1844 Öğrenciye Uzaktan Eğitim Veriyor

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

1844 Öğrenciye Uzaktan Eğitim Veriyor

1844 Öğrenciye Uzaktan Eğitim Veriyor

Nevşehir Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof.Dr. Filiz Kılıç, üniversite bünyesinde 7 birimde uzaktan eğitim sistemi ile ders verilmeye başlandığını söyledi. Kılıç, 1844 öğrencinin sisteme kayıtlı olduğunu açıkladı.

NEÜ Rektörü Prof.Dr. Filiz Kılıç, bazı üniversitelerde uzaktan eğitim uygulaması ile eğitim hizmeti verildiğini belirterek, benzer uygulamanın Nevşehir Üniversitesi’nde de başladığını söyledi. Kılıç, üniversite olarak bilgi teknolojisi alt yapısının uzaktan eğitim vermeye elverişli hale getirilklerini kaydederek şunları söyledi:

“Bilgi teknolojisinin kullanımımın arttığı günümüzde uzaktan eğitim hızla yaygınlaşmakta olup, bilgi çağının önemli ve göz ardı edilemez gereksinimlerinden biri olmuştur. Nevşehir Üniversitesi olarak bizler de kaliteli eğitim hizmeti sunma çalışmalarımızı geliştirmeliyiz. Bu açıdan uzaktan eğitim faaliyetlerimizi gerçekleştirmek üzere Uzaktan Eğitim Koordinatörlüğü birimini oluşturduk. Birimin çalışmaları neticesinde üniversitemizde 2012-2013 eğitim-öğretim yılı güz döneminden itibaren Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili ve Temel Bilgisayar Teknolojileri Kullanımı dersleri yedi farklı birimde uzaktan eğitimle verilmeye başlanmıştır.

Uygulamaya konulan uzaktan eğitim sistemine kayıtlı 1844 öğrencinin bulunduğunu dile getiren Kılıç, “Uzaktan eğitim sistemine kayıtlı toplam 1844 öğrenci bulunmakta ve dokuz öğretim elemanı uzaktan eğitim yolu ile ders veriyor. Öğrencilerimiz dersleri online olarak internet üzerinden alabiliyor. Hocalarına sorular sorup cevap alabiliyorlar. Öğrenci isterse istediği uygun bir saatte de bağlanıp uygulamayı dersin arşivinden ve hocasının sisteme koyduğu materyallerden de takip edebiliyor” diye konuştu.

Ahiler Kaldınma Ajansı ile işbirliği

NEÜ Rektörü Kılıç, Ahiler Kalkınma Ajansı ve NEÜ işbirliği ile 2012 Teknik Destek Projesi kapsamında 13-16 Kasım 2012 tarihlerinde “Uzaktan eğitime yönelik ‘Ders içerik geliştirme eğitimi ve danışmanlığı’ başlığı altında bir eğitim çalışmasının da planlandığını ifade etti. Bu sayede öğretim elemanlarının daha etkin ders içerikleri hazırlamalarının sağlanacağını belirtti. Kılıç, “Üniversite bünyesinde gelecek yıllarda uzaktan eğitim sistemi ile daha fazla eğitim - öğretim planlaması düşünülüyor. Bununla ilgili çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Öğretmen
Görüş Bildir