20'li Yaşlarınızda Başarmanız Gereken 20 Şey

 > Erkek-
5 dakikada okuyabilirsiniz

20'li Yaşlarınızda Başarmanız Gereken 20 Şey

20'li yaşlar hayatımız için inanılmaz önemlidir. Yetişkin bir insan olduğumuz ve karakterimizin şekillendiği yıllardır. Bu yaşlarda elde edilen alışkanlıklar hayatımızın geri kalanında da muhtemelen bizimle beraber olacaktır. 30'lu yaşlarınızda nasıl bir insan olacağımızı 20'li yaşlardaki alışkanlıklarınız belirleyecektir.

İşte tam bu yüzden kendimize bir çeki düzen verip, dışarıdan birisiymiş gibi kendimizi eleştirmemiz lazım.

20 - Geçmişi geçmişte bırakın ve geleceğe bakın!

29 yaşınıza geldiğinizde geçmişte bir çok başarısızlığınız olduğunu farkedeceksiniz, ancak daha da önemlisi gelecekte başaracağınız daha çok fazla şeyin olduğudur. Geçmişe takılı kalmayın, hemen hedeflerinizi belirleyip bu hedefler doğrultusunda aksiyon almaya başlayın!

19- Artık bir yetişkin olduğunuzun farkına varın!

27 yaşınıza geldiğinizde artık şunun bilincine tamamiyle varmış olmanız lazım. SİZ BİR YETİŞKİNSİNİZ! O şekilde davranın, ona göre hareket edin. Sorumluluk alın ve sorumluluk sahibi olun

18- Çevrenizi düzenlemeyi ve düzenli tutmayı alışkanlık haline getirin!

Atalarımız boşuna aslan yattığı yerden belli olur dememiş. Eviniz, odanız, ofisiniz, hatta bilgisayarınızın masaüstü sizin nasıl bir insan olduğunuzu gösterir. Vaktinizin büyük kısmını geçirdiğiniz bu ortamlarda huzurlu olmak için düzenli olun. Ve unutmayın, ister erkek olun ister kadın, düzensizlik karşı cinsi her zaman iter!

17- Vücudunuza ve sağlığınıza dikkat edin

Egzersiz yapmak önemlidir. Artık o çok enerji harcadığınız, ne kadar yerseniz yiyin, vücut şeklinizin bozulmadığı çağlar geride kalmak üzere. Yaşlandıkça bunun önemini ve değerini daha çok hissedeceksiniz, o yüzden egzersiz yapmayı, yediğinize içtiğinize dikkat etmeyi şimdiden alışkanlık haline getirin

16- İyi giyinmeyi öğrenin

İyi giyinmek demek kıyafetlere binlerce lira harcamak demek değildir. Kadınlar topuklu ayakkabılara alışmalı, erkekler de takım elbiseyi iyi bir şekilde taşımalı. İşiniz bunu gerektirmeyebilir ama defalarca bu kıyafetleri giymeniz gereken durumla karşılaşacaksınız. Ayrıca güzel ve uyumlu giyinmek ikili ilişkilerde (flört veya günlük) çok önemlidir.

15- Para biriktirmeye başlayın

Damlaya damlaya göl olur.. Şimdiden para biriktirmeye başlayın. Hemen milyoner olmak zorunda değilsiniz ama 40'lı yaşlarınızda iyi bir yaşam sürmek istiyorsanız, para biriktirin.

14- Çevrenize uyum göstermeyi öğrenin

İsyankar yıllarınız geride kaldı.. Herkes beni olduğum gibi kabul etsin asiliğini bir kenara bırakın. Herkes değişir, hepimiz değişeceğiz. Ve değişim süreklidir. İşinize, ilişkinize göre çevrenize ve karşınızdaki kişilere karşı uyum sağlamayı öğrenin. Buna direndikçe ileride daha fazla problem yaşayacaksınız. Kimse sizden karakterinizi kökten değiştirin, bambaşka insan olun diye bir şey istemiyor. Sadece uyumlu olun..

13- İdeal eşinizi belirleyin

Bazıları aşkı tamamen kader veya şans olarak görür. Ama diğer bir yandan, sevme veya aşık olma bir karardır, tamamen şans eseri olan bir şey değil. İdeal eşinizi %100 karşılayacak birisiyle tanışamayabilirsiniz, ancak ilişkinizde ne isteyeceğinize ve nasıl biriyle birlikte olmak istediğinize karar verirseniz o kişiyi bulmak daha kolay olacaktır.

12- Ailenizi ihmal etmeyin

Aile önemlidir. Üniversiteyi şehir dışında okumuş, işe başka bir şehirde başlamış olabilirsiniz. Ailenizle ilişkilerinizi ihmal etmeyin, yeni kuracağınız aileyi, köklü bir aile ağacı üzerine inşa etmek size her zaman huzur getirecektir. Unutmayın sizi koşulsuz şartsız seven sadece ailenizdir.

11- Arkadaşlarınızı etrafınızda bulunmasını istediğiniz kişilerden seçin

Yakın arkadaşlar önemlidir, ama köklü bir arkadaşlık ilişkisi kurmak yıllar gerektirir. Hem zaten kim 30'undan sonra yeni arkadaşlıklar kuruyor ki? Artık o sürekli arkadaşlarınızla küstüğünüz, bozuştuğunuz yıllar geçti. Arkadaşlarınızı kırmamaya özen gösterin, onları etrafınızda tutun. Artık bir yetişkinsiniz ve onlara hiç ihtiyacınız olmadığı kadar ihtiyaç duyacaksınız!

10- Neyi yapmaktan hoşlandığınızı keşfedin

Çok az sayıda şanslı kişi gerçekten sevdiği işi yapıyor. Neden siz bu az sayıda kişilerden olmayasınız? Ne üzerine çalışmak istediğinizi belirleyin ve 20'li yaşlarınızı bu iş için altyapı hazırlayarak geçirin. 30'lu yaşlarınızda işinizden sıkılırsanız ve bambaşka bir şey yapmak isterseniz, şunu unutmayın ki, kimse tecrübesiz 30 yaşında birini işe almaz..

9- Her zaman hayal ettiğiniz vücuda sahip olun!

Yaşınız ilerleyince bunu başarmak çok ama çok zor olacak. Üst maddelerde yazdığımız egzersiz işini biraz abartıp gerçekten kıskanılacak bir vücuda sahip olmamanız için hiç bir sebep ve engel yok.

8- Gündemi ve önemli olayları takip edin

Hayatı anlamak için gündemi ve önemli olayları takip etmek çok önemlidir. Düzenli olarak haberleri takip edin. Onedio.com'u her gün, günde bir kaç defa ziyaret edin :) Hayata karşı bir bakış açınız oluşsun, insanlarla konuşacak şeyleriniz olsun.

7- Düzenli okumayı alışkanlık haline getirin

Bu yaşa kadar getirmediyseniz, kendinize karşı çok büyük bir suç işlemişsiniz demek. Her zaman okuyun, yeni şeyler öğrenin

6- Hedeflerinizi net bir şekilde belirleyin

Hedeflerinizi belirlemezseniz, yerinizde sayarsınız. Döner dolaşır aynı çıkmaza takılırsınız. Nereye gitmek istediğinize 20'li yaşlarınızda karar verin ki, 30'lu ve 40'lı yaşlarda hedeflerinize ulaşın. Size mutluluk ve huzur getireceğine emin olabilirsiniz.

5- Borçlanmayın, borçlarınızdan kurtulun

Para biriktirmeye başlamadan önce borçlanmamayı öğrenmelisiniz. Ayağınızı yorganınıza göre uzatın. Borç öyle bir bataktır ki, borç almaya başladınız mı gerisi gelir, kurtulamazsınız.

4- Bankaya para koyun ve unutun

Sizi çok tahrik eden değişik yatırım metodları olabilir. Borsa oynamak, süper bir fikri olan arkadaşınıza para vererek ortak olmak gibi. Bunları 30'lu yaşlarınıza bırakın. Daha çok paranız olduğu zaman daha kontrollü risk alabilirsiniz.

3- Yanlış insanlarla ilişki yaşayın

Doğru insanı bulmak için ve bulduğunuzu anlamak için yanlış insanlarla birlikte olmanız gerekir. Hata yapmaktan korkmayın, ilişkinizde sürüklenmeyin, ipleri elinize alın.

2- Kendi evinizde yaşayın

Ailenizle yaşamak veya ev arkadaşıyla yaşamak daha az maliyetli ve eğlenceli olabilir. Ancak herkes 20'li yaşlarında yalnız yaşamayı tecrübe etmeli. Kendinizi daha iyi tanımanızı ve ayaklarınız üstünde durmanızı sağlar. Hem evlendikten sonra bir daha bu fırsatı bulamayacaksınız..

1- Kendi ayaklarınız üstünde durun

Başkalarına sırtınızı dayamayın. Ne kadar zor olursa olsun hayatta başarılı olmak için kendi kararlarınızı kendiniz vermeniz gerekecek. Kazandığınız paraya göre planlama yapın ve o planlara uymaya çalışın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pasamlksh

Olum Türkiye la bura. Okuyup adam olunmuyor burda mk.Aç bi dükkan işlesin paran varsa kralsın yeteneğin varsa kölesin

aysefatmahayriye

27 yaşındayım. Bütün maddeleri tamamladım. Bana çok küçük yaşımdan itibaren kendi sorumluluklarımı almayı öğreten annemden Allah bin kere razı olsun.

mycroft-moriarty

7'de ki kitaplığı istiyorum ulen

codebender

sanırım burada bahsedilen 20 yaşındaki kişi avrupanın refah seviyesi en yüksek ülkelerinden birinde yaşayan ve ailesinin de mal varlığı oldukça yüksek bir kişiden bahsediyor. üniversite, sınavlar, iş bulmak, kariyer. bunlardan hiç bahsedilmemiş. çöp.

ege-ozcebe

ulan ben hala anne emriyle bakkala ekmek almaya gidiyorum hangi kafa şeklinin eseridir bu ?

Başlıklar

Borsakadınlaronedio
Görüş Bildir