1907 ÜNİFEB'den Rahatsızlık Açıklaması

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

1907 Ünifeb'den Rahatsızlık Açıklaması

1907 Ünifeb'den Rahatsızlık Açıklaması

1907ÜNİFEB'in internet sitesinden yapılan yeni açıklama şu şekilde:

1907 ÜNİFEB olarak 23 Aralık 2012 tarihinde “Duyuru ” başlığı ile yayınladığımız metnin; bugün gerek sosyal medyada, gerekse televizyon kanallarında asla istemediğimiz ve ima etmediğimiz yerlere çekilmesi bizlere ikinci bir açıklama yapma mecburiyeti doğurmuştur .

Televizyon programlarında Fenerbahçe Spor Kulübü’ne saldırmak için fırsat kollayan, en ufak bir imayı kolayca lehine çevirebilecek artniyetli programcıların farkındayız. Gelinen noktada yaptığımız açıklama farklı yerlere çekilmiştir.

Bu hususta 1907 ÜNİFEB olarak kastettiklerimizi çok daha basit ve yalın tekrarlamak mecburiyetindeyiz. 1907 ÜNİFEB, tarihi boyunca “Fenerbahçe’nin kendisi” hariç asla ve asla hiç kimsenin lehine kamuoyu yaratma çabasına girmemiştir. Hiçbir tarafa herhangi bir hesapla yaklaşma/uzaklaşma eğilimi yoktur. 1907 ÜNİFEB her zaman her yere olması gereken mesafededir, durduğu yer ise Fenerbahçe Spor Kulübü’nün menfaati nereyi işaret ediyorsa orasıdır.

1907 ÜNİFEB’in varolma amacı kulübümüze artı değerler katmaktır, yıkıcı değil yapıcı, bölücü değil birleştirici olur. Bu hususta bizler, özellikle gergin bir atmosferi olan tribün ortamında organize tepkiler vermeyi reddederiz. Televizyon programlarının manipülasyonuna konu olan ilk duyurumuzdaki esas amaç ise yaratılan bilgi kirliliğinin önüne geçmektir. Tribün içerisinde grubumuzun yer aldığı bölümden münferit tepkilerin geldiğini, insanların maçın stresiyle demokratik haklarını kullandığını ve bu “bireysel” çıkışlara grup inisiyatifiyle müdahale etmediğimizi ifade ettik; ki aksi yönde bir müdahale birliğimiz üyelerini yönlendirmekten ziyade tek bir düşüncenin güdümüne sokmaktır. Bizler bu tarzı reddediyoruz. Hakaret, küçük düşürücü sloganlar yahut maç içinde futbolcularımızı ıslıklama gibi saygısızca eylemlere tanık olmadığımız müddetçe, medeni tepkileri susturmak için özel bir çabamız olmayacaktır.

Diğer taraftan, tartışmaların odak noktasına oturtulan hocamız Aykut Kocaman ile ilgili 1907 ÜNİFEB Yönetim Kurulu’nun fikri en başından beri nettir. Bizler en başından beri çokça vurguladığımız gibi hala hocamızın koşulsuz destekçisiyiz. Fenerbahçe’nin mevcut koşullardaki en kıymetli değeri ve camiamızın öz evladı Aykut Hoca’ya saygımız ve desteğimiz bakidir.

Tekrarla vurgularız ki Fenerbahçe düşmanlarının bizlerin söylemlerinden nifak tohumları üretmesini kabul etmiyoruz. Telegol, Futbolizm ve türevleri televizyon programlarındaki her bir yorumu, aynı eksende seyreden sosyal medyadaki her bir ifadeyi kesin ve net bir dille yalanlıyoruz. 1907 ÜNİFEB’in değerleri Fenerbahçe Spor Kulübü değerleriyle tamamen paraleldir, çıkarsız ve hesapsız şekilde yalnızca Fenerbahçe’nin menfaatine çalışır. Herhangi bir tarafın güdümünden uzaktır ve durduğu yer en başından beri aynıdır. Bu duruş, 1907 ÜNİFEB’in hiç bozmadan korumaktan kıvanç duyduğu omurgasını oluşturur.

1907 ÜNİFEB - Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Aykut KocamanFenerbahçeFenerbahçe Spor Kulübü
Görüş Bildir