Görüş Bildir
Haberler
2013'ün En Çok Tıklanan Karadenizlisi

2013'ün En Çok Tıklanan Karadenizlisi

Fatih UZUN
31.12.2013 - 15:54
İçeriğin Devamı Aşağıda

2013'ün en çok tıklanan Karadenizlisi

Trabzon'da bir kişinin, kendisine ceza veren hakime gösterdiği tepki yıllar geçse unutulmayacak gibi...

2013 yılını geride bırakmaya sayılı saatler geldi. 2013'ün gündeminde genel olarak siyasi gelişmeler vardı. Ancak taşı toprağı altın memleketin dört bir yanından gelen kimi zaman üzücü kimi zaman eğlenceli kimi zamansa ''Yok artık'' dedirten haberler de hafızalarımızdaki yerini aldı. Onlardan biri de Trabzon'da yaşayan Cemal Salih Ofluoğlu'nun, kendisine evden uzaklaştırma cezası veren hakime kızıp kimliğindeki din hanesine yaptığı müdahaleydi. Ofluoğlu, karara o kadar sinirlenmişti ki dinini İslam'dan Hristiyanlığa döndürdü. Bu durum ise ''Yılın Laz'ı'' olarak haberlerdeki yerini aldı. Sosyal medyada da dalga konusu olan o haberi bir kez daha paylaşalım dedik, unutanlar için...

Trabzon'un Yeni Cuma Mahallesi'nde oturan 3 çocuk babası Cemal Salih Ofluoğlu hakkında, iki yıl önce eşine şiddet uyguladığı gerekçesiyle dava açıldı. Trabzon 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen dava sonucunda Ofluoğlu'na mahkeme, 6 ay evden uzaklaştırma cezası verdi. Zanlıya eşi tarafından da boşanma davası açıldı.

Eşiyle boşanma davalarının devam ettiğini belirten Ofluoğlu, 'Aslında eşimi çok seviyorum. Bir anlık sinirden ona vurdum pişman olduğumu mahkemede dile getirdim ama bana 6 ay evden uzaklaştırma cezası verdiler. Cezanın dolmasına bir ay varken, çok özlediğim çocuklarımı görmek istedim. Şikayet üzerine polis beni yakaladı. Mahkemeye çıktım. Eşimi ve çocuklarımı görme süresi iki katına çıktı. Bana da bir ay hapis cezası verildi' dedi.

Yaşadıkları karşısında psikolojisinin bozulduğunu ifade eden Ofluoğlu, 'Bu nasıl bir adalettir, herkes hata yapabilir dedik ama bir şey değişmedi. Bu nedenle böyle adalete tepki için, nüfus cüzdanımın din bölümünde bulunan 'İslam' ibaresini değiştirmek için dilekçeyle başvurdum. Yeni nüfus cüzdanıma, dini 'Hristiyan' yazdırdım. Şimdi en azından derim ki, Müslüman bir ülkede Hıristiyan bir adama ne kadar itibar edilir. Yaşadıklarım psikolojimi bozdu' diye konuştu.

Ensonhaber

Kaynak: http://www.ensonhaber.com/2013un-en-c...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın