Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

19. Yeşilyurt Kiraz Kültür Ve Spor Şenlikleri Başlıyor

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

19. Yeşilyurt Kiraz Kültür Ve Spor Şenlikleri Başlıyor

19. Yeşilyurt Kiraz Kültür Ve Spor Şenlikleri Başlıyor

Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk festival öncesi düzenledikleri basın toplantısı ile yapılacak olan festivalin hazırlıkları hakkında bilgiler verdi.

Bu yıl Yeşilyurt’ta 800 Ton civarında kiraz rekoltesi beklendiğini ifade eden Başkan Kavuk, festival dolayısıyla bir dizi etkinlikler gerçekleştireceklerini belirtti. Festivale özel Kiraz Yarışması yapılarak ödüller dağıtılacak. Futbol Turnuvası, Karakucak Güreşleri, Anılarda Yeşilyurt temalı esim sergisi, toplu Nikâh ve Toplu Sünnet şölenleriyle devam edecek olan Festivalde bu yıl ilk defa Beraat Kandili Özel Programı düzenlenerek Kur’an-ı Kerim ve Mevlidi Şerif okutulacak. Ayrıca Türk Tasavvuf Müziği ve İlahi dinletisi yanında Semazenler tarafından gösteri yapılacak.

21 Haziranda ilimiz merkezde öğleden sonra Turgut temelli pasajı civarında vatandaşlara kiraz dağıtılarak Şenliklere davet edileceği bildirildi.

22 Haziran 2013 günü saat 10.00 da Güreş sahasında başlayacak çelenk sunumu ve saygı duruşunun ardından açılış gerçekleştirilecek.

Saat 12.00: İpaş Fabrikası Sosyal Tesislerinde konuklara öğle yemeği verilecek.

Saat 15.00: Kiraz Yarışması ve Ödül Töreni Yapılacak. (Güreş Sahası)

Saat 16.30: Fotoğraf Sergisi Açılışı “Anılarda Yeşilyurt” Yer: Ahmet Atılgan Parkı

Saat 13.00: Merhum Şevket Şahintürk anısına oğlu İlhan Şahintürk tarafından Mevlidi Şerif okutulacak, Yer: Ahmet Atılgan Parkı

Saat 15.00: Fahri Nalbant Karakucak Güreşleri , Yer: Güreş Sahası

Saat 20.00: Beraat Kandili Özel Programı , Yer: Yeşilyurt Cumhuriyet Meydanı

Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk ve İstanbul Yeşilyurtlular Dernek Başkanı M. Zeki Akıncı birer mesaj yayınladılar.

Her yıl kutlanmakta olan geleneksel Yeşilyurt Kiraz Kültür ve Spor Şenliklerinin 19.sunu kutlamanın onurunu yaşıyoruz. Bilindiği gibi festivaller uğruna uğraş verilen ürünün tanıtımı, gelişimi ve o bölgenin sosyal, ekonomik ve kültürel bağlarını güçlendirmek içindir. Bu düşünce ile gerçekleştirilecek olan festivalimizde kaymakamlığımız olarak bütün imkânlarımızı seferber edeceğiz. Festivalimizin amacına ulaşmasında büyük destekleri bulunan hayırsever işadamlarımıza, belediyemize, sivil toplum kuruluşlarımız ile resmi kurum ve kuruluşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu festivalimizin coşkulu geçmesi için tüm hemşehrilerimi hasseten etkinliklerimize davet ediyorum.

Huzurun, bereketin, üretimin, kardeşliğin diyarı Yeşilyurt’a gönül veren milletime saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

İstanbul Yeşilyurtlular Derneği Başkanı M. Zeki Akıncı’nın mesajı

Havasını soluduğumuz, toprağında doğduğumuz, suyunu içtiğimiz, sokaklarında büyüdüğümüz memleketimizle ve onun müdavimleriyle gurur duyuyoruz. Yeşilyurtlu olup ta gurbette sıla hasreti çeken kardeşlerimizle el ele verdiğiz İstanbul Yeşilyurtlular Derneğini kurduğumuz günden beri, varlığını varlığımız yapan kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Dernek olarak tüm faaliyetlerimize katkı sunan hayırsever iş adamı kardeşlerimizin Allah ecrini kabul etsin. Her yıl yüzlerce muhtaç aileye verdiğimiz maddi destek olsun, eğitim gören öğrencilerimize sağladığımız burslar olsun, sosyal faaliyetler olsun elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Eğer hemşerilerimizin dualarını alabiliyorsak bundan mutluluk duyarız.

Her yıl düzenlenen geleneksel Yeşilyurt Kiraz Kültür ve Spor Şenliklerinin organizasyonunda emeği geçen başta Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımıza aynı zamanda emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım.

Hayatımın elverdiği süre içinde milletime, devletime ve doğduğum topraklara hayırlı hizmetler için çaba sarf ettim. Siz hemşehrilerimin duaları ile bir şeyler yapmaya çalıştım. Sıhhatimin el verdiği müddetçe bu çabalarım sürecektir. Kısmet olursa bu yıl da Kiraz Kültür ve Spor Şenliklerini hep beraber gerçekleştireceğiz. İlçemizin en değerli ürününü dünyaya tanıtmanın çabası içindeyiz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da en büyük fedakârlığı yapan İstanbul Yeşilyurtlular Derneği yine yanımızda olacaktır. Gurbette insanımıza aş ve iş kazandıran gurur kaynağımız Yeşilyurtlu iş adamlarımızın çok önemli desteklerini hep yanımızda hissettik. Ben bu toprakların hasretini, özlemini, sevdasını çeken, insanımızın refahını, huzurunu kendine dert eden insanların varlığından onur duyuyorum.

Destek veren, dua eden, yorulan, ter döken ve paylaşanlara ilçem adına minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FestivalİstanbulSıladizifutbol
Görüş Bildir