2012′nin En İyi Ücretsiz Programları

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

2012′Nin En İyi Ücretsiz Programları

2012′Nin En İyi Ücretsiz Programları

Mobil uygulamaların hayatımıza girmesi, bilgisayar programlarının kaderini de değiştirdi. Uygulama kültüründen etkilenen bilgisayar programlarına artık daha uygunn fiyatlar ile sahip olabiliyoruz. Bundan bir kaç sene önce 1-2 dolar fiyatlı programlar görmek zorken, uygulama mağazalarında yerleşen ekonomik fiyatlandırma geleneği program geliştiricileri de etkileyerek nispeten fiyatların düşmesine neden oldu. Yine uygulama kültürünün bir sonucu olarak son dönemde hiç olmadığı kadar ücretsiz program ile karşılaşıyoruz.

2012′de dikkat çeken ve işinize yarayacağını düşündüğümüz ücretsiz bilgisayar programlarını bir araya getirdik. Bir kısmı hali hazırda kullandığınız popüler programlardan oluşan listenin büyük bir bölümü daha önce kullanma fırsatına sahip olmadığınız ancak günlük hayatta büyük kolaylık sağlayacak yazılımlardan oluşuyor. Listeye herkesin aşina olduğu ve yılın en indirilen programları arasında yer alan MSN, Google Chrome gibi programları eklememeye özen gösterdik.

Adobe Edge Inspect

Adobe Edge Inspect, web tasarımlarının farklı cihazlarda nasıl göründüğü ve çalıştığını test etmeyi sağlayan bir program. Adobe tarafından ücretsiz olarak sunulan yazılım ile HTML, CSS ve JavaScript platformlarında yapılan değişikleri test edebiliyorsunuz.

Aynı anda birden fazla iOS ve Android işletim sistemli cihazı bağlayabildiğiniz program ile web sitenizin bu cihazlarda nasıl görüntüleneceğini senkronize bir şekilde düzenleyebiliyorsunuz. Ayrıca program kullanıcılara ekran görüntüsü almak, yerel sunucuda çalışmak gibi destekler de sunuyor.

Adobe Edge Inspect’i kullanabilmek için bir Adobe ID’sine sahip olmanız gerekiyor.

Bandizip

Bandizip, bilgisayar kullanıcılarına hızlı ve hafif arşivleme hizmeti sunan bir program. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Bandizip WinZip, 7-Zip, WinRAR ve diğer arşiv formatları ile uyumlu olarak çalışıyor.

Yüksek hızda arşivleme fonksiyonları sunan Bandizip diğer programlara göre dosyaları daha hızlı arşivliyor ve açıyor.

Türkçe dil desteği de sunan Bandizip diğer popüler arşivleme programlarına para vermek istemeyen kullanıcılar için ideal bir seçenek.

Password Gorilla

Password Gorilla, sitelere giriş yaparken uyguladığınız işlemleri kolaylaştıran bir program. Kullanıcı adlarını, şifreleri ve diğer bilgileri saklayan Password Gorilla ile bu bilgileri şifreli tek bir dosyada tutabiliyorsunuz.

Program bir web sitesine giriş yaparken kullanıcı adınızı ve parolanızı ekranda beliren bölümlere yapıştırıyor. Böylece bu ritüeli kısa sürede geçebiliyorsunuz.

Şifre saklama dışında Password Gorilla’nın bir diğer özelliği ise her web sitesi üyeliği için ayrı şifreler üretebiliyor oluşu.

Google Drive

Google Drive, arama motoru devinin bu sene içerisinde hizmete açtığı bulut depolama servisi. Google Drive programı ile hesabınıza kolayca dosya yükleyebiliyor ve yüklediğiniz dosyalara ulaşabiliyorsunuz.

Kullanıcılara birden çok dosyayı aynı anda yükleme imkanı sunan Google Drive programı ile bulut depolama servisini bilgisayarınızdaki bir klasör gibi kullanabiliyorsunuz.

Programı indirdikten sonra tek yapmanız gereken Google Drive hesabınızı aktive etmek.

Yandex Browser

Yandex Browser, Rusya merkezli arama motoru Yandex’in Chromium tabanlı web tarayıcısı. Hızlı ve güvenli tarayıcı deneyimi sunmayı amaçlayan Yandex Browser geçtiğimiz günlerde Türkçe dil desteği ile kullanıcıların karşısına çıktı.

Yandex Browser’ın en dikkat çekici özelliği yavaş internet bağlantıları için geliştirilen Turbo seçeneği. Turbo özelliği ile tarayıcı hızı 4 katına kadar çıkartılabiliyor.

Hızlı adres çubuğu ve ayarları içe aktarma gibi özelliklere de sahip olan ve Yandex hizmetleri ile entegre çalışan Yandex Browser aynı zamanda sosyal ağ dostu bir tarayıcı.

GOM Audio

GOM Audio, ücretsiz bir müzik dinleme programı. Popüler video uygulaması GOM’un ses dosyaları için geliştirilen versiyonu ile MP3, OGG, M4A, WMA, MID, WAV, FLAC, APE, PLS gibi popüler ses formatlarındaki dosyaları dinleyebiliyorsunuz.

Kullanışlı ve sade bir arayüze sahip olan GOM Audio’un tema desteği ve kapatma zamanlayıcısı gibi özellikleri de bulunuyor.

Wise Disk Cleaner Free

Wisk Disk Cleaner bilgisayarındaki gereksiz dosyaları ve kayıtları silmenizi sağlayan bir program. Sistemi ve kayıt defterini tarayarak hard diskte fazlalık oluşturan dosyaları tespit eden program bilgisayarın performansını artırmakta yardımcı oluyor.

Ücretsiz olmasının yanında Wise Disk Cleaner Free’nin en büyük artılarından birisi Türkçe dil desteğine de sahip olması.

TeamViewer

TeamViewer bir uzak masaüstü programı. Bir bilgisayara veya sunucuya internet üzerinden ulaşmanızı sağlayan TeamViewer ile sadece kullanıcı adı ve şifre girerek uzaktaki bilgisayarınıza giriş yapabiliyorsunuz.

TeamViewer kullanıcılarına oldukça geniş bir alanda hizmet sunuyor. Arkadaşlarınızın bilgisayarına giriş yaparak onlara yardım edebiliyor, eve gitmeden akşam oynamak istediğiniz oyunu bilgisayarına yükleyebiliyor veya diğer bilgisayarınızda unuttuğunuz dosyaları e-posta adresinize gönderebiliyorsunuz.

Kişisel kullanım için ücretsiz olan TeamViewer’ın Türkçe dil desteği de bulunuyor.

Freemake Video Converter

Freemake Video Converter piyasadaki ücretsiz video dönüştürücü programlarının en iyilerinden bir tanesi. Hemen hemen her formatı destekleyen program ile AVI, WMV, MP4, 3GP, DVD, MP3 formatlarına kolaylıkla dönüşüm yapabiliyorsunuz.

DVD yazım programına da sahip olan Freemake Video Converter ile dönüştürdüğünüz videoları kolayca DVD’ye yazdırabiliyorsunuz. Programın bir diğer ilgi çekici özelliği ise slayt şovlar hazırlayabilmeniz.

Eusing Maze Lock

Eusing Maze Lock, bilgisayarlar için bir kilit programı. Bilgisayarınız başında olmayacağınız zamanlarda aktive olan program ile başka kişilerin bilgisayarınızı kullanmasına engel olabilirsiniz.

Eusing Maze Lock, 4×4 ve 5×5 boyutlarında oluşturabileceğiniz kilit şablonları sunuyor. Belirlediğiniz 9 noktalı şifreyi tamamlayarak kilidi kaldırabiliyorsunuz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdobeAndroidChromeDeepMindGoogleRusyaVoCoYandexiOSmüzikweb
Görüş Bildir