2013'ün En Çok Beklenen 10 Filmi

 > -

2013'ün En Çok Beklenen 10 Filmi

2012'nin En iyi 10 Filmi'nden sonra Dakick şimdi de sinemaseverler için 2013'ün En Çok Beklenen 10 Filmini derledi

Kaynak: www.dakick.com

Iron Man 3

Iron Man 3, Tony Stark’ı gücü sınırsız olan bir düşmanla karşı karşıya getiriyor. Stark, özel hayatının düşmanı tarafından yok edildiğini anlayınca bu işin sorumlularını bulmak için yürekleri burkan bir arayışa soyunuyor. Bu yolculuk her anıyla onun cesaretini sınıyor. Köşeye sıkışan Stark’ın en yakınlarını korumak için tek şansı zekasına ve içgüdülerine güvenerek kendi yetenekleriyle hayatta kalmaktır. Bu yolda savaşırken Stark, kafasını uzun zamandır kurcalayan şu sorunun cevabını bulur: Adam mıdır kıyafeti kıyafet yapan yoksa kıyafet midir adamı adam yapan?

The Hobbit: The Desolation of Smaug

Oz: The Great and Powerful

Sihirbaz Oscar Diggs Kansas'ta sirk'te çalışmaktadır fakat balonla yolculuğu sırasında bir hortum onu fantastik Oz dünyasına sürükler ve bu dünyada ondan beklenti çok büyüktür, Oscar'ın kendini en güçlü ve büyük sihirbaz haline getirmesi gerekmektedir tabi aynı zamanda iyi biri olması da beklenmektedir.

The Gangster Squad

Sene 1949 Los Angeles. Brooklyn’li acımasız çete kralı Mickey Cohen (Sean Penn) Chicago’nun batısındaki her türlü bahis, uyuşturucu, silah ve fahişelik gibi yasadışı yollardan kazandıklarıyla şehri yönetmektedir. Ustelik sadece kendi adamları değil, polis ve politikacılar da kontrolü altındadır. En cesur polisleri bile korkutan çete kralı, Teğmen John O’Mara (Josh Brolin) ve Jerry Wooters (Ryan Gosling) önderliğinde Los Angels Polis Departmanı’ndan küçük gizli bir birlik tarafından yıkılmak istenmektedir.

The Hunger Games: Catching Fire

İlk oyunlarda Katniss'in yaktığı kıvılcım yavaş yavaş aleve dönüşüyor. Açlık Oyunları'nın sonunda kaldığımız yerden devam eden serinin bu ikinci filminde sonuçtan mutsuz olan Capitol'ün kıvılcımı ateşe dönüşmeden önce bastırma çabasını izleyeceğiz.

Man of Steel

Süperkahramanlar arasında en çok tanınan ve en çok saygı gören Superman'dir. Clark Kent / Kal-El (Henry Cavill) hayal edilemeyecek güçlere sahip olduğu için kendisini yabancılaşmış hisseden, yirmili yaşlarında bir gazetecidir. Yıllar once gelişmiş gezegen Krypton'dan Dünya'ya getirilmiş olan Clark sürekli kendisine "Niçin buradayım?" sorusunu sormaktadır. Üvey anne babası Martha ve Jonathan Kent'in değerlerine göre büyütülmüş olan Clark kısa süre içinde süper yeteneklere sahip olmanın çok zor kararlar almak anlamına geldiğini fark eder. Dünya tam da dengeye ve istikrara ihtiyaç duyarken saldırıya uğrar. Clark'ın yetenekleri barışı sağlamak için mi, yoksa sonunda bölmek ve fethetmek için mi kullanılacak? Clark sadece dünyanın son umut ışığı olmak için değil, aynı zamanda sevdiklerini korumak için de Superman olmuş olmalı...

World War Z

Film Birleşmiş Milletler çalışanı Gerry Lane’in (Pitt) hikayesini anlatıyor. Lane orduları ve hükümetleri deviren ve hatta insanlığı yok olma noktasına getiren zombi salgınını durdurmak için zamana karşı yarışıyor. Enos Gerry’nin eşi Karen Lane, Kertesz ise Gerry’nin silah arkadaşı Segen karakterini canlandırıyor.

The Great Gatsby

Kariyerinde hızla ilerleyen yazar Nick Carraway 1920'lerde eğlence hayatının gözdesi konumuna yükselen New York'a gelir. Kendi Amerikan rüyasının peşindeyken tesadüfen milyoner Jay Gatsby ve onun çevresiyle yolları kesişir. Artık alkolün su gibi aktığı, göz kamaştırıcı partilerin mudavimlerinden biridir. Ancak her rüyanın bir sonu vardır ve bu büyülü Amerikan rüyasının çöküşü yaklaşmaktadır. Dışarıdan hayli pırıltılı görünen bu hayatın örtbas etmeye çalıştığı gerçekler su yüzüne çıkmaya başlar.

Kelebeğin Rüyası

Zonguldak'ta yaşamış yazarlar Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu'nun hayatının anlatıldığı filminde Yılmaz Erdoğan, Mert Fırat, Kıvanç Tatlıtuğ, Belçim Bilgin gibi isimleri göreceğiz. Yılmaz Erdoğan ise Behçet Necatigil'i canlandıracak.

CM101MMXI Fundamentals

Ünlü komedyen Cem Yılmaz bir kez daha sinemalarda boy göstermeye hazırlanıyor ama bu kez bir film projesiyle değil. Yılmaz, stand-up gösterisiyle beyazperdede olacak. Cem Yılmaz'ın stand-up gösterilerini bir araya getirdiği 'CM101MMXI FUNDAMENTALS' 3 Ocak 2013'te sinemalarda!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fruzun

kelebeğin rüyasını kaçırmayın derim bir zonguldaklı olrak ;)

fuatnazlikamis

The Hobbit'i tek geçerim bir de Disney'in yeni Star Wars'ını...

seviyesizadam

star wars gelcek miymiş ki 2013e

fuatnazlikamis

Sanırım 2015'te :)

Başlıklar

Belçim Bilgin ErdoğanBirleşmiş MilletlerCem YılmazKıvanç TatlıtuğPolisRecep Tayyip ErdoğanUyuşturucuYılmaz Erdoğan
Görüş Bildir