti. Şehirde gerçekleşen birden fazla kanlı saldırı sonrası Cumhurbaşkanı François Hollande, ülkeye girişleri durdurmuş ve olağanüstü hal ilan etmişti.

30. Paris'te bir restoranın penceresindeki kurşun deliğine yerleştirilen ve üzerindeki kağıtta "Ne adına?" yazan gül. 15 Kasım 2015.

13 Kasım'da bir stadyum, bir konser salonu ve Paris cafelerinin hedef alındığı saldırıları IŞİD üstlenmişti. Saldırılarda 130 kişi hayatını kaybederken, 350'den fazla kişi de yaralanmıştı.

31. Paris'teki kanlı saldırılardan sonra, Eiffel Kulesi'nin önündeki Trocadero Meydanı'nda kurbanlar anısına saygı duruşunda bulunan insanlar. 16 Kasım 2015.

32. Paris'teki saldırıların sonrasında yüksek güvenlik önlemlerinin alındığı Brüksel'de polis bölgeyi ararken devriye gezen Belçikalı bir asker. 24 Kasım 2015.

33. Palangkaraya, Endonezya'daki bir turbalıkta yer alan yanmış ağaç kökleri. 1 Kasım 2015.

Orman, palmiye yağı üretimi için araziyi kullanmak isteyen bir firma tarafından yakılmış.

34. Polis memuru Jason Van Dyke'ın Laquan McDonald'ı öldürdüğünü gösteren videonun ortaya çıkmasından sonra polisle karşı karşıya gelen göstericiler. 24 Kasım 2015.

McDonald'ı 16 kurşunla öldürmüş olan polis memuru, birinci derece cinayetten hüküm giydi.

35. 6 yaşındaki Elin Harvey hayatında ilk kez karla oynarken. California. 5 Aralık 2015.

Yıllarca süren kuraklıktan sonra yağışlar sevinçle karşılanıyor.

36. Türkiye'den Ege Denizi'ni geçerek Yunanistan'ın Midilli Adası'na varmış olan mülteci ve göçmenlerin geride bıraktıkları can yeleği yığınının üzerinde yürüyen gönüllüler. 3 Aralık 2015.

37. Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Donald Trump, düzenlediği miting sonrasında bir destekçisinin göğsünü imzalarken. Manassas, Virginia. 2 Aralık 2015.

38. Dünya Hava Oyunları sırasında, Dubai'nin üzerinde uçan 'gyrocopter'ler (bir tür helikopter). 9 Aralık 2015.

39. San Bernardino, California'daki silahlı saldırıdan sonra insan avına çıkan polis görevlileri. 2 Kasım 2015.

Radikal İslamcılar olarak teşhis edilen evli bir çift, San Bernardino'daki sosyal hizmetler bürosunda düzenlenen bir partiyi hedef alarak 14 kişiyi öldürmüş ve 17 kişiyi yaralamıştı. Çift, polis tarafından başlatılan insan avı sırasında öldürüldü.

40. İtalya'da yaşanan fırtına sırasında Etna Yanardağı'nın patlamasıyla oluşan volkanik yıldırım. 3 Aralık 2015.

2015'in Ocak ile Nisan ayları arasına damgasını vurmuş fotoğraflar için;

2015'e Damga Vuran Anlar: Ocak ve Nisan Ayları Arasında Çekilmiş En Çarpıcı 40 Fotoğraf - onedio.com
2015'e Damga Vuran Anlar: Ocak ve Nisan Ayları Arasında Çekilmiş En Çarpıcı 40 Fotoğraf - onedio.com

2015 yılının Mayıs-Ağustos arasına damgasını vuran fotoğraflar içinse böyle alalım.

2015'e Damga Vuran Anlar: Mayıs-Ağustos Ayları Arasında Çekilmiş En Çarpıcı 40 Fotoğraf - onedio.com
2015'e Damga Vuran Anlar: Mayıs-Ağustos Ayları Arasında Çekilmiş En Çarpıcı 40 Fotoğraf - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
batmob

Toplumdaki sınıf farklılıkları , yöneticilerin dönmüş gözü , sorgulamayan insanlar , karşı koymaya çalışan insanları susturmaları ve bütün bunların hepsinin dünyanın sonunu getirmesi.2015 ne güzel seneydi degil mi ?

mustafa-gul4

hele bide daha 2017'si var bakalım neler göreceğiz :(

qozmonot

#2 de Obama çakacakmış gibi bakıyor putinde neden olmasın der gibi yada ben mi öyle görmek istiyorum askjahsjklkhshslkjs

w_are_u

Fransızlar çok ilginç insanlar yıllardır afrika da ortadoğuda aşiretleri kabileleri birbirine düşüren afrikada hutilerle tutsilerin kavgaya tutuşturup ekmeğine yağ sürdüren somalide yönetim boşluğunu fırsat bilip sahilleri kimyasal atık çorbası haline getiren balıkçılar korsan olunca da asker yollayanların başında giden onlar değilmi bu dünya o kadar küçük ki bir kenarını çıkar için yaktığında o ateş elbet sana da ulaşıyor keşke o ateşler hiç yakılmasa da hiç kimse yanmasa

kedisevici

"Orman, palmiye yağı üretimi için araziyi kullanmak isteyen bir firma tarafından yakılmış." o kadar acı ki bu cümle. ülkemizde de sıkça karşılaşıyoruz. para para para... Allah sizi kahretsin!

w_are_u

Palmiye yağı market raflarında yer alan ürünlerin nerdeyse %90 ında vardır. Ucuzdur o yüzden batılı gıda üreticileri tarafından özellikle çok kullanılır. Komiktir şu ormanları kurtaralım diyenlerde onlardır. Kapitalizmin kandıran yüzü ve bunu o kadar iyi kullanırlar ki.

kedisevici

ben şimdi şeyi anlamadım ben batılı gıda üreticisi miyim?

w_are_u

ne ilgisi var burada her yorum saldırı değil ki konuyla ilgili bildiğim bir şeyi paylaştım sadece ve bir yorum yaptım saldırı olarak algılamana neden olduysam üzgünüm

sinems88

#7 numaranın neden çarpıcı olduğunu anlayamadım?

Görüş Bildir