2012 Abdullah Baştürk İşçi Edebiyatı Ödülleri Sahiplerini Buldu

 > -

2012 Abdullah Baştürk Ödülleri Sahiplerini Buldu

2012 Abdullah Baştürk Ödülleri Sahiplerini Buldu

Genel- İş ve DİSK eski Genel Başkanı Abdullah Baştürk’ün an ısına, Baştürk ailesi ve DİSK/Genel-İş Sendikası’yla birlikte bu yıl onuncusu düzenlenen 2012 yılı Abdullah Baştürk İşçi Edebiyat Ödülleri sahiplerini buldu.

Ödül törenine DİSK/Genel İş Genel Başkanı Erol Ekici, CHP Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı, CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık ve çok sayıda sendika yöneticisi katıldı.

Ödül Töreni öncesi düzenlenen “Ulusal İstihdam Stratejileri” konulu panelde, Evrensel Sendikal Haklar Bağlamında, Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu ile ilgili Genel-İş uzmanları, panele katılan işçileri bilgilendirdi.

Açılış konuşmasını yapan DİSK/Genel-İş Başkanı Erol Ekici, İşçilerin yaşamın her anında oldukları gibi kültür ve edebiyat alanında da olması gerektiğini vurguladı. Geçmiş yıllarda ulusal ve uluslararası işçi yaşantısının ve direnişlerinin edebiyata vurduğu damgasını örnekleri ile aktararak günümüzde de işçi edebiyatının yaygınlaşması ve desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Bu yılki ödülü Hüseyin Akyüz “Yağmurda Kuş Sesleri” , Adil Kurt “Emeğin Çukurovası”, da “Hikâye Hırsızı” adlı öykü kitaplarıyla kazanmışlardır. Ödülü kazanan yazarlar yaptıkları ödül konuşmalarında işçi edebiyatı konusunda önemli bildirilerde bulundular. Yazarlar, bir gün önce de Cumhuriyet gazetesi Ankara Bürosu salonunda yapılan söyleşide de aynı konuda konuşmalar yapmışlar, dinleyicilerin sorularını yanıtlamışlardı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraCumhuriyet Halk Partisiİstanbul
Görüş Bildir