2 Milyar Dolar Kaçırdığı İddia Edilen Faruk Fatih Özer ve Boşalttığı Kripto Borsası Thodex'in Hikayesi

2.2bPAYLAŞIM

Tosuncuk anca getir götürünü yapar.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bir kripto para çılgınlığı var. Dünyada kripto paraların alınıp satıldığı pek çok borsa var. Bunların yerli temsilcilerinden biri de Thodex (idi).

Birkaç gündür bakımda olduğu duyurulan borsada işlem yapılamıyordu.

Dün ise yatırımcılara şöyle bir duyuru yapıldı.

O esnada Thodex'in kurucusu ve CEO'su Fatih Özer ise Twitter hesabını kilitledi, Instagram gönderilerini sildi ve yurtdışına kaçtı.

👇

Ardından Tayland'a uçtuğu iddia edildi ve bu görüntü servis edildi. Bazı iddialar da Arnavutluk'a kaçtığı yönünde.

Aslında Fatih Özer bu işte yeni değil. 2017 yılında Koineks isimli bir şirketle borsacılığa adım attı.

Bu arada e ticaretle uğraşıp Gamebridge isimli bir şirketle mobil oyun sektörüne girdi.

Ticaret Sicil Gazetesi'ne göre de şirketin ilk adresi Darıca'da alelade bir daireydi. Ardından şirket önce Şişli'ye ardından Kadıköy'e taşındı.

Bu arada Fatih Faruk Özer hakkında kaç yaşında olduğuna dair resmi bir bilgi de bulunmuyor.

Kripto para piyasasının coştuğu 2017 yılında da şirketin ismini Thodex olarak değiştirdi.

Asıl atılımı ise kripto paraların adeta 'peak' yaptığı 2020'nin son aylarında yaptılar. Çekilişle Porsche ve diğer kıymetli hediyeler...

Ülkenin en ünlü isimlerini reklam yüzleri olarak kullanmaları...

Bedava coinler ve bu borsaya girenlere coinleri ederinin çok daha altında satması

Bakanlarla çektirilen fotoğraflardan çıkılan canlı yayınlara kadar yatırımcıya sahte bir güven aşılayan Fatih Özer kripto piyasasının yeni prensi oluverdi.

Bu PR çalışmalarıyla birlikte Thodex çoğunluğu Türkiye'de olmak üzere 12 milyar dolarlık bir işlem hacmine ulaştı.

Tehlikeyi önceden görenler de oldu.

Piyasanın çok altına mal satıldığı için bunun hayra alamet olmadığını söyleyen de ancak yine de iddialara göre 2 milyar dolar muhtemelen 2 dolarlık bir USB belleğe yüklenip uçtu gitti.

Aslında kendisi bir canlı yayında neler yapacağının sinyalini vermişti. Arşivlerden çıkan bu video Türkiye tarihinin en büyük dolandırıcılık olayı kabul edilen bu vurguna karşı uyarı niteliğindeymiş.

Son olarak Özer Thodex sitesi üzerinden bir mektup paylaştı 👇

Kayıplara Karışan Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer Yazdığı Mektupla Suskunluğunu Bozdu! - onedio.com
Kayıplara Karışan Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer Yazdığı Mektupla Suskunluğunu Bozdu! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
roseanne

Girecektim sonra bi araştırayım dedim kafama tam yatmadı gidip dini boyutuna bakınca şuan olanlarıda görünce İslam dinin kurallarını ve neden caiz olmadığını çok iyi anlıyorum helalinden kazanmak ve iyi en azından boğazına giren lokmanın nerden geldiğini iyi biliyor insan ;)

fener-dbahce

Thodex yüzünden dolandırılanlar için üzüldüğümü söyleyemem açıkçası tek temennim aynı kerizliği bir daha yapmamanız sistem başından belliydi aslında adamında dediği gibi sizin coinleriniz devlet güvencesinde bile değildi tek bi kişinin elindeydi ya çok cesur olmanız lazım bu yatırımı yapmanız için ya da üzülerek söylüyorum ki aptal olmanız.(paranızı üçe beşe altıya katlamaya çalışırken elinizdekindende olmayın)

cayliayse

SMA-1 hastası Miran'ın #zolgensma tedavisine ulaşması için SADECE 40 GÜNÜ KALDI... Her geçen gün değil artık saatler, dakikalar ve hatta saniyeler Miran'ın aleyhine işliyor... Miran'ın #zolgensma ilacına ulaşamadığı her gün Miran'dan çok şey alıp götürüyor... Miran'ın dayanma gücü, kaslarındaki kayıplar nedeniyle her geçen saniye azalıyor. Acıları ise her gün artıyor. MİRAN'IN ÖLMESİNE İZİN VERMEYİN‼️ instagram hesabı: #miranahayatol

burak-can-aktas

BOKeks Çıkar yakında Paranızı Boka Yatırın Hiç Olmazsa Gübre Olur Amk Davarları. Varmı lan öyle 3k Yaptırayım 2 milyonum olsun Sikerler Olm Sikerler Helalinden kazanmayı Size Bu Dolandırıcılar Öğretecek ya Ona Yanarım

murat-tekin13

Bak bu coin olayı tüm dünyada bir kaç yıl içinde büyük bir kaosa neden olacak. Çip krizinin arkasında bile bu coin olayı var Harcanan onlarca kwh enerji de cabası

Görüş Bildir