20 Kişi Hiç Olmayan Bir Yere Atandı!

 > -

20 Kişi Hiç Olmayan Bir Yere Atandı!

20 Kişi Hiç Olmayan Bir Yere Atandı!

24 Aralık 2012’de ÖSYM, KPSS 2012/5 yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının istihdam edeceği sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme işlemleri tamamlandı.

206 aday ise bu atamaların en şansızlarıydı. Tercih sonuçlarında Diyarbakır’a atandığını gören adaylar heyecanla memleketlerinden atandıkları yere yola çıktılar. Asıl şoku ise Diyarbakır’a gittiklerinde yaşadılar. Alper B.’nin gönderdiği şikayet yine mi hata dedirtti.

“KPSS 2012/5 atamaları ile Diyarbakır Bismil 3 nolu (Tepe) 112 istasyonuna atandım. Yani atandığımızı sandık” diyen Alper B. yaşadıkları ilginç olayı şöyle anlattı:

“Diyarbakır’a geldiğimizde hala açılmamış olan yani olmayan 112’ye atandığımı fark ettik. Gidip atandığımız yerde göreve başlamayı beklerken bize Diyarbakır merkezde eğitim ve adaptasyon adı altında her 2 günde 3 günde bir farklı hastanede çalışmak üzere bu iki ayı geçireceğimizi söylediler. 206 kişi mağdur durumdayız. Oysa başka illere atanan arkadaşlarımız ya sabit bir yerde göreve başladılar.”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DiyarbakırKamu Personel Seçme SınavıÖğrenci Seçme Yerleştirme MerkeziTercih
Görüş Bildir