Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İkinci Dünya Savaşı'nda Bir Askerin Kaydettiği Film Rulolarından Elde Edilen 14 Tarihi Fotoğraf

 > -
Abone ol

70 yıl önce, 2. Dünya Savaşı'nda elinde silahıyla mücadele eden bir asker, askerlik tecrübesinin nasıl bir şey olduğunu herkese göstermek için, fotoğraflarla dolu olan tam 31 tane film rulosu kaydetti. Askerin amacı bir belgesel oluşturmak ve deneyimlerini sanat yoluyla kaydetmekti. 

Bir eski film koleksiyoncusu olan Levi Bettweiser, askerin kaydettiği videolara ulaştı ve onları tamamen yok olmaktan kurtardı. Kurtarılmış Filmler Projesi kapsamında çalışan Bettweiser, askerin 70 yıl önce kaydettiği şeyleri Ohio'da gerçekleştirilen bir açık artırma esnasında keşfetti. Film rulolarının bazıları oldukça hasar görmüştü fakat diğerleri sağlamdı.

O askerin 2. Dünya Savaşı sırasında kaydettiği film rulolarından elde edilen mükemmel tarihi fotoğrafları bu içeriğimizde sizlerle paylaşıyoruz.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/rescued-photo-...

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

Koleksiyoncu Levi Bettweiser'ın rulolar üzerinde yürüttüğü çalışmalar;

Levi Bettweiser’ın kendi ağzından, kayıp ruloların hikayesi;

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ibrahimalsancak

7. resim 2. dünya savaşındaki araçlara hiç benzemiyor 1.dünya savaşının resimleri gibi duruyor

Gizli Kullanıcı

o araç ilk tank örneklerinden sonra yapılan bir araçtır. zaten paletlere bakarsan uzun süredir olduğu yerde duruyor. sanırım anıtsal bir tank, amerikalılar da inceliyor. son olarak o bir fransız tankıdır :) tankı ingilizler bulmuş,almanlar çıtayı yükseltmiş(tiger jagdtiger vs)(2. dünya savaşı kaderine doğrudan etki yapmıştır) Usa ve USSR ise kafaya oynamaktadır...

sezgi-bulent

Coca-Cola ve Apple Virali.

lustral-seyahat.

kesinlikle.. şeytan ayrıntıda saklı derler ya kanıtı. tebrikler benden evvel davranmışsınız =))

Görüş Bildir